publikované: 10.09.2019 - 09:10  //  aktualizácia: 10.09.2019 - 09:41  //  zobrazené: 1584

Futbalisti ako aprílové počasie

Škoda, že Šalianski futbalisti v úvode septembra pripomínali svojimi výsledkami, ale aj hrou aprílové, nestále počasie, nakoľko v priebehu minulého týždňa odohrali v tretej lige dva majstrovské zápasy,  v ktorých podali nielen dva rozdielne výkony, ale dosiahli aj dva rozdielne výsledky.

+ + +

III. liga -  5. kolo:  Slovan Duslo Šaľa –  MŠK Považská Bystrica  0:1 (0:0)
GÓL:  + 90. min. Zuziak;  R. Gašparovič - 156 divákov; ŽK: Hučko, Hlavna, Kotlár  – Twassam.

DUSLO: Rusznák –  M. Nagy, Hlavna, Hanzel, Blaho –  Khrulenko (81. Hudák), Mpofu,  M. Kochan (71. Lovska), R. Kotlár, Th. Hučko (60. Pecho) -  Kingambo Body. Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie stretnutia 5. kola: ViOn „B“ – Beluša 1:1; Kalná n/H – Nitra „B“ 1:2; L. Rovne – Nové Zámky 1:0; V. Ludince – Gabčíkovo 1:2; Galanta – N. Mesto n/V 1:1; Marcelová – Malženice 1:0; Myjava – Trnava „B“ 0:1.

V strede týždňa hostili na domácom trávniku futbalistov z Považskej Bystrici, s ktorými v minulom ročníku oba duely vyhrali zhodne 1:0 a aj v tomto stretnutí sa čakalo, že by sa ich bodové konto mohlo navýšiť.  V prvom polčase mali dobré strelecké príležitosti Body s Kotlárom, ale brankár Vozár bravúrne zachránil. Hostia pohrozili Slávikom a najlepším strelcom minulého ročníka III. ligy Gajdošíkom, brankár Rusznák potvrdil kvality. Po obrátke sa gólovo nepresadili Kochan, Nagy a ani striedajúci Hudák a tak uderili hostia. Najskôr nastrelil v 88. minúte Gajdošík brvno, v samom závere však Zuziak na dva razy dostal loptu do siete a pripravil pre chemikov prvú prehru na domácom trávniku.

+ + +

III. liga: 6. kolo: Spartak Trnava „B“ – Slovan Duslo Šaľa 2:3 (1:2).

GÓLY: 5. min. Daniel, 65. min. Turňa – 19. Kingambo Body, 43. min. Hanzel (11 m), 72. min. Lovska; R: Hulínek; bez ŽK a ČK.

DUSLO: Rusznák –  M.  Nagy, Hlavna, Hanzel, Morvay (54. Blaho) –  Remeň,  Lovska (82. Khrulenko), Pecho,  Mpofu,  M. Kochan (75. R. Kotlár)  -  Kingambo Body (89. Hudák). Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 6. kola: N. Mesto n/V - ViOn „B“ 1:4; Malženice -  Kalná n/H 4:0; Nitra „B“ – Myjava  1:0; V. Ludince -  Ledn.  Rovne 4:1; Nové Zámky – Marcelová 2:1; Gabčíkovo – Beluša 1:1; Pov. Bystrica - Galanta 1:0.

Tabuľka po 6. kole: 1. Ledn. Rovne 10:9 – 13 bodov; 2. Malženice 16:4 – 12 bodov; 3. Myjava 6:3 – 12 bodov;... 6. Nitra „B“ 9:7 – 10 bodov;... 9. ŠAĽA  6:5 – 9 bodov;... 14. Nové Mesto n/V 4:8 – 5 bodov; 15. Galanta 4:10 – 2 body; 16. Kalná n/H 4:12 – 2 body.

Proti ligovej rezerve sa nám v minulom ročníku nedarilo, keď  sme v prvom kole prehrali s „B“ mužstvom 4:2 (naše góly strelili Mpofu a Meszlényi) a v šalianskej odvete sme prehrali 1:2 (gól Hudák). Trnavská rezerva nastúpila k duelu dosť posilnená s tromi legionármi: Kareem (Trinidad), Cabral (Brazília) a Peterson (USA) a hrali tiež Daniel s Turňom zo širšieho prvoligového kádra a práve Danielom išli už v 5. minúte do rýchleho vedenia. Naši futbalisti však rýchlo kontrovali Bodym a ešte do polčasu kapitán Hanzel bezpečne premenenou jedenástkou dostal Duslo do vedenia. Po hodine hry sa domácim podarilo  kapitátom Turňom vyrovnať, ale boli to naši futbalisti, ktorí v 72. minúte Lovskom strelili víťazný gól a pripísali si po zásluhe tri body do tabuľky.