publikované: 14.10.2022 - 23:59  //  aktualizácia: 15.10.2022 - 09:06  //  zobrazené: 727

Druhé futbalové derby nevyšlo

Slovan Galanta - Slovan Duslo Šaľa  2:1 (1:0).

R: Kolofík  – 300 divákov;  ŽK: Dibala – Rojka, Krištofík, Oravec a Th. Hučko
GÓLY:  20. min. Davalos; 69. min. Mečiar – 50. min. Borovský.

SLOVAN: Németh – Cehula, Eliáš, T.  Hučko, Mečiar – Vaa (61. min. Rajt), Dibala, Kiss, Radványi (87. Tvrdý) Mego, Davalos (89. min. Repa). Tréner R. Slezák.

DUSLO: Milošovič – Rojka, Krivošík, Oravec, Rogério – Borovský, Kotlár,  J. Krištof (46. min. Michalík),  M. Kochan - Th. Hučko,  Hudák.  Tréner Miloš Foltán.

Bolo zrejmé, že 90. minútové derby cez víkend rozhodne o tom, kto bude z mužstiev  mikroregiónu (Šaľa, Sereď, Galanta) po jeseni najspokojnejší nakoľko cez týždeň sa uskutočnila dohrávka Galanta – Sereď 0:1 (0:0) a pred 14 dňami vyhrala Šaľa v Seredi 2:3.  Ako sa aj prezentovalo v médiách, derby malo svoj náboj, ale treba priznať, že zverenci trénera Foltána zahrali podstatne slabšie (poznámka: bohužiaľ sa to týka 2/3 mužstva) a tak nevyužili šancu bodovať. Hralo sa prevažne v strede pola a žiadny z kolektívov si nevytvoril v prvej časti vyloženejšiu šancu,  ak ňou nerátame strelu legionára Davalosa v 18. minúte, s ktorou si poradil Milošovič. Do vedenia však išla Galanta v 20. minúte po veľkom zaváhaní našej defenzívy, keď najskôr sme nezareagovali na vhadzovanie súpera, ale ani na prienik a spätný center od bránkovej čiary, ktorý „upratal“ do siete práve Davalos, aj keď bola okolo neho trojica našich hráčov - 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Šaľa z jednou zmenou (poznámka: otázka šalianskych priaznivcov, ktorých bolo v Galante hojne, že prečo len jedno striedanie, keď na lavičke a to až do konca zápasu zostalo sedieť ďalších 5 – 6 hráčov) a s odhodlaním zmeniť stav a priebeh zápasu.  Podarilo sa to už v 50. minúte, keď sa Borovský nebojácne predral obranou súpera a po zásluhe vyrovnal  1:1. V tomto čase  sme mali hru v moci (do 60. minúty), naskytli sa aj dobré strelecké príležitosti (poznámka: najväčšia v 59. minúte, keď sme nedokázali prepasírovať loptu z malého vápna do siete ani na dva pokusy), ale skóre zmenila opäť Galanta. Radványiho trestný kop ešte Milošovič zneškodnil, ale v 69. minúte už inkasoval. Ex ligista Mečiar „zavesil“ trestný kop z 23 metrov po zbytočnom faule našej obrany do pravej šibenice, čo bol rozhodujúci gól okresného derby. Šaľa sa síce stala z mikroregiónu najúspešnejším mužstvom vďaka skóre, keď bolo poradie zo vzájomných zápasov: 1. Šaľa 4:4 – 3 body; 2. Sereď 3:3 – 3 body; 3. Galanta 2:2 – 3 body, ale v Galante zaostala za svojimi výkonmi a nevybojovala ani bod v dueli, v ktorom to mala už pri priemernom výkone na dosah.

+ + +

Ďalšie výsledky 10. kola: Častkovce  - Veľké Ludince 1:0; Kalná n/H – Bánová 3:2;  Malženice – Vrakuňa 1:0; Podkonice - Inter Bratislava 0:0; Nové Mesto n(V - Martin 0:3; Sereď – Beluša 0:0; Academy Banská Bystrica – Nové Zámky 5:0; Dohrávka: Galanta – Sereď 0:1.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. Malženice 22:6 – 2á bodov; 2. Beluša 23:14 – 17 bodov; 3. Sereď 15:7 – 17 bodov; 4. Častkovce  14:11 – 17 bodov; 5. Galanta 18:11 – 16 bodov; 6. ŠAĽA 13:15 – 16 bodov; 7. Nové Mesto n/V 16:11 – 15 bodov;  8. Martin 18:12 – 13 bodov;  9. Veľké Ludince 13:13 – 12 bodov; 10. Kalná n/H 12:18 – 12 bodov;  11. Academy Banská Bystrica 11:10 – 11 bodov; 12. Podkonice 8:23 – 11 bodov;  13. Bánová 19:16 – 10 bodov; 14. Nové Zámky 10:18 – 9 bodov; 15.  15. Inter Bratislava 10:18 – 9 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava 5:33 – 2 body.

+ + +

Najbližší program - 11. kolo:

sobota  15. 10. 2022 o 14.30 hod. Slovan Duslo Šaľa (6. miesto) – FK Podkonice (12. miesto)..