publikované: 04.11.2022 - 10:10  //  aktualizácia: 05.11.2022 - 08:32  //  zobrazené: 870

Futbalové body sa z Beluši nevozia

FK Kovo Beluša - Slovan Duslo Šaľa 3:1  (1:1).
R: Somoláni  – 300 divákov;  ŽK: Schizler, Holíček, Gajdošík – Milošovič, Borovský; červená karta: 89. Ďuriš (Beluša).

GÓLY:  41. min. Gajdošík; 51. min. Holíček (11 m); 58. min. Ďuriš – 17. min. Th. Hučko.

DUSLO: Milošovič – Kotlár (55. min. J. Krištof),  Krivošík Oravec, Rojka -  Rogério Valentín, Borovský (89. min. Orság), Morvay (57. Michalík) - Th. Hučko (80. .min. Takács), Hudák (89. min. Chvíla). Tréner Miloš Foltán.

Z trojice hráčov, ktorí nám chýbali v 12. kole pri víťaznom domácom zápase, v Beluši z nich absentoval iba zranený kapitán Kochan, ale vo vzájomnom dueli boli miernym favoritom domáci futbalisti, ktorí už viac rokov patria do výkonnostnej treťo ligovej špičky a v zápasoch s našimi futbalistami majú aktívnejšiu bilanciu.

Napriek tomu, že viac z hry mali v prvej štvrťhodine domáci hráči, ktorí majú po Galante druhú najlepšiu ofenzívu (poznámka: majú na svojom konte už nastrieľaných 27 gólov), vyťažili  iba sériu rohov, z ktorých nezapršalo. Ako sa strieľajú góly predviedol v 17. min. Th. Hučko, ktorý z viac ako 20 metrov  prudkou strelou dostal Duslo do vedenia – 0:1 (poznámka: nebol to jeho prvý gól v tomto ročníku z väčšej vzdialenosti). Gól Belušu  na chvíľu zaskočil, ale tesne pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku dokázali využiť chybu v našej obrane a skúsený ex ligista Gajdošík (Púchov, Nitra) zblízka zaznamenal vyrovnávajúci gól - 1:1.

Kolektív domácich v drese, ktorého nastúpili piati hráči:  Schizler, Hrenák, Gajdošík Beňo a Jánošík, ktorí už  majú po „30“ – tke však išiel do vedenia už v 51. minúte, keď po „faule“ na Bryndziara (márne boli protesty hráčov Dusla) sa zahrával pokutový kop (poznámka: pri Váhu sa s takýmto verdiktom nestretáme), ktorý ďalší ex – ligista Holíček (AS Trenčín) premenil a dostal domácich už do vedenia – 2:1. Kovo sa dostalo na koňa, malo viac z hry a o sedem minút neskôr sa skóre opäť menilo. Naša defenzíva mala dosť problémov s hbitým Bryndziarom, ktorý po prieniku nastrelil brvno a nekrytý Ďuriš dokonal troj gólový obrat. Napriek tomu, že si oba kolektívy v záverečnej polhodine vypracovali dobré príležitost (poznámka: z našich hráčov mal veľkú príležitosť strelilť kontaktný gól Borovský, ale brankár bravúrne zakročil) skóre sa už nemenilo. Domáci však v závere niečo stratili. Neboli to body, ale hráč Ďuriš, ktorého hlavný arbiter v závere vylúčil, ale naši hráči odchádzali z piatej  najväčšej obci na Slovensku (6. 200 obyvateľov) bez bodového zisku.

+ + +

Ďalšie výsledky 13. kola: Kalná n/H – Vrakuňa 8:0; Nové Zámky – Galanta 0:5; Bánová – Sereď 1:1; Veľké Ludince – Nové Nesto n/V 0:2; Inter Bratislava – Častkovce 0:1; Martin – Podkonice 1:3; Malženice – Academy Banská Bystrica sa hrá 16.11. 2022. Dohrávka: N. Zámky – Částkovce 1:5.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 13. kole:
1.   Malženice 25:7 – 32 bodov; 2. Galanta 28:13 -  25 bodov; Častkovce 22:14 – 25 bodov; 4. Beluša 27:16 – 23 bodov; 5. Sereď 21:11 – 22  bodov; 6. Podkonice 18:14 - 20 bodov; 7. Nové Mesto n/V 19:15 - 19 bodov; 8. ŠAĽA 17:21 – 19 bodov; 9. Kalná n/H 22:21  – 18 bodov;  10. Veľké Ludince 17:18 – 16 bodov; 11. Bánová 23:20 - 13 bodov; 12. Martin 22:22 - 13 bodov; 13. Academy Banská Bystrica 12:12 – 12 bodov;  14. Inter Bratislava 13:21 – 12 bodov;  15. Nové Zámky 12:31 – 10 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava  7:49 – 2 body.