publikované: 20.10.2021 - 09:23  //  aktualizácia: 20.10.2021 - 15:10  //  zobrazené: 1160

Futbalisti natiahli víťaznú sériu

Chemici natiahli víťaznú sériu

III. futbalová liga: Duslo Šaľa – Veľké Ludince 3:0 (1:0)
R: Fehér – 124 divákov; ŽK Lenard; .GÓLY: 40. Oravec; 71. min. Hlavna; 90. J. Krištof.

DUSLO: Milošovič – Kotlár (80. Chvíľa), Hlavna, Hlavatovič, Burian - Michalík, Krivošík, M. Kochan (85. Morvay), Oravec (72. Pavlovčík), D. Moses (70. Borovský),  Prágai (75. J. Krištof). Tréner Andrej Štellár.
Družstevník: Benkó – Bilyk (77. Kováč), Tóth, Podlucký, Černák – Sádovský (83. Hlaváčik), Mateus, Lunin, Orávik – Lenard, Horniak. Tréner Igor Kasana.

V regionálnom derby a v súboji susedov v tabuľke chýbal chemikom v zostave dvoj gólový strelec z minulého víkendu Hučko a začali ho lepšie hostia. Najskôr po štandartke prestrelil  bránku v skrumáži Horniak a v 8. minúte pokus najlepšieho strelca hostí, exligistu Orávika zneškodnil pozorný Milošovič. Od 10. minúty však už prevzala iniciatívu Šaľa, keď delovku Kotlára vyrazil na roh Benkó, v 15. minúte  po vtipnej kombinácii Kochan technickou strelou o milimetre minul ľavú žrď a podobný osud postihol aj trestný kop Oravca, ktorý „prefrčal“ pri pravej šibenici. Hostia si chceli odniesť aspoň bod, prehustili stred poľa a domácich do vyložených príležitostí nepustili. V ofenzíve však hostia pred dobre hrajúcou obrannou zónou Dusla dirigovanou skúsenou dvojicou Hlavna, Hlavatovič toho veľa nezmohli (poznámka: Duslo si udržalo už v štvrtom zápase v rade čisté konto). Do vedenia však išli po zásluhe domáci, keď v 40. minúte po prieniku Kochana a jeho presnej prihrávke sa Oravec z 10 metrov nemýlil a vsietil prudko vedúci gól.

Vedúci gól tesne pred prestávkou zverencov trénera Štellára ukľudnil a po obrátke už začali praktizovať hru, ktorou sa prezentovali v predošlých zápasoch  Obrana hostí však dirigovaná kapitánom Podluckým a brankárom Benkóm odolávala až do 71. minúty, kedy sa už po piatom rohovom kope po obrátke presadil stredný obranca Hlavna a v skrumáži pridal druhý šaliansky gól – 2:0. Snaha hostí o strelenie kontaktného gólu končila po strelách Mateusa a Orávika zo strednej vzdialenosti u Milošoviča, alebo minuli cieľ. Domáci vedomí si svojho náskoku v závere prestriedali, šancu dostala aj omladina a tá sa v závere duelu odvďačila aj najkrajším gólom. Vtipnú kombinačnú akciu riešil Borovský ideálnym vysunutím iba 18. ročného Jakuba Krištofa a ten prestrelil vybiehajúceho brankára hostí a pridal tretí gól,  za potlesku spokojných šalianskych priaznivcov.

+ + +

Ďalšie výsledky 12. kola: Častkovce  - ViOn „B“ 3:0;  Nitra - Malženice 4:2; Nové Mesto n/V - Kalná n/H 0:0;  Myjava – Lednické Rovne 1:0; Považská Bystrica - Nové Zámky 2:1; Beluša – Marcelová 2:1; Levice -  Galanta 0:0; Partizánske - Imeľ 0:0.             + + +

Tabuľka III. futbalovej ligy:  1. Považská Bystrica 27:5 – 35 bodov; 2. Beluša 27:11 – 32 bodov; 3. Myjava 23:12 – 24 bodov; 4. Kalná n/H 21:16 – 23 bodov; 5. ŠAĽA 29:13 – 21 bodov; 6. Malženice 21:14 – 20 bodov; 7. Marcelová 16:11 – 20 bodov;  8. Nové Zámky 21:17 – 19 bodov; 9. Galanta 18:21 – 17 bodov; 10. Částkovce 24:16 – 17 bodov;  11. Veľké Ludince 19:21 – 16 bodov; 12. FC Nitra 16:25 – 15 bodov; 13. Nové Mesto n/V 18:16 – 14 bodov; 14. Imeľ 10:14 – 14 bodov; 15. Lednické Rovne 6:17 – 10 bodov; 16. Partizánske 12:27 – 10 bodov; 17.  ViOn „B“  13:37 – 8 bodov; 18. Levice 7:32 – 7 bodov.

+ + +

Najbližší program: sobota 23.10.2021 o 14.00 hod.Nové Zámky (8. miesto) – Šaľa (5.  miesto).