publikované: 12.05.2023 - 08:36  //  aktualizácia: 12.05.2023 - 08:44  //  zobrazené: 658

Futbalisti nečakane prehrali s Galantou

Futbalové zmeny vo vedení FK.

V závere apríla 2023 sa uskutočnila v priestoroch štadióna mimoriadna konferencia Občianskeho združenia FK Slovan Duslo Šaľa. Postu prezidenta šalianskeho FK  sa po viac ako 8 rokoch zo zdravotných dôvodov vzdal Ing. Marián Krištof. FK prevzal v dosť zložitej situácii vrátane vyrovnania finančných podlžností voči hráčom a zväzu, čo sa postupne podarilo a v súčasnosti odovzdal futbalový klub (poznámka: spolu s ďalšími členmi, ktorí odstúpili: Ing. Pavol Lipták a Ing. Zoltán Takács)      stabilizovaný  a finančne vysporiadaný,  za čo jemu a spomínaným členom patrí poďakovanie súčasného Vedenia FK a priaznivcov futbalu v Šali a regióne.

Na základe volieb na mimoriadnej konferencii FK Slovan Duslo Šaľa bude pracovať novo zvolený výbor v zložení:

Prezident FK: Dr. Milan Mrllák (t. č. aj manažér FK); členovia: Milan Garai a Mgr Gabriel Vrba (bývalí futbalisti), František Szetei a Cyril Demo. Aj novému vedeniu praje futbalová verejnosť a priaznivci šalianskeho futbalu veľa úspechov, zdravia a pohody pri riadení šalianskeho futbalového hnutia.

(SKL)

+ + +

Galanta vyučovala v derby z efektivity

III. futbalová liga ročník 202eď 2/2023 – 25. kolo.

Slovan Duslo Šaľa   - FC Slovan Galanta   0 : 3 (0:1).
R: Chromý – 235 divákov;  ŽK: Milošovič; Kotlár, Morvay -  Németh; Horák; T. Hučko.
                                                                                                    GÓLY:  3. min. + 90. min. + 91 min. Davalos.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Delov, Orság, Valentín – Marček (61. min. Hubinák); Rogério,  Th. Hučko;  J. Krištof (75.  min  Morvay) -  Hudák,  M. Kochan. Tréner Miloš Foltán.

FC SLOVAN: Németh – Dibala, T. Hučko, Horník, Mego – Mečiar, Olawale, P. Čiernik (82. min. Rajt), Kalu – Horák (59. min. Kiss), Davalos. Tréner  Richard Slezák.

Po ôsmych zápasoch bez prehry (od 17. kola  po prehre doma s Malženicami 1:2)  bol FK Slovan Duslo Šaľa na bodovanej vlne, z ktorej ho „zhodila“ práve Galanta, ktorá dosiahla v tomto storočí v Šali historicky najvyššie víťazstvo.

Už v prvej minúte pohrozil hlavou Krištof, ale Németh bol na mieste. O dve minúty neskôr sa už hostia pri prvej návšteve v pokutovom území Dusla dostali  do vedenia, keď Kalu  presne od centroval  a strelecky disponovaný Davalos sa hlavou nemýlil. – 0:1. Už v 10. minúte mohlo byť vyrovnané, ale brankár Németh bravúrne zasiahol po prieniku a strele Hudáka. O desať minút neskôr sa v podobnej situácii ocitol nováčik v šalianskom drese Marček, ktorý aj obišiel gólmana hostí, ale jeho strelu do prázdnej bránky zrazil kapitán hostí ex šaľan Hučko  obrana obetavo na roh.  Hostia aj pod dojmom ľahkého vedenia hrali dosť bezstarostne, keď ich mohol za to potrestať v 27. minúte Th. Hučko, ktorého delovku z poza pokutového územia zastavila až pravá šibenica. O päť  minút neskôr po jeho prieniku a centri na Hudáka  zastavila strelu najlepšieho domáceho strelca do bránky iba ruka padajúceho obrancu,...Hostia však v závere polčasu mohli po prihrávke Horáka Davalosovi pridať druhý gól, ale ten tesne minul.

Kto čakal, že po obrátke dostane Duslo svojho súpera pod tlak sa mýlil. Hostia dobrou hrou v strede poľa (poznámka: koncertoval tu najmä legionár Olawale) nepustili chemikov do veľkých šancí a keď sa vyrovnaním neskončili ani sľubné šance Hudáka, Th. Hučka a ani Kotlára boli na rade hostia. Najskôr napodobnil strelou do spojnice brvna žrde domáceho Th. Hučka expert na „štandartky“  Mečiar, ktorú ešte vytesnil brankár Milošovič. V dramatickom závere, keď už Šaľa hrala „vabank“ videli karty aj obaja brankári  sa v nadstavenom čase presadil dva razy opäť Davalos a pripravil chemikom najkrutejšiu prehru v derby, ktorá môže o ich  budúcnosti veľa rozhodovať nakoľko výsledky  zápasov najmä mužstiev zo stredného Slovenska sú dosť alarmujúce, ....

+ + +

Ďalšie výsledky 25. kola: Nové Zámky – Academy Banská Bystrica 0:3;  Inter Bratislava – Podkonice 3:0; Beluša - Sereď 0:1;  Vrakuňa – Malženice  0:5; Martin – Nové Mesto n/V 3:0; Veľké Ludince – Častkovce 2:0;  Bánová mala voľno.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 25. kole: 1.  Malženice 48:15 - 58 bodov; 2. Galanta 46:27 – 44 bodov; 3. Sereď 37:17 – 42 bodov;  4. Beluša 45:26 – 39 bodov;  5. Častkovce 46:34 – 39 bodov;  6. Podkonice 32:24 – 34 bodov; 7. Veľké Ludince 31:24 – 32 bodov;  8. Bánová 43:35 – 31 bodov; 9. Hamšík Banská Bystrica 30:25 – 31 bodov;  10. Nové Mesto n/V 29:34 – 29 bodov; 11. Martin 38:34 – 28 bodov;  12. ŠALA 32:39 – 28 bodov;  13. Inter Bratislava 28:37 – 28 bodov; 14. Nové Zámky 15:66 – 9 bodov; 15. Vrakuňa 20:83 – 6 bodov;

poznámka: Kalná n/H sa po 15. kole. odhlásila z ekonomických dôvodov zo  súťaže; je prvým zostupujúcim mužstvom a jej výsledky boli anulované.

Najbližší program:

sobota 13. 5. 2023 o 16. 30 hod. FK  Podkonice (6. miesto) - Duslo Šaľa (12. miesto).

+ + + + +

Mali sme naplno bodovať.

III. futbalová liga ročník 2022/2023 – 24. kolo.
                                                                                         Stretnutie bolo dôležité pre oba kolektívy, nakoľko boli nielen susedmi v tabuľke, ale ani jeden nemá body na rozdávanie a potom im patrí umiestnenie v dolnej časti tabuľky. V jesennej časti Šaľa doma naplno bodovala, keď vyhrala 3:2 (poznámka: po 15. minútach už viedla 3:0), ale v odvete začali lepšie domáci. Už v 6. minúte išli do vedenia, keď sa zo značky pokutového kopu nemýlil kapitán Lukáš Šebek (s 35. rokmi najstarší hráč). Šaliansky kolektív však rýchlo kontroval a v priebehu 10 minút otočil na 1:3 ! Najskôr premenil  v 19. minúte jedenástku Thomas Hučko po faule na neho; po rohovom kope sa presadil hlavou Orság a dostal Šaľu do vedenia 1:2  a tretí gól pridal mladý Jakub Krištof. Domáci boli na kolenách, škoda že sme ešte do polčasu nepridali ďalší gól. Do druhého polčasu sme nastúpili nekoncentrovaní, čo využil skúsený L. Šebek na strelenie kontaktného gólu (47. min. – 2:3). Domácich to posadilo na koňa, mali územnú prevahu a už v 57. minúte sa začínalo od začiatku, keď strelecký pokus Halabrína s pomocou nášho Krivošíka skončil za chrbtom bezmocného brankára Milošoviča.  Nakoľko góly už diváci v ďalšom priebehu nevideli, mohli sme smútiť za možným troj bodovým ziskom, ale aj za stratou Krivošíka, ktorý bude proti Galante pre 9 žltých kariet povinne oddychovať.

Nové Mesto n/V - Slovan Duslo Šaľa  3 : 3 (1:3).
R: Somoláni – 160 divákov;  ŽK: Koberčík, Štefanka, L. Šebek – J. Krištof,  Krivošík.
                                                                                                 GÓLY:  6. min. (11 m) + 47. min. L. Šebek; 57. min. Krivošík (vl.) – 19. min. Th. Hučko (11 m); 24. min. Orság;  27. min. J. Krištof.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Delov, Orság, Krivošík -  Rogério (87. min. Igwe),  Th. Hučko (57. min. Valentín), J. Krištof (75.  min  Morvay) -  Hudák (78. min. Marček),  M. Kochan (87. min. Morvay). Tréner Miloš Foltán.

Ďalšie výsledky 24. kola  - ročník 2022/2023: Častkovce - Nové Zámky 4:0;  Academy Banská Bystrica - Beluša 3:3;  Inter Bratislava – Malženice 0:0; Podkonice – Galanta 3:0; Sereď – Martin 1:1; Vrakuňa -  Bánová 2:3; Veľké Ludince mali voľno.