publikované: 24.09.2022 - 00:41  //  aktualizácia: 24.09.2022 - 00:51  //  zobrazené: 775

Futbalisti nezaváhali s Hamšíkovcami

Víťazstvo sa nerodilo ľahko

Duslo Šaľa – RSC Hamšík Academy Banská Bystrica 1:0 (1:0).

R: Henček – 125 divákov;  ŽK: Krivošík, J. Krištof, Borovský, Rogerio – Neušel.
GÓL: 37. min. T. Kochan

DUSLO:: Milošovič – Rojka, Michalík,  Krivošík, Valentín – Kotlár (62. min. Rogerio), Oravec  J. Krištof, Th. Hučko (55. min. Borovský) -  Hudák,  M. Kochan (78. min. Morvay). Tréner Miloš Foltán.
RSC: Höger – Vondryska, Marchuk, Neušel, Kapor – Iseni, Vavro (46. Majling), Jackuliak, Ždánsky (70. min. Šteiniger) – Sojka, Gaško (46. min. Vavák).

Oba kolektívy potrebovali zabodovať  a tak v súboji mužstiev z dolnej polovičky tabuľky prevažovala bojovnosť a nasadenie nad kvalitou a krásou hry.
Úvodných desať minút patrilo viac hosťom, keď  brankár Milošovič musel zasahovať po strelách Jackuliaka a Gaška. Chemici však postupne preberali iniciatívu a v 15. minúte obetavo zachraňoval Vondryska v gólovej situácii pred Hudákom. Pri strele M. Kochana a hlavičke Kotlára potvrdil svoje kvality brankár Höger. Hostia síce po polhodine hry pohrozili po rohu prudkou hlavičkou Sojku. Do vedenia však išlo po zásluhe Duslo, ktoré zúžitkovalo v 37. minúte svoju prevahu (poznámka: Šaľa vyhrala prvý polčas 9:2 na rohové kopy), keď kapitán M. Kochan prudkou strelou do ľavého horného rohu rozvlnil hosťujúcu sieť - 1:0.  Ako ukázal ďalší priebeh zápasu bol to gól nakoniec jediný, ale rozhodujúci.

Hostia sa snažili s príchodom dvoch nových hráčov po prestávke o vyrovnanie, ale doplatili na svoju neschopnosť streliť gól (poznámka: v doterajšom priebehu súťaže strelili v šiestich zápasoch iba dva góly), na druhej strane sa po odchode dvoch najlepších strelcov mužstva v minulom ročníku T. Vantrubu a Hlavatoviča  boria s podobným problémom aj v Šali. Napriek tomu, že sa po obrátke dostali do dobrých príležitostí šalianski futbalisti: Rogério s Borovským na jednej strane a hosťujúci Neušel s Vavákom na strane druhej, obaja brankári boli na mieste a skóre sa už nemenilo. Šalianski hráči sa po  záveročnom  hvizde arbitrov oprávnene tešili zo zisku troch dôležitých bodov.

JOZEF  SKLENÁR

+ + +

Zostávajúce výsledky 7. kola: Martin – Častkovce 0:1; Nové Mesto n/V – Podkonice 0:0; Galanta – Sereď odložili na 5.10. 2022. Nové Zámky – Vrakuňa 2:1; Veľké Ludince – Inter Bratislava 0:0; Beluša – Kalná n/Hr 4:0.

+ + +

Tabuľka po 7. kole: 1.Malženice – 13:5 – 13 bodov; 2. Nové Mesto n/V 13:6 – 14 bodov; 3. Častkovce 11:7 – 14 bodov; 4. Beluša 15:8 – 12 bodov; 5. Veľké Ludince 11:7 – 11 bodov; 6. Sereď 11:3 – 10 bodov; 7. Martin 13:8 – 10 bodov;  8. ŠAĽA 6:9 – 10 bodov;  9. Galanta 11:8 – 9 bodov; 10. Nové Zámky 9:12 – 8 bodov; 11. Bánová 10:10 – 7 bodov; 12. Podkonice 4:5 – 7 bodov; 13. Inter Bratislava 7:13 – 5 bodov; 14. Kalná n/H 6:14 - 5 bodov; 15. Hamšík Academy Banská Bystrica 2:7 – 4 body; 16. Vrakuňa Bratislava 5:26 – 1 bod.