publikované: 01.06.2023 - 22:21  //  aktualizácia: 01.06.2023 - 22:25  //  zobrazené: 675

Futbalisti sa v tabuľke posúvajú nadol

Štvrtá jarná prehra hrozbou

Napriek tomu, že Šalianski futbalisti prehrali v jarnej odvete iba štyri zápasy z tucta (poznámka:  ďalších sedem remizovali a porazili Vrakuňu 5:2) pomaly sa „zosúvajú“ v tabuľke nadol a prehra s Belušou môže v závere súťaže dosť bolieť.

V predohrávke 28. kola napriek tomu, že Duslo privítalo jedného z kandidátov na medailové umiestnenie neposlal nový kormidelník Šarmír  do základu druhého najlepšieho strelca Hudáka. Od úvodu sa hral zásluhou oboch mužstiev svižný futbal
a v prvej šanci boli v 9. minúte domáci, keď po Kochanovom prieniku a centri strelu Marčeka sklzom zrazil na roh Jánošík.  Hostia kontrovali o 10 minút Gáboríkom, ale Milošovič bol na mieste. Dobré strelecké pokusy Rogéria a Hučka v ďalšom priebehu  tesne minuli cieľ, podobne ako prienik Hrenáka. Po góle však volala najmä delovka Rogéria z 20 metrov v závere polčasu, ktorú bravúrou vytesnil na roh brankár Ciesar.

Hneď po prestávke Th. Hučko  vyprášil rukavice brankára Ciesara, ale duel, v ktorom hrala Šaľa skoro hodinu vyrovnanú partiu sa „zlomil“ v 57. minúte. Po štandartke sa totiž z pomocou domácej obrany presadil v skrumáži Jánošík.  Napriek tomu, že sa hralo v medziach fair play „rozkartičkoval“ sa hlavný arbiter, ktorý v priebehu 15 minút udelil štyri karty. Čo je však horšie, že po žltej karte v 74. minúte videl najlepší hráč domácich Delov o dve minúty aj druhú žltú kartu a išiel pod sprchy. Hostia presilovku okamžite využili a v 79. minúte z prísne nariadeného pokutového kopu na pokyn asistenta pridali Gajdošíkom druhý gól, čo bolo rozhodujúce. Krutú prehru ešte navýšil v záverečných minútach kapitán hostí Hrenák. Je najvyšší čas zastaviť nepríjemnú sériu bez víťazstva. V opačnom prípade hrozí aj možnosť straty treťo ligovej príslušnosti.

+ + +

III. futbalová liga ročník 2022/2023 – 28. kolo.
Slovan Duslo Šaľa   -  FK Beluša 0 : 3 (0:0).

R: Marsal – 100 divákov;  ŽK: Orság, Kochan, Delov – Jánošík, Krčula; ČK : 76. min. Delov. (Šaľa).

GÓLY:  57. min. Jánošík, 79. min. Gajdošík (11 m), 83. min. Hrenák.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Delov, Orság, Krivošík –, Oravec (62. min. Hudák), Rogério,  Th. Hučko (84. min. Hubinák), J. Krištof -   Marček (74. min. Morvay),  M. Kochan. Tréner Marián Šarmír.

+ + +

Ďalšie výsledky III. futbalovej ligy: Častkovce – Inter Bratislava 1:0; Podkonice – Martin 0:1; Galanta - Nové Zámky 4:0;  Academy Banská Bystrica – Malženice 0:3;   Sereď – Bánová 2:0; Nové Mesto n/V - Veľké Ludince 0:4; Vrakuňa mala voľno.

+ + +
Tabuľka III. futbalovej ligy po 28. kole:

1.  Malženice 52:16 - 62 bodov; 2. Galanta 52:32 – 50 bodov; 3. Sereď 47:20 – 48 bodov;  4. Beluša 54:28 – 46 bodov;  5. Častkovce 48:35 – 44 bodov;  6. Veľké Ludince 38:25 – 41 bodov; 7. Podkonice 38:28 – 38 bodov;   8. Bánová 45:37 – 35 bodov; 9. Nové Mesto n/V 33:40 – 33 bodov; 10. Martin 40:36 – 32 bodov;  11. Hamšík Banská Bystrica 30:31 – 31 bodov;  12.  Inter Blava 33:38 -  31 bodov; 13. ŠALA 34:47 – 29 bodov;  14. Nové Zámky 17:80 – 9 bodov; 15. Vrakuňa 22:90 – 7 bodov;

poznámka: Kalná n/H sa po 15. kole. odhlásila z ekonomických dôvodov zo  súťaže; je prvým zostupujúcim mužstvom a jej výsledky boli anulované.

Najbližší program: sobota 3. 6. 2023 o 17.00 hod. Nové Zámky – Duslo Šaľa.

+ + +

III. futbalová liga ročník 2022/2023 – 27. kolo.
Format Martin – Slovan Duslo Šaľa 1:1 (1:1).

R: Sučka – 250 divákov; ŽK: Cvik, Siva – Rogério, Marček, Th. Hučko.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Delov, Orság, Krivošík –  Hudák), Rogério,  Th. Hučko , J. Krištof -   Marček ,  M. Kochan. Striedali: Morvay, Hubinák. Tréner Marián Šarmír.

Ďalšie výsledky III. futbalovej ligy:  Malženice - Častkovce 1:1;  Inter Bratislava mal voľno; Vrakuňa - Podkonice 2:2; Beluša - Galanta 5:1; Nové Zámky – Nové Mesto n/V 1:3; Bánová -  Academy Banská Bystrica 2:0; Veľké Ludince - Sereď  2:1;

+ + +

III. futbalová liga ročník 2022/2023 – 26. kolo.

FK Podkonice - Slovan Duslo Šaľa   4:1 (1:0)

GÓLY: 13. Turňa (11 m); 54. Gábriš; 55. Selecký; 82. Patrnčiak – 72. Morvay.

DUSLO: Milošovič –  Kotlár,  Delov, Orság, Krivošík – Valentín (61. Morvay);  Rogério,  Th. Hučko , J. Krištof -   Marček,  Hudák, .M. Kochan. Tréner Marián Šarmír.

Poznámka: Slovan Duslo Šaľa nastúpil po prvý raz pod vedením nového trénera Mariána Šarmíra.

Ďalšie výsledky 26. kola: Nové Mesto n/V – Beluša 1:1; Častkovce – Bánová 0:0; Vrakuňa – Inter Bratislava 0:5; Galanta – Martin 1:0;       Sereď – Nové Zámky 7:1; Academy Banská Bystrica – Veľké Ludince 0:1;  Malženice mali voľno.