publikované: 01.11.2019 - 07:40  //  aktualizácia: 01.11.2019 - 08:24  //  zobrazené: 2007

Futbalisti zvládli krajské derby

V posledných dvoch kolách tretej futbalovej ligy mali pred sebou dvoch súperov Nitrianskeho regiónu. Zatiaľ, čo v 12. kole cestovala Šaľa  na pôdu  nováčika do Marcelovej, ktorý je v doterajšom priebehu súťaže veľkým prekvapením, keď sa pohybuje suverénne v hornej polovičke tabuľky, v 13. kole hostila Šaľa futbalistov z predmestia Levíc KFC Kalnú n/H, ktorej sa naopak v tomto ročníku nedarí podľa očakávania vedenia tohto klubu, ktorý v súčasnosti uzatvára treťo ligovú tabuľku. .

+ + +

S Kalnou n/H sme získali povinné body

Podľa postavenia v tabuľke boli vysokým favoritom naši futbalisti, ktorí to aj potvrdili najmä v prvej tretine duelu, keď mali súpera na kolenách. Vedúci gól zaznamenal už v 8. minúte jeden z najmladších hráčov na trávniku Hudák, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a vsietil do pravého rohu vedúci gól (1:0).  Druhý gól nenechal na seba dlho čakať, keď po kombinačnej akcii nová posila Hlavna (prišiel z Galanty) z hranice pokutového územia strelou do horného rohu zvýšil vedenie Dusla – 2:0.  Škoda, že už potom naši futbalisti neskórovali, nakoľko príležitostí bolo nadostač. Hostia po pre striedaní predsa zaznamenali dvadsať minút  pred koncom kontaktný gól Changeliom (Gruzínsko) a snažili sa aj o vyrovnanie, ale domáca defenzíva to nedovolila a zapísali sme si do tabuľky ďalšie tri body.

13. kolo: Slovan Duslo Šaľa – KFC Kalná n/H 2:1 (2:0)
GÓLY: 8. Hudák; 12. Hlavna – 69. Changelia.   R: Sárai – 100 divákov;  ŽK: Krištof, Khrulenko, Body – Bojda, Changelia.

DUSLO: Krištof –  M.  Nagy, Hraňo,  Hanzel, Blaho –  Hlavna, L. Remeň, Khrulenko (57. Pecho, 78. Svetlošák), Lovska (60. M. Kochan) -  Kingambo Body (90. Morvay), Hudák (72. R. Kotlár). Tréner Andrej Štellár.

KFC: Švec – Lérant, Szép, Vígľaš (40. Sperka), Jasenek (46.Changelia) – Pánik (63.Tatarkovič), Bojda, Pacalaj, Dávid – Chmelo, Flídr. Tréner Peter Éhn.

Ďalšie výsledky 13. kola:  Myjava - Gabčíkovo 3:0;  Trnava „B“- Nitra „B“  0:3;  Považská Bystrica - Malženice 3:3;  N. Mesto n/V – N. Zámky 3:1;  Beluša - V. Ludince 0:3;  ViOn „B“ -  L. Rovne 1:0, Galanta – Marcelová 2:4.

Tabuľka po 13. kole: 1. Myjava 23:7 – 31 bodov; 2. Pov. Bystrica 19:13 – 23 bodov; 3. Marcelová  18:15  – 22 bodov; .... 5. ŠAĽA  17:13 – 21 bodov;... 14. Galanta 16:18 – 13 bodov;  15. Nové Zámky 12:30 – 10 bodov; 16. Kalná n/H 13:25 – 6 bodov.

Najbližší program: piatok 1.11.2019 o 17.00 hod. FK Myjava (1. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (5. miesto).

+ + +

Z Marcelovej vezieme cenné body

Nováčik súťaže v doterajšom priebehu sa nebojácne púšťal do svojich renomovanejších súperov, podával veľmi dobré výkony, ktoré ho vyniesli po prvej tretine súťaže do najlepšej päťky, čo nečakal pred štartom súťaže žiadny z odborníkov. Suverénny víťaz IV. ligy JV začal aj so Šaľou tlakom, so snahou dostať sa do vedenia, ale obrana chemikov na čele s kapitánom Hanzelom a brankárom Rusznákom im veľa toho nedovolila.  Napriek tomu, že naši futbalisti opäť nastúpili bez zranených hráčov (Meszlényi, Mpofu a fit nebol ani mladý Morvay) zohrali so svojim súperom vyrovnanú partiu V záverečných minútach (84. minúta) sa dokázal strelecky presadiť Hlavna a zverenci trénera Štellára si odnášali domov tri dôležité body.

12. kolo:  FK Marcelová - Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:0)

GÓL: 84. Hlavna;   R: Sedlár – 300 divákov;  ŽK: Kuruc, Taibl – Hudák.

DUSLO: Rusznák –  M.  Nagy, Hraňo,  Hanzel,  Blaho –  Hlavna, Pecho (83. R. Kotlár), Khrulenko ( 61. L. Remeň),  Hudák (56. M. Kochan) -  Lovska,  Kingambo Body. Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 12. kola: Kalná n/H - Myjava 1:1; Gabčíkovo - Trnava „B“ 0:3;  Malženice -  N. Mesto n/V 1:1;   Nitra „B“ – Pov. Bystrica 2:2; N. Zámky - Beluša 0:2; V. Ludince - ViOn „B“ 0:0;  L. Rovne -  Galanta 2:2.

Tabuľka po 12. kole: 1. Myjava 20:7 – 28 bodov; 2. Pov. Bystrica 16:10 – 22 bodov; 3. Ledn. Rovne 22:22 – 21 bodov; .... 8. ŠAĽA  15:12 – 18 bodov;... 14. N. Mesto n/V 9:13 – 13 bodov; 15. Nové Zámky 11:27 – 10 bodov; 16. Kalná n/H 12:23 – 6 bodov.

Najbližší program: sobota  26.10.2019 o 14.00 hod. Slovan Duslo Šaľa (8. miesto) – Kalná n/H (16. miesto).