publikované: 11.03.2020 - 06:31  //  aktualizácia: 27.03.2020 - 18:17  //  zobrazené: 1941

V derby sa zrodila remíza

Výsledky našich futbalistov v príprave na odvetnú jarnú časť III. futbalovej ligy naznačovali, že zmeny v hráčskom kolektíve by nemuseli znamenať oslabenie (poznámka: odišli: Lovska, Kingambo Body, Pecho, Khrulenko,...),
V prvom zápase na šalianskej  pôde vyhralo Duslo gólom Meszlényiho (poznámka: ten si pri tom poranil koleno a vypadol z futbalového deja viac ako na pol roka)  a bez nádeje na zisk, čo len bodu  neodchádzali ani do Galanty.
Duslo išlo do vedenia už v 25. minúte, keď po štandartnej situácii nová posila Hovsepyan predĺžil loptu do malého štvorca a pohotový Hanzel dostal chemikov do  vedenia.  Mali sme aj ďalšiu šancu na zvýšenie vedenia, ale delovku Remeňa zastavilo brvno. Domáci, ktorí nastúpili k okresnému derby značne posilnení z prvoligovej Seredi nakoniec jedným z nich z nich Aleksičom necelých päť minút pred koncom polčasu vyrovnali.  Aj po obrátke malo podstatne na viac šalianske mužstvo, ktoré sa dostalo v 51. minúte do vedenia, keď  sa Matúš Kochan po vtipnej kombinácii dostal do pokutového územia a prudko k žrdi vsietil na 1:2. Škoda, že nevyužil na zvýšenie náskoku ďalšiu svoju príležitosť, nakoľko posilnená Galanta necelých 10 minút pred koncom ďalším legionárom  Attahom vyrovnala a získala šťastlivú remízu.     .  .

Slovan Galanta – Slovan Duslo Šaľa  2 : 2  (1:1)
Góly: 41. min.  Aleksič; 81. min. Attah Junior  – 25. min. Hanzel; 51. min. M. Kochan.

Duslo: Rusznák – Nagy, Hlavna, Hanzel – Blaho, Remeň, M. Kochan,  Tomovič – Oravec - Kotlár, Hovsepyan, striedali: Hučko a Meszlényi.

Výsledky 17. kola:  Považská Bystrica – Ledn. Rovne 1:1; Beluša – Kalná n/H 5:0; Nitra „B“ -. Nové Zámky 3:1; Trnava „B“ -  V. Ludanice 0:0;  ViOn „B“ – Myjava 0:2; ;Nové Mesto n/V – Marcelová 0:2; Gabčíkovo – Malženice odložili.

Tabuľka III. futb. ligy: 1. Myjava 29:11 – 37 bodov; 2, Považská Bystrica 24:15 – 28 bodov; 3. Marcelová 20?15 – 27 bodov; 4. Gabčíkovo 25:19 – 26 bodov;.....7. Beluša  22:15 – 23 bodov; 8. ŠAĽA  23:21 – 22 bodov;... 13. Nové Mesto n/V 13:17 – 18 bodov; 14. Galanta 20?22 – 17 bodov; 15. Nové Zámky  13:42 – 10 bodov; 16. Kalná n/H 15:32 – 9 bodov...............