Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 16.08.2023 - 13:25  //  aktualizácia: 16.08.2023 - 13:33  //  zobrazené: 1381

Bojujeme o K park o 3, 2, 1... od štvrtku hlasujte každý deň!

Od štvrtku prebieha hlasovanie o úžasný športovo-oddychový areál K park. Je tu obrovská šanca získať skvelý priestor s prvkami pre mládež. Nie je to ihrisko pre najmenších, ktorých máme v meste celkom dosť.

Skate prvky, streetball, workoutová konštrukcia, ping-pong, lezecká stena, oddychové sedenie, stojan na bicykle, odpadkové koše, zeleň – toto všetko je súčasťou K parku. No kto by ho nechcel mať vo svojom meste? Stačí, ak oň zabojujeme cez verejné hlasovanie na stránke kauflandpark.sk. Návštevník, ktorý sa rozhodne zapojiť do hlasovania sa na stránke pri prvej návšteve zaregistruje. Pokiaľ má už na stránke vytvorený účet, tak sa doň musí prihlásiť. Na registráciu  použije mailovú adresu. Návštevník bude následne vyzvaný na zadanie telefónneho čísla, na ktoré bude zaslaná overovacia SMS s vygenerovaným kódom. Po zadaní správneho kódu sa dokončí registrácia. Po dokončení registrácie sa udelí hlas mestu/mestskej časti, ktorú si návštevník zvolil. Návštevník môže hlasovať za jeden deň iba jedenkrát,“ píše sa v podmienkach.

Hlasovanie sa začína 17. augusta a potrvá do 20. septembra 2023. Dôležité je nepoľaviť a hlasovať každý deň!

V tomto roku bude hlasovanie prebiehať inak ako v predchádzajúcom roku. Mestá budú rozdelené do troch veľkostných kategórií podľa počtu obyvateľov. V každej veľkostnej kategórii udelia dva K Parky, pre mestá, ktoré vo svojej kategórií získajú najvyšší prepočítaný počet hlasov (počet získaných hlasov za mesto v hlasovaní/počet obyvateľov na základe najaktuálnejších údajov Štatistického úradu SR k 17. 4. 2023, vynásobené číslom 100 000). „V prípade rovnakého prepočítaného počtu hlasov v rámci jednej veľkostnej kategórie rozhoduje o poradí skorší čas zaslaného posledného hlasu v prospech víťazného mesta/mestskej časti,“ píšu v podmienkach na stránke kauflandpark.sk.

Šaľu zaradili do kategórie, kde sa nachádza 19 miest. Tak čo poviete, máme na to, aby sme získali prvé alebo druhé miesto? Raz sa nám to už podarilo – v podobnej súťaži sme vyhrali ihrisko Žihadielko. Skúsme teraz získať tento park pre našu mládež!

(ek)