publikované: 09.09.2021 - 16:55  //  aktualizácia: 10.09.2021 - 08:11  //  zobrazené: 1466

Futbalisti zvládli anglický týždeň

Mimoriadne nabitý program mali na prelome 35. - 36. týždňa treťoligoví futbalisti (poznámka: týkalo sa to aj šalianskych futbalistov), nakoľko v priebehu 7 - 8 dní absolvovali tri majstrovské kolá. Šalianskym futbalistom sa v nich darilo:

4. kolo:  Nové Mesto n/V  - Duslo Šaľa 2:3 (1:0).

góly: 29. min, Rapavý z 11 m, 77. min. Valachovič

16. kolo: Považská Bystrica - Duslo Šaľa  2:1 (2:1).

góly: 14. min. Petruš z 11 m, 28. min. Davidík - 6. min. Hlavatovič.

poznámka: Považská Bystrica doposiaľ nestratila v majstrovskej súťaži ani bod a je so ziskom 18 bodov na čele tabuľky.

+ + +

5. kolo:  ŠAĽA – LEVICE  5:0 (3:0)

GÓLY: 4. Kotlár, 19. Hlavatovič (11 m), 33. Pavlovič, 60. Mandrák vlastný, 85. Th. Hučko;  R: Janček  – 136 divákov; ŽK: Pavlovič, Oravec – Kosák, Kupča, Janúrik, Jasenek.

DUSLO: Milošovič – Burian, Remeň, Michalík,  P. Krivošík - Hlavatovič, Prágai (50. Th. Hučko), Oravec, Kotlár (63. Pavlovčík)  - M. Kochan (75. Borovský), Pavlovič (69. Morvay). Tréner Andrej Štellár.

Levice: Štrba (86. Leckéši) -  Jakubík, Janúrik, Kosák, Mandrák (75. Švirik) – Solčiansky, Gabaš,  Meňuš (46. Peseky), Kupča (86. Pajdučák) – Jasenek, Mikeš.  Tréner  Marcel Pavlík.

Regionálne derby dlhoročných rivalov z minulosti začalo v svižnom tempe, keď Oravec stroskotal na brankárovi Štrbovi, na druhej strane Milošovič zachraňoval pred Kupčom, nová posila zo Srbska Nenad Pavlovič videl za nešportové správanie žltú kartu, ale Kotlár  prudkou strelou dostal chemikov už v 4. minúte do vedenia. Hostia hrali dobre kombinačne, ale iba po pokutové územie, ale v 17. minúte zlyhala ich defenzíva, keď Janurík „prebrúsil“ unikajúceho Kochana a Hlavatovič, ktorý je pri streleckej chuti (poznámka: v posledných 3 zápasoch strelil 4 góly) sa z penalty nemýlil.  Po polhodine hry už bolo rozhodnuté, keď  v 33. min. Štrba síce vyrazil prudkú strelu Remeňa, ale Pavlovič si v dorážke gólom otvoril strelecký účet na Slovensku a Duslo už viedlo rozdielom triedy - 3:0.

Po prestávke sa hostia snažili streliť gól Solčianskym a Gabašom, ale domáca defenzíva stála na pevných nohách. Gól však predsa strelili v 60. minúte, ale bol vlastný, keď Mandrák nešťastným odkopom prekonal lobom bezmocného Štrbu. Hernú pohodu chemikov v krajskom derby  zavŕšila výborná kombinácia  čerstvých hráčov Borovskeho s Th. Hučkom päť minút pred koncom, ktorú zakončil posledne menovaný piatym gólom do siete nováčika. Pri tomto góle sa nezavinene zranil brankár hostí Štrba a tak hostia dohrávali duel s brankérom Leckéšim. Hostia budú musieť porozmýšlať nad hrou kolektívu v defenzíve, nakoľko trojgólový priemer inkasovaných gólov na stretnutie je dosť alarmujúci.