publikované: 20.10.2021 - 07:16  //  aktualizácia: 20.10.2021 - 15:14  //  zobrazené: 1552

Hádzaná priniesla víkendovú radosť

Šalianska hádzaná priniesla radosť

Pred štartom majstrovských súťaži v oboch najvyšších majstrovských súťažiach bolo zrejmé, že odchody viacerých šalianskych hráčov, ale aj hráčok do domácich a zahraničných klubov prinesie „oslabenie kolektívov“  a tým pravdepodobne aj ústup z vybojovaných pozícií a tabuľkového postavenia.  Napriek tomu, že to nemajú naši hádzanárski zástupcovia v silnej konkurencii ľahké, tento víkend oba kolektívy potešili dobrou hrou a plným bodovým ziskom. Ďakujeme a blahoželáme.

+ + +

HADZANÁ ženy:  Medzinárodná hádzanárska MOL liga

Tešia body, ale aj výkon

Šaliansky kolektív potvrdil úlohu favorita a po rýchlych prienikoch a presných strelách Ratvajskej (nová posila z Prešova) a súčasnej najlepšej šalianskej strelkyne Lízy Somogyi sme viedli už v 4. minúte 0:3. Nováčik súťaže, ktorý je bez bodu (poznámka: so súpermi z dolnej polovičky tabuľky sa možno toho radostného okamihu dočkajú) v drese s mladou ex šaliankou brankárkou Mozoľovou (poznámka: viac rokov reprezentovala Šaľu v mládežníckych kolektívoch) znížili  najlepšou strelkyňou domácich Bahorecová znížili síce na 1:3, ale v 10. minúte už viedla Šaľa 1:7 a po štvrtine zápasu po góle skúsenej Varjássiovej už  náskok narástol dokonca na rozdiel 9 gólov (2:11). Bolo jasné, že otázkou tohto slovenského  derby nebude, kto vyhrá a pripíše si do tabuľky body, ale akým rozdielom v prospech dievčat od Váhu skončí vzájomný duel.

Vysoký polčasový náskok (poznámka: o 16 gólov a strelecký apetít štvorice - Pócsíková, Ušiaková Ratvajská a Somogyi, ktoré v prvom dejstve zaznamenali viac ako 2/3 šalianskych gólov) hovoril o tom, že skóre v náš prospech po obrátke ešte narastie, čo sa aj v ďalšom priebehu zápasu potvrdillo. Keď sa k nim pridali aj ďalšie hráčky šalianskeho kolektívu narástol po góle Tulipánovej  v 48. minúte šaliansky náskok až o 20 gólov (12:32).   Pred ťažkou sériou (poznámka: o. i. hráme s obomi úradujúcimi majstrami Mostom a Michalovcami) teší, že sa v Stupave do streleckej listiny zapísalo až 12 hráčok Dusla..

Tatran Stupava – Slovan Duslo Šaľa 14:39 (4:20)

R: Oťapka a Sivák – 100 divákov; pokutové hody: 3/2 – 2/2; vylúčené: 4:4.

TATRAN góly: Bahorecová 5, Grifiths 2/1, Gašpareková 2,  Karkušová, Tornócziová, Stráňavová a Novosadová po 1. Tréner R. Popluhár.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  -  Takáčová 1, Rácková, Pócsiková 7/1,  D. Vargová 3,  Tulipánová 4, Ušiaková 4, L. Somogyi 4,  Varjássiová 1, Königová 1, Ščípová 3, Matušincová 3, Pálová,  Zlatinská 1,  Ratvajská 7. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.

+ + +

Tréner Peter Pčola: " V najbližšom období nabehneme na zápasový rytmus streda - sobota a nakoľko v priebehu asociačného termínu sme si plnili aj reprezentačné povinnosti tak sme od začiatku týždňa dobíjali baterky. Zápas nám vhodne zapadol do našej prípravy a prišiel vhod, nakoľko si všetky hráčky z chuti zahrali a bol som s ich výkonom spokojní."
+ + +

Výsledky 6. kola MOL ligy:

Hodonín – Plzeň 23:33;  Dunajská  Streda – Zlín 35:18;  Michalovce – Slávia Praha 37:20;  Písek – Most 23:35; Chorzów – Poruba 32:34; Kyžvart – Olomouc 36:29;

+ + +

Tabuľka MOL ligy: Michalovce 211:117 – 12 bodov; 2. Most 233::172 – 12 bodov; 3. Plzeň 195:151 – 11 bodov; 4. Písek 171:146 – 8 bodov; 5. Dunajská Streda 165:148 – 8 bodov; 6. Kynžvart 163:158 – 8 bodov; 7. ŠAĽA 170:138 – 7 bodov; 8. Olomouc 168:145 – 7 bodov; 9. Slávia Praha  163:170 – 4 body; 10. Poruba 175:210 – 4 body; 11. Zlín 119:144 – 2 body; 12. Hodonín 118:182 – 2 body; 13. Chorzów 158:202 – 1 bod; 14. Stupava 88::213 – 0 bodov.  Poznámka: Most a Plzeň už odohrali po 7 zápasov.

+ + +

Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Veronika Galušková – 57 gólov zo 7 zápasov (Plzeň);  2. Beatrix Elö – 39 gólov/6 zápasov  (Dunajská Streda); 3. Charlotte Cholevová – 38 gólov/7 zápasov (Most);4. Tereza Pokorná – 38 gólov/6 zápasov (Písek); 5. Polina Masalová – 35 gólov/6 zápasov (Chorzów); 6. Silvie Polášková – 33 gólov/6 zápasov (Poruba); 7. Denisa Holeňáková - 33 gólov/6 zápasov ( Slávia Praha); 8. Veronika Dvořáková – 31 gólov/6 zápasov (Kynžvart); 9. Martina Weisenbilderová – 30 gólov/6 zápasov (Kynžvart); 10. Eliška Dessortová – 29 gólov/6 zápasov (Poruba); .... 13. Kata Juhos (Dunajská Streda) a Líza SOMOGYI (ŠAĽA) obe 27 gólov/6 zápasov;.... 21. Katarína PÓCSÍKOVÁ - 23 gólov/6 zápasov; .... 23. Olívia ŠČÍPOVÁ – 22 gólov (ŠAĽA).

+ + +

Najbližší program: sobota 23.10.2021 o 18.00 hodine Duslo Šaľa – Lázně Kynžvart

+ + + + +

HADZANÁ muži:  NIKÉ Hanball Extraliga:

7. kolo: HKM Šaľa – Kúpele Bojnice 33:23 (18:11)

R: Klimka  – Balogh; 100 divákov; pokutové hody: 4/4 – 5/3, vylúčení: 6:6; ČK: 58. minúta Demčák po 3 vylúčeniach.

HKM: Bako, Cerovský, Sopka – Demčák 2, Lužica 2, Michniewicz 9/3, J. Tóth 6, Moravec 2, Bogár 3, Souček 5, Adam Lukačin 1, Percze 2, Lenárt 1/1,  Petro. Tréner Michal Lukačin.

Kúpele - góly: Blaho 8/1, Páleš 6, Buvala 4, Rendek 4, Smetánka 1. Tréner P. Polakovič

Zverenci trénera Michala  Lukačina chceli prerušiť nepríjemnú sériu, čo sa im nakoniec aj po veľmi dobrom výkone celého kolektívu,  najmä v prvom polčase aj podarilo.

Hosťujúci kolktív pricestoval bez v tom čase jeho najlepšieho strelca J. Briatku (poznámka: do konca roka bude hosťovať v AEK Atény), ale nechýbal ex šaľan Páleš, ktorý aj dostal Bojnice do vedenia. Strelecky disponovaný   Michniewicz s pivotom  Tóthom otočili na 2:1, ale Páleš opäť vyrovnal. Do 8. minúty sa oba kolektívy dostávali do gólových náskokov, ale od stavu 4:4 už bola aj vďaka Michniewiczovi (poznámka: v 1. polčase zaznamenal 7 gólov) na koni Šaľa , keď zvýšila svoj náskok na:  7:4, 9:5 a sedem minút pred polčasom na 14:9, keď sa strelecky pridal aj Tóth so Součkom, na viac v bránke bol výborný mladý Bako.  Napriek tomu, že sa na spojke v závere začal presadzovať hosťujúci Blaho polčas vyhral HKM rozdielom siedmich gólov.

Hostia sa snažili o obrat v stretnutí, ale  domáca ofenzíva dobre pracovala a súperovi toho veľa nedovolila. Strelecky sa síce presadili Blaho s Pálešom (poznámka: najstrieľali viac ako dve tretiny gólov kúpeľného zástupcu), ale na rozbehnutý HKM to nestačilo, keď v 38. minúte viedla Šaľa už 24:12. Gólovo sa začali  presadzovať aj ďalší šaľania (Moravec, Percze, A. Lukačin) a dostatočný náskok si dokázali udržať. V 53. minúte svietilo na tabuli skóre 30:20 a HKM si pripísalo po zásluhe dvoj bodový zisk, napriek červenej karte mladého Demčáka, potešil prvý ligový gól talentovaného Lenárta v posledných sekundách zápasu. Víťazstvo v dôležitom súboji potešilo.

Tréner Michal Lukačin:“ Pre nás je toto víťazstvo cenné, najmä z hľadiska psychiky. Zápas sme mali  skoro celý čas pod kontrolou. Hrali sme v rýchlom tempe a dobre, častým striedaním sme súpera „unavili“ , zahrali si všetci a podali sme dobrý, kolektívny výkon a chceme zabojovať o miesto v prvoj osmičke po základnej časti.“,

Najbližší program: sobota 23. 10. 2021 o 18.00 hodine Tatran Prešov - HKM Šaľa.

+++

Ďalšie výsledky 7. kola Extraligy: Záhoráci - HK Košice 28:35;  Hlohovec -  Prešov  29:42;  Považská Bystrica  - Topoľčany 31:22; Modra – ŠKP Bratislava 24:28; zápas CROWS Košice – Nové Zámky odložili.

+ + + .                                                                                                                                                          Tabuľka Extraligy mužov: 1. Prešov 248:151 – 14 bodov; 2. Hlohovec 215:185 – 12 bodov; 3. Považská Bystrica 199:170 – 10 bodov; 4. HK Košice 198:184 – 10 bodov; 5. ŠKP Bratislava 164:156 – 8 bodov; 6. ŠAĽA 178:187 – 6  bodov;  7. Modra 176:192 – 6 bodov; 8. Nové Zámky 171:184 – 5 bodov; 9. CROWS  Košice 147:163 – 4 body; 10. Topoľčany 157:197 – 4 body; 11. Bojnice 171:215 – 3 body;  12. Záhoráci 169:209 – 0 bodov.

+ + +

Najlepší strelci  Extraligy:  1. Péchy  - 53  gólov (Hlohovec); 2. Šimon  MICHNIEWICZ – 48  gólov (ŠAĽA); 3.. Hernandes – 47 gólov (Prešov); 4. M. Briatka – 44 gólov  (Považská Bystrica); 5. Melnyk – 43 (Hlohovec); 6. Santos – 43 (Prešov); 7. Stráňovský – 38 gólov (HK Košice); 8. J. Briatka – 36 gólov (Bojnice); 9. Pecha – 36 gólov (CROWS);  10. Blaho – 35 gólov (Bojmice);....  BOGÁR – 31 gólov;.... MAGDOLEN – 23 gólov (obaja ŠAĽA).