publikované: 15.10.2021 - 12:22  //  aktualizácia: 15.10.2021 - 22:55  //  zobrazené: 1311

Futbalisti do tretice vyhrali

Nadviazali na víťaznú sériu

FK Lednické Rovne - Duslo Šaľa 0:3 (0:1)
R: Dančo – 50 divákov; Bez žltých a červených kariet.

GÓLY: 14. Moses; 53. min. + 65. min. Th. Hučko;

DUSLO: Milošovič – Krivošík, Hlavna, Hlavatovič, Burian - Michalík, M. Kochan (87. Takács),   Kotlár  (46. Borovský) -  Th. Hučko (80. Morvay), D. Moses (65. Prágai), Oravec  (74. Pavlovčík). Tréner Andrej Štellár.

Ak by sa nová storočnica Šalianskeho futbalu tradovala od termínu osláv bolo by vedenie FK Duslo a priaznivci spokojní, nakoľko na počesť osláv porazili chemici hladko 3:0 jedného z kandidátov na postup do II. ligy Malženice a o týždeň neskôr si za rovnaký výsledok  0:3 priviezli tri body z Lednických Rovní, odkiaľ sa body len tak ľahko nevozia. Epocha novej storočnice šalianskeho futbalu začne síce až prvým januárovým dňom roku 2022, ale napriek tomu víťazná séria teší. Kiež by trvala ešte nejakých pár majstrovských duelov.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, ktorí mali v ôvodných 10. minútach výhodu zahdrávania rohových kopov, s ktorýma si poradila defenzíva Dusla na čele s brankárom Milošovičom, ktorý sa vyznamenal aj po prieniku najlepšieho domáceho strelca Púčeka. Šaľa uderila po štvrťhodine, keď po kombinácii Oravec – Burian skončil 40 metrový pas pri Kotlárovi, ktorý z uhla prudko strieľal a vyrazenú strelu brankárom Bačíkom „upratal“ hlavou do siete pohyblivý Moses – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale okrem strely aktívneho Púčeka tesne vedľa im šalianska defenzíva veľa nedovolila. Na druhej strane robil „vietor“ v domácej obrane technický Moses a v 38. minúte hrozil druhým gólom, keď jeho prienik a streli zmaril až brankár.

Po zmene strán pridali šaľania druhý gól, keď v 53. minúte po akcii dvojice Kochan – Oravec sa dostal k lopte Moses, vysunul do „uličky“ Hučka a ten prudkou, krížnou strelou z 10 metrov rozvlnil sieť po druhý krát – 2:0. Šaľa bola na koni držala loptu v moci a po centri Kochana mohol pridať po hodine tretí gól kapitán Hlavatovič, ale jeho delovku vyrazil nohami brankár Bačík. V 65 minúte už bolo o výsledku duelu rozhodnité. S chuťou hrajúci Oravec vysunul nabiehajúceho Th. Hučka, ktorý si obhodil aj brankára Bačíka  a z uhla pridal do prázdnej bránky tretí a posledný gól slušne hraného zápasu – 3:0 a natiahol víťaznú šaliansku sériu chemikov, ktorú by však mali potvrdiť naši futbalisti  vo víkendovom zápase s Veľkými Ludincami.                                                                                                                                                                                                                                                                                 JOZEF SKLENÁR

+ + +

Ďalšie výsledky 10. kola: ViOn „B“ - Nitra 3:0; Kalná n/H – Častkovce 2:1; Malženice - Myjava  3:1;  Veľké Ludince - Považská Bystrica  0:2; Nové Zámky - Beluša 1:2; Galanta - Nové Mesto n/V 2:1; Marcelová - Partizánske 2:0; Imeľ – Levice sa nehralo pre COVID v kolektíve hostí.                                                                      + + +

Tabuľka III. futbalovej ligy:  1. Považská Bystrica 25:4 – 32 bodov; 2. Beluša 25:10 – 29 bodov; 3. Kalná n/H 21:16 – 22 bodov; 4. Myjava 22:12 – 21 bodov; 5. Malženice 19:13 – 20 bodov; 6. Marcelová 15:9 – 19 bodov;  7. Nové Zámky 20:15 – 19 bodov; 8.  ŠAĽA 26:13 – 18 bodov; 9. Galanta 18:21 – 17 bodov; 10. Veľké Ludince 19:18 – 16 bodov; 11. Částkovce 21:16 – 14 bodov; 12. Nové Mesto n/V 18:16 – 13 bodov; 13. Imeľ 10:14 – 13 bodov; 14. Nitra 12:23 – 12 bodov; 15. Lednické Rovne 6:16 – 10 bodov; 16. Partizánske 12:27 – 9 bodov; 17.  ViOn „B“  13:34 – 8 bodov; Levice 7:32 – 5 bodov.

Najbližší program: sobota 16.10.2021 o 14.00 hod. Šaľa (8. miesto) – FK V. Ludince (10.)