publikované: 20.05.2022 - 08:50  //  aktualizácia: 20.05.2022 - 08:56  //  zobrazené: 790

Futbalisti nečakane zakopli

III. futbalová liga – skupina západ

Slovan Duslo Šaľa – ŠK Crystal Lednické Rovne 1:2 (1:2).
R: Pecek – 105 divákov; ŽK: Bačík, Husár, Mušák, Náther (tréner), všetci ŠK Crystal.

GÓLY: 5. min. Hlavatovič – 16. min. a 26. min. Vavruš.

DUSLO: Milošovič  – Borovský, Remeň, M. Michalík, Valentín (73. Rogerio) - Hlavatovič,  Oravec, Th. Hučko (57. Kotlár), Krivošík (46. Hlavna) -  M. Kochan (71. Prágai),  T. Vantruba. Tréner Andrej Štellár.

Domáci napriek výbornému výkonu v Malženiciach nebodovali a v dueli s Crystalom si chceli pripísať do tabuľky ďalšie body. Favorizovaná Šaľa  (poznámka: v jesennej časti III. ligy vyhrala Šaľa v Lednických Rovňách 0:3) začala z ostra a už v úvode vystrašil brankára Bačíka  tvrdou strelou Oravec . Od šiestej minúty však Duslo už vyhrávalo, keď po presnom centri Hučka najlepší strelec chemikov Hlavatovič hlavičkou rozvlnil hosťujúcu sieť. Zdalo sa, že domáci „potvrdia“ výhru 0:3 t jesene, ale bol pravý opak. Hostia sa z hlbokej defenzívy, ktorú výborne dirigoval najstarší hráč na ihrisku srbský legionár Radič sa  snažili o brejkové situácie, v ktorých sa dobre orientoval najmä Vavruš, ktorý využil jednu z nich a v 16. minúte po zemi k žrdi vyrovnal.  Domáca defenzíva sa z toho asi dostatočne nepoučila a o 10 minút neskôr pridal Vavruš ďruhý gól. Bolo to opäť po chybe našej obrany, keď podcenili dlhý center, ktorý  Vavruš pohodlne „doklepol“ z piatich metrov do siete Milošoviča. Domáci síce rýchlo odpovedali v 28. minúte, keď prihrávku Vantrubu zblízka dorazil do siete kapitán Remeň, ale na pokyn asistenta gól neplatil pre „údajné“ postavenie mimo hry. Snaha domácich zmeniť stav stroskotávala na výbornej defenzíve hostí, ktorí miestami bránili až s 9 hráčmi na vlastnej polovičke,   s výborným Bačíkom, ktorý v minulosti chytal aj v Šali.
Druhé dejstvo začali domáci veľkým náporom, z ktorého vyťažili iba sériu rohov a streleckých pokusov (Vantruba, Oravec, Kotlár,..) , z ktorých však vyrovnanie neprichádzalo. Hostia, ktorí nastúpili do druhej časti už bez zraneného Vavruša  dokázali vypojiť z hry útočné hroty Dusla Vantrubu a Kochana a snaha ostatných hráčov o strelenie gólu vychádzala nazmar, keď opora hostí s kapitánskou páskou Bačík zneškodnil delovku Oravca, hlavičku Rogeria a neprekonal ho ani z dobrej pozície striedajúci Prágai. Hostia, ktorí boli v závere pod veľkým tlakom síce inkasovali, ale iba tri žlté karty za zdržiavanie, ktoré začal nepresný rozhodca trestať až v poslednej štvrťhodine.  Tri body prekvapujúco putovali po Váhu k sklárom do Púchovského regiónu, čo je veľká škoda, nakoľko v tomto kole zaváhali aj viacerí susedia Dusla v tabuľke(Kalná n/H, Malženica, Galanta,... a šaliansky bodový zisk sa mohol v prípade výhry presunúť cez 50 bodovú hranicu, ktorá môže teoreticky už znamenať „istotu“ pre vyhlásenú reorganizáciu majstrovských futbalových súťaží v budúcom ročníku.

+ + +

Ďalšie výsledky 28. kola: Nové Mesto n/V - Galanta 2:1; Častkovce – Kalná n/H 3:2;  Považská Bystrica – V. Ludince  5:2; Beluša – Nové Zámky 1:2; Nitra - ViOn „B“ 1:3;  Myjava – Malženice 3:0;  Levice - Imeľ  3:0; Partizánske – Marcelová 1:3;

+ + +

Tabuľka III. futbalovej TIPOS ligy: 1.  Považská Bystrica 68:21 – 70 bodov; 2. Myjava 54:21 – 64 bodov; 3. Beluša 48:23 – 57 bodov; 4. ŠAĽA 58:29 – 49 bodov; 5. Malženice 48:33 – 44 bodov;  6. Kalná n/H  37:36 – 44 bodov;. 7. Galanta  40:39 – 40 bodov; 8. Nové Mesto n/V 37:31 - 38 bodov; 9. Nové Zámky 37:42 – 37 bodov; 10. Častkovce 46:37 – 36 bodov; 11. Marcelová 31:27 – 36 bodov; 12. Veľké Ludince 40:43 – 35 bodov; 13. Imeľ 31:41 - 35 bodov; 14. Lednické Rovne 20:37 – 28 bodov;   14. FC Nitra 36:55 – 25 bodov; 16. ViOn „B“ 32:70 – 25 bodov; 17. Levice 23:68 – 20  bodov; 18. Partizánske 27:59 – 19 bodov;