Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 28.04.2024 - 00:37  //  aktualizácia: 01.05.2024 - 10:07  //  zobrazené: 266

Futbalisti Dusla opäť bodovali.

Futbalisti Dusla opäť bodovali.

23. kolo tretej futbalovej ligy západ – ročník 2023/2024:  

Slovan Duslo Šaľa - FC Žolík Malacky 2:0 (0:0góly: 69. min. a 81. min.  Čiernik.

Rozhodoval:  Henček – 205 divákov; Žlté karty: Th. Hučko, Briceňo  – Foltýn.                                                                                          DUSLO: Breda  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Sedláček – Krivošík (68. min. Radványi),  M. Kochan, T. Tóth (46. min. Briceňo), Th. Hučko (89. min. Turňa) -  Hudák (68. min. Čiernik); Borovský (46. min. Horodník). Tréner Marián Šarmír.

Zástupca Záhoria, ktorý nesie dosť raritný a na Slovensku ojedinelý názov klubu (FC Žolík) je ako nováčik príjemným oživením súťaže, keď je doslova „postrachom“ favoritov o čom najlepšie hovoria aj jeho výsledky v jarnej odvete (poznámka: Galanta – Malacky 0:0; Malacky – Sereď 1:0; Bánová – Malacky 1:1; Banská Bystrica – Malacky 0:1,...) . Postavenie v tabuľke a samozrejme výhra v jesennej časti v Malackách 2:3, hovorili o tom, že favoritom aj pre tipujúcich bola Šaľa, ale hostia potvrdili aj pri Váhu, že ich treba brať ako rovnocenného partnera.

Šaľa sa dostala v úvode do dvoch streleckých príležitostí, ale ani Hudák s Th. Hučkom neboli úspešní, nakoľko brankár Havlík potvrdil, že patrí medzi opory Žolíka. Zahanbiť sa nedal ani Bréda v bránke Dusla, keď sa hostia s výhodou vetra snažili o streľbu z poza  hranice pokutového územia po strelách Urgelu a Angeloviča. V závere polčasu mohli meniť skóre Borovský s Kochanom, ale hostia odchádzali na prestávku s čistým kontom.

Chemici s výhodou vetra v chrbte zavreli svojho súpera na jeho polovičke a pred bránkou záhorákov bolo po obrátke dosť rušno. Trestný kop kanoniera Th. Hučka tesne minul horné brvno, po hodine hry vyrazil Havlík delovku striedajúceho Horodníka a z pod brvna vytlačil na roh aj nožničky ex ligistu T. Hučka v 64. minúte. Domáci tréner Šarmír mal aj tento víkend šťastnú ruku pri striedaní, keď Čiernik tesne po príchode na hraciu plochu zaznamenal v 69. minúte vedúci gól, keď skóroval presnou strelou v skrumáži – 1:0. Gól hostí dosť zaskočil a druhý gól visel vo vzduchu. Havlík si poradil so strelou Radványiho aj posily „Pastoreka“, ale v 82. minúte už viedla Šaľa o dva góly. Prudkú strelu Th. Hučka ešte Havlík vyrazil, ale proti dorážke Čiernika z malého vápna bol bezmocný – 2:0. Hostia hrali až do konca a ešte v závere sa vyznamenal Bréda po strele Škutu do horného rohu. Body po zásluhe nakoniec zostali pri Váhu, čo znamenalo opäť posun na tretie miesto tabuľky.            

                              JOZEF  SKLENÁR

Foto:M.Pospiš