publikované: 18.06.2021 - 08:19  //  aktualizácia: 18.06.2021 - 08:25  //  zobrazené: 1197

Futbalisti Dusla obrali lídra

Futbalový víkend preveril kvality a pripravenosť našich troch zástupcov v ligových súťažiach, v ktorých sa však tešili iba zástupcovia šalianskeho futbalu, ktorí po Myjave znechutili záver súťaže aj ďalšiemu z favoritov na postup Beluši, keď viac ako pol hopdinu hrali v oslabení (poznámka: že to nie je jednoduché sme videli v nedávnom súboji našich futbalistov na ME s Poľskom.

+ + +

Slovan Duslo Šaľa – FK Beluša  1 : 1 (1:1)
R: Gašparovič – 128 divákov; bez ŽK; ČK: 52. min. Borovský
Góly: 45. min. Vantruba – 29. min. Mišutka.

Šaľa: Milošovič – Borovský, Remeň, Hlavatovič, Morvay – Hučko (54. Hlavna), Oravec, Kotlár (69. Prágai), Winkler - Vantruba, M. Kochan (87. Hudák). Tréner Andrej Štellár.

Beluša: Vangel – Derka, Jánošík, Beňo, Schiszler – Hrenák, Gorelka, Gašpar (75. Bielik), Cisár – Gáborik (26. Ďuriš), Mišutka. Tréner Dušan Kramlík.

Stretnutie kolektívov, ktoré patria po reštarte do „trojky“ najúspešnejších mužstiev (poznámka: patrí k nim aj Považská Bystrica), ktoré ešte neokúsili v troch kolách prehru, začali lepšie favorizovaní hostia, ktorí boli po 12.  kolách na čele tabuľky. Najmä dvojica kanonierov (poznámka: Gáborik bol po 12. kole najlepším strelcom a Cisár na treťom mieste streleckej  tabuľky) bola nebezpečím a najmä v prvej štvrtine prverili kvality brankára Milošoviča. Z domáceho kolektívu hrozil najmä strelecky disponovaný Vantruba s M. Kochanom, ale aj Vangel potvrdil. že je oporou lídra. Napriek tomu, že hostí trochu zaskočilo skoré odstúpenie Gáboríka, išli do vedenia, keď skúsený lišiak Mišutka (36 rokov) si nabehol za obranu domácich a zo šiestich metrov vsietil vedúci gól. Domáci zvýšili obrátky, keď po góle volal už center Borovského cez malé vápno, ktorý o milimetre minuli Kotlár s Kochanom, ako aj strely Vantrubu a Oravcam ale Vangel bol vždy na mieste. Vyrovnanie prišlo v závere polčasu, keď na štandartku Borovského nabehol Vantruba a aj v treťom zápase v rade skóroval – 1:1.

Priebeh II. polčasu dosť ovplyvnila polčasová búrka so silným vetrom a dažďom, ale najmä 52. minúta, keď dobre hrajúci Borovský fauloval pri postrannej čiare prenikajúceho Mišutku, videl červenú kartu a líder hral presilovku. Hostia po tomto momente ovládli hru, dostali chemikov pod tlak, ale domáca defenzíva, ktorú dobre  dirigovali skúsení Remeń s Hlavatovičom odolávala, so strelami Cisára a Gorelku zo stredných vzdialeností si zasa poradil brankár Milošovič. Duslo sa snažilo občas pohroziť Vantrubom a Kotlárom, ale dôležité bolo neinkasovať. Hostia sa v závere zápasu dostali do gólovej príležitosti, keď v 82.min. po nepresnom odkope brankára (pošmyknutie) mali hostia tutovku, ale prihrávku na nekrytého Mišutku, pred prázdnou svätyňou odvážnym sklzom zblokoval najmladší hráč domácich Morvay. Zo spravodlivej remízy mali nakoniec väčšiu radosť zverenci trénera Štellára, ktorí po Myjave ozbíjali o body aj ďalšieho z favoritov na postup do druhej ligy.

Ďalšie výsledky 12. kola:  Častkovce – Nové Mesto n/V  3:0; Nové Zámky – Lednické Rovne 2:1; Kalná n/H - Galanta 1:1;  Nitra jun. – Myjava 0:4; ViOn /Vráble „B“ – Imeľ 1:0; Malženice – V. Ludince 3:0; Považská Bystrica – Marcelová 3:0; 11. kolo: Považská Bystrica – V. Ludince (hostia nevycestovali), zápas riadiaci orgán skontumoval 3:0 v prospech domácich.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy: 1. ViOn /Vráble „B“ 19:8 – 29 bodov; 2. Beluša 29:12 – 28 bodov; 3. Myjava 24:10 – 27 bodov;  4. Považská Bstrica 31:13 – 25 bodov;.... odov;..... 8. ŠAĽA 20:16 – 19 bodov;... 13. Veľké Ludince 8:19 – 10 bodov; 14. Nové Zámky 12:37 – 10 bodov; 15. Nitra jun. 19:31 – 9 bodov; 16. Galanta  11:24 – 8 bodov.

Najbližší program: nedeľa 20. 6.2021 o 17.00 hod.  Veľké Ludince – Duslo Šaľa.
+ + + + +

IV. futbalová liga juhovýchod

FK Kovárce - FC Neded  7:2 (4:1) R. Csepreghi -  100 divákov;.

Góly: Davičovič 3; Grác, Dávid Gerši; Košťál a Denis Gerši - 9. a 76. min. Moťovský.

Po vysokom víťazstve v susedskom derby s Kolárovom sa čakalo, že by mohol regionálny zástupca priviezť z Kováriec aspoň bod,  ale v okyptenej zostave (poznámka: z pred týždńa chýbali štyria hráči, na viac na súpiske a na hracej ploche sa objavili všetci ich traja brankári) nezachytili úvod aj keď v 9. minúte bolo ešte 1:1) a vysoko prehrali, čo je sklamaním.

FC Neded: Bugár (Vágner) – Sivaninec,  Ambrus, Peciar, Antl, Turňa – Kovács, Bocian, Pataši, D. Galbavý, Práznovský  – Moťovský (striedali: Vágner a Veszprémi).

+ + +

Ďalšie výsledky IV. ligy: V. Meder - Továrniky 1:3; Levice -  Kozárovce 1:0; Šahy – Bešeňov 2:1; Hurbanovo -  Dvory n/Ž 3:0; Nesvady -  Šurany 0:1; Pata -  V. Lovce 2:0;  Kolárovo - Štúrovo 0:3.

Tabuľka IV. ligy: 1. Kozárovce 40:14 – 32 bodov; 2. Levice 28:7 – 32 bodov; 3. Hurbanovo 21:9 -:25 bodov; ..... 9. NEDED 28:34 – 16 bodov;....  12. V. Meder 19:28 – 11 bodov;....  14. Kovárce 18:34 – 9 bodov; 15. Nesvady 14:35 – 8 bodov; 16. Dvory n/Ž 10:37 – 4 body.

Najbližší program: nedeľa  20. 6. 2021 o 17.00 hod. FC Neded – Veľký Meder. .

+ + + + +

V. liga stred:

FK Veľký Lapáš – KFC Horná Kráľová 3:0 kontumačne (hostia nevycestovali).

Ďalšie výsledky V. ligy: Čeľadice - Krušovce 0:1;  Zbehy - Alekšince 1:1; Nevidzany -  V. Ripňany  5:0; Horné Obdokovce -  Báb 2:0;  Volkovce – Solčany 0:3; V. Zálužie - Rumanová 3:0 kont.; Jacovce – Ivanka 0:1.

Tabuľka V. ligy: 1. Solčany 33:9 – 33 bodov; 2. Lapáš 41:15 – 29 bodov; 3. Horné Obdokovce 30:14 – 26 bodov;... 9. Horná Kráľová 24:24  - 19 bodov;...  14. Jacovce 15:29 – 12 bodov; 15. Ivanka 4:29 – 7 bodov; 16. V. Ripňany 11:61 – 1 bod.

Najbližší program: nedeľa  20. 6. 2021 o 17.00 hod. KFC Horná Kráľová - FK Čeľadice.