publikované: 04.06.2021 - 08:28  //  aktualizácia: 05.06.2021 - 17:58  //  zobrazené: 1457

Futbalisti Dusla naplno bodovali

Cez víkend sa už naplno rozbehli súťaže od 3. ligy až po piatu a v akcii boli aj naši regionálni zástupcovia: Slovan Duslo Šaľa, FC Neded a KFC Horná Kráľová, z ktorých však bodovali iba futbalisti šalianskeho Dusla.

+ + + + +

Futbalisti  doma naplno bodovali

Slovan Duslo Šaľa – TJ Imeľ  2 : 1 (2:0)
R: Matulová – 150 divákov; ŽK: Balogh, D. Csontos, Varga (všetci Imeľ).
Góly: 28. min. Vantruba, 35. min. Kochan – 80. min. Varga

Šaľa: Milošovič – Borovský, Remeň, Hraňo, Morvay – Hučko (86.J. Krištof), Oravec, Hlavatovič, Kotlár (72. Winkler) - Vantruba (65. Hudák), M. Kochan (88. Prágai). Tréner Andrej Štellár.
Derby začalo minútou ticha za bývalých šalianskych futbalistov: Jána Petráša, Ferdinanda Hučka, Štefana Gyureka, zamestnanca: Vojtecha Takácsa, ale aj rozhodcu Jozefa Pavlíka, ktorí nedávno zomreli a rozosmutnili aj regionálnu futbalovú rodinu. Vzájomný duel po reštarte však vďaka dobrým výkonom oboch kolektívov (poznámka: chemici už nastúpili bez dlhoročného kapitána Hanzela, Tomoviča a Meszlényiho) potešil preriedenú divácku kulisu. Už od úvodného hvizdu zástupkyne nežného pohlavia zaujali na jednej strane gólové príležitosti Vantrubu a Kotlára, na druhej strane sa mohli do streleckej listiny zapísať Domasta a Varga, ale brankári Milošovič s Baloghom boli na mieste. Do vedenia išli chemici v 28. minúte exportným volejom Vantrubu do pravej šibenice (poznámka: tesne predtým neuznali gól M. Kochana). O sedem minút neskôr Vantruba nezištnou prihrávkou vysunul Kochana, ktorý po nájazde na Balogha prudkou prízemnou strelou zvýšil vedenie Dusla - 2:0.
Hostia, ktorým sa doposiaľ na ihriskách súpera darilo. keď bodovali v Nových Zámkoch, Kalnej n/H a v L. Rovniach sa snažili po obrátke streliť kontaktný gól, ale domáca defenzíva dirigovaná novým kapitánom Remeňom a brankárom Milošovičom odolala pri dobrých streleckých príležitostiach Mátého a Dékanyho. Kontrovala však aj Šaľa a strelecké pokusy Hučka a Winklera volali po navýšení skóre. Desať minút pred koncom hostia síce Vargom znížili na rozdiel gólu, ale nič to nezmenilo na zaslúženej výhre Dusla, ktoré tak naplno bodovalo aj v piatom domácom dueli a upevnilo si postavenia v strede tabuľky..

Ďalšie výsledky 11. kola:  Častkovce – Marcelová 1:2; Nové Zámky – Beluša 1:5; Galanta – Nové Mesto n/V 0:3; Kalná n/H – L. Rovne 2:3; Nitra jun. – ViOn /Vráble „B“ 0:1; Malženice – Myjava 2:2; Považská Bystrica – V. Ludince (hostia nevycestovali).

+ + +
Tabuľka III. futbalovej ligy: 1. ViOn /Vráble „B“ 17:6 – 26 bodov; 2. Beluša 27:11 – 24 bodov; 3. Myjava 20:9 – 24 bodov;  4. Malženice 27:14 – 22 bodov;..... 8. ŠAĽA 18:15 – 15 bodov;... 13. Nitra jun. 18:24 – 9 bodov; 14. V. Ludince 6:14 – 9 bodov; 15. Galanta 10:20 – 7 bodov; 16. Niové Zámky 8?31 – 6 bodov.

Najbližší program: sobota 5. 6.2021 o 17.30 hod.  Myjava – Duslo Šaľa (hrá sa v Turej Lúke).
+ + + + +

IV. futbalová liga juhovýchod                                                            FC Pata – FC Neded 3:2 (1:1) R. Benko – 100 divákov.

Góly: 34. min. V. Pilo; 84. min. M. Barát (11 m);  90 + min. M. Garaj – 10. min. D. Galbavý;  48. min. P. Karvai.

Futbalisti Nededu skoro „zaskočili“ jedného z kandidátov na postup, keď až do 84. minúty vyhrávali. Domáci vzápätí vyrovnali z pokutového kopu a v nadstavenom čase strhli víťazstvo na svoju stranu.

FC Neded: Sivaninec – Práznovský (85. Bugár), Ambrus, Peciar, Antl – Kovács, Bocian, Pataši, D. Galbavý – Moťovský; Karvai.

+ + +

Ďalšie výsledky IV. ligy: Kolárovo – Továrniky 0:3; Kovárce – Dvory n/Ž 4:0; V. Meder – Hurbanovo 0:4; Bešeňov – Šurany 3:1; Nesvady – Kozárovce 0:7; Levice – Štúrovo 2:1; Šahy – V. Lovce 0:1.

Tabuľka IV. ligy: 1. Kozárovce 37_13 – 29 bodov; 2. Levice 23:5 – 26 bodov; 3. Pata 29:14 – 23 bodov;..... 9. Kolárovo 10:17 – 15 bodov; 10. NEDED 23:32 – 11 bodov;.... 14. Šurany 13:23 – 6 bodov; 15. Kovárce12:29 – 6 bodov; 16. Dvory n/Ž 10:33 – 4 body.

Najbližší program: nedeľa  6. 6. 2021 o 17.00 hod. Neded - Kolárovo.

+ + + + +

V. liga stred:  Horné Obdokovce – Horná Kráľová 4:1 (2:0)  R. Kukan – 50 divákov.

Góly: 42. a 75. min. M. Kolmokov; 41. min. Balážik (11 m); 56. Martonka – 84. min. Kriška.

Hostia dokázali s favoritom, v drese krorého hralo viacero ex nitranov držať vyrovnanú partiu viac ako 40 minút, kedy inkasovali prvý gól z pokutového kopu (poznámka: to už hrali bez zranenej opory Laláka). O minútu neskôr inkasovali opäť a korigovali výsledok až v závere duelu.

KFC Horná Kráľová: Lenčéš – Krajačič (82 . Lencsés), Pápay (78. Kalina), Majdiak, Straňák – Tóth, Jakubjak, Hipp (46. Paulen), Lalák (25. D. Kotlár) – Bleho, Kriška.

+ + +

Ďalšie výsledky V. ligy: Lapáš – Alekšince 4:1; Nevidzany – Zbehy 1:0; Volkovce – Rumanová 10:0; Solčany – Ivanka 1:0; Jacovce – Báb 1:5; V. Zálužie – Krušovce 1:5. Čeľadice – V. Ripňany 8:0.

Tabuľka V. ligy: 1. Solčany 28:9 – 27 bodov; 2. Lapáš 36:13 – 25 bodov; 3. Alekšince 29:21 – 20 bodov;... 9. Horná Kráľová 20:20 – 16 bodov;... 11. Veľké Zálužie 17:19 – 11 bodov;... 14. Nevidzany 15:31 – 7 bodov; 15. 3:28 – 4 body; 16. V. Ripňany 10:46 – 1 bod.

Najbližší program: nedeľa  6. 6. 2021 o 17.00 hod. Horná Kráľová – V. Zálužie                                                                                                                                                   JOZEF  SKLENÁR