publikované: 15.10.2021 - 08:05  //  aktualizácia: 16.10.2021 - 08:31  //  zobrazené: 1283

Hádzanári nebodovali, ženy reprezentačne

Šalianski hádzanári boli po štyroch kolách základnej časti Extraligovej súťaže v hornej polovičke tabuľky, ale tri prehry v rade ich odsunuli do dolnej časti. Po dvoch víťazných dueloch v MOL lige si ďalšie bodové zisky v tabuľke nemohla Šalianky v tabuľke navýšiť, nakoľko z dôvodov asociačnej prestávky (reprezentácia Slovenska  hrala dva kvalifikačné zápasy o postup na ME 2022).

+ + +

HÁDZANÁ  muži

Hádzanárska NIKÉ Handball Extraliga mužov

Prehra v regionálnom derby

5. kolo: HKM Šaľa – Štart Nové Zámky 26:32 (13:12)
R: Ondogrecula  – Baďura, 170 divákov; pokutové hody: 4/2 – 5/4, vylúčení: 2:3.
HKM: Bako, Cerovský, Sopka – Demčák 2, Lužica, Michniewicz 9/2, J. Tóth 3, Moravec, Bogár 5, Bleho, Souček 5, Adam Lukačin 2, Percze, Lenárt,  Petro. Tréner Michal Lukačin.

ŠTART - góly: Tymoščuk 7/3, Krajčír 7,  Molnár 5, Tilandy 4, Salgo 3, Juhás 3, Kocák 1, Veréb 1/1, Vadkerti 1. Tréner P. Spurni.

Napriek tomu, že v krajskom derby išiel do vedenia Štart po góle Krajčíra zverenci trnera M. Lukačina rýchlo otočili skóre aj vďaka rýchlej kombinačnej hre a pohotovej streľbe dvojice  Bogár – Michniewicz. Darilo sa aj v obrane, keď do 20. minúte mala Šaľa na svojom konte iba 5 inkasovaných gólov a viedla 11:5 a o tri minúty po góle českého juniorského  reprezentanta Součka 12:6  a zdalo sa, že by mohol mladý kolektív naplno bodovať. Skúsenejší Štart od tohto momentu  začal vďaka legionárovi Tymoščukovi a ich najlepšiemu strelcovi Tilandymu znižovať náskok a polčas vyhrala Šaľa iba o gól, nakoľko citeľne chýbal zranený Magdolen a jeho góly v ofenzíve.                                                                                            Po prestávke sa ešte raz dostala Šaľa do vedenia po góle Součka (14:13), ale potom brankári Štartu Pavlovič a najmä veterán Meluš „spustili“ na bránke rolety a hostia boli v neustálom vedení o 1 – 3 góly (14:17, 16:19). V 42. minúte síce Michniewicz s Tóthom znížili na rozdiel gólu (18:19), ale to bola posledná šanca na zvrat v stretnutí. Tymoščuk, Salgó a Vadkerti (v minulosti pôsobil aj v Šali)  strelili v rýchlom slede góly a v 50. minúte už viedol Štart 18:25 a o výsledku bolo rozhodnuté.

Ďalšie výsledky 5. kola Extraligy: CROWS Košice - Záhoráci 27:24; Modra – HK Košice 23:31; Prešov - Topoľčany 39:14; Pov. Bystrica  - Bojnice 37:28;  Hlohovec - ŠKP Bratislava 25:23.

+ + +

Tabuľka Extraligy mužov: 1. Prešov 177:99 – 10 bodov; 2. Hlohovec 152:114 – 10 bodov; 3. Považská Bystrica 145:119 – 8 bodov; 4. Modra 122:125 – 6 bodov; 5. HK Košice 133:132 – 6 bodov; 6. ŠKP Bratislava 107:113 – 4 body;  7. ŠAĽA  126:135 – 4 body;  8. CROWS  Košice 123:133 – 4 body; 9. Nové Zámky 132:154 – 3 body; 10. Bojnice 119:148 – 3 body;  11. Topoľčany 108:140 – 2 body; 12. Záhoráci 115:147 – 0 bodov.

+ + +

V Bratislave sa rozhodlo po obrátke

6. kolo: ŠKP Bratislava - HKM Šaľa 29:19 (13:12)
R: Zubo  –  M. Nagy; 40 divákov; pok. hody: 1/1– 6/4, vylúčení: 5:5.
ŠKP góly: Kysel 7, Ratkovský 5/1, Orosz a Varga 4,  Birdahič 3, Mikéci 2, Nováček, Bartovič,  Kišš a Ivány po 1. Tréner M. Spuchlák.

HKM: Bako, Cerovský – Demčák 3, Lužica, Michniewicz 8/2, J. Tóth,  Moravec, Bogár 4/2,  Souček, Adam Lukačin 4, Percze.  Tréner Michal Lukačin.

Trénerovi M. Lukačinovi chýbali oproti zápasu s Novými Zámkami: Sopka, Bleho, Lenárt, Petro a stále nezasiahol do bojov ani Magdolen a tak bolo otázne dokedy 9 hráčov do poľa vydrží odolávať ambicióznemu súperovi. Zásluhou Bogára išli do vedenia naši hádzanári, ale bolo to iba jediné vedenie HKM v dueli. Policajti aj vďaka širšiemu hráčskemu kádru, v ktorom sa strelecky presadilo až 10 hráčov, ale aj vďaka skúseným  ex reprezentantom Kyselovi a Mikécimu si vytvorili dvojgólový náskok ((4:2, 6:4, 7:5), ale Šaľa stihla vyrovnať (7:7, 10:10, 12:12), vďaka streleckej potencii Michniewicza, ale aj mladého A. Lukačina.

Gólová strata do polčasu dávala nádej, ale domáci mali do druhého dejstva raketový nástup a už v 40. minúte viedli po góloch Orosza, Ratkovského a najmä Kysela o 6 gólov 18:12. Oslabený šaliansky kolektív, ktorému už po obrátke začali dochádzať aj fyzické sily, nedarilo sa ani v ofenzíve (poznámka: o jeho góly sa podelili iba 4 hráči) a napriek tomu. že Michniewicz bol najlepším strelcom duelu prehrala Šaľa duel susedov v tabuľke (poznámka: pred vzájomným zápasom bol ŠKP na 5. a HKM na 6. mieste tabuľky) rozdielom 10 gólov.

Najbližší program: sobota 16. 10. 2021 o 18.00 hodine HKM Šaľa – Kúpele Bojnice.

+ + +

Ďalšie výsledky 6. kola Extraligy: HK Košice - CROWS Košice 30:24; Topoľčany - Záhoráci 27:26; N. Zámky - Modra 39:30; Prešov – Považská Bystrica  29:23; Bojnice - Hlohovec 29:34.

+ + +

Tabuľka Extraligy mužov: 1. Prešov 206:122 – 12 bodov; 2. Hlohovec 186:143 – 12 bodov; 3. Považská Bystrica 168:158 – 8 bodov; 4. HK Košice 163:156 – 8 bodov;...... 8. Crows Košice 147:163 – 4 body; 9. ŠAĽA  145:164 – 4 body; 10. Topoľčany 135:166 – 4 body; 11. Bojnice 148:182 – 3 body;  12. Záhoráci 141:174 – 0 bodov.

+ + +

Najlepší strelci  Extraligy:  1. Péchy  - 47  gólov; 2. Melnyk – 39 (obaja Hlohovec); 3. Hernandes – 39 (Prešov); 4. MICHNIEWICZ – 39 gólov (ŠAĽA);. 5. M. Briatka – 38 gólov  (Považská Bystrica);  6. Santos – 36 (Prešov); 7. J. Briatka – 36 (Bojnice); 8. Pecha – 36 gólov (CROWS);  9. Tschur 34 gólov (Modra); 10. Tilandy – 32 gólov  (Nové Zámky);.... BOGÁR – 28 gólov;.... MAGDOLEN – 23 gólov (obaja ŠAĽA).

+ + + + +

HÁDZANÁ ženy

Medzinárodná MOL liga

V MOL lige bola  asociačná prestávka, keď hrali reprezentačné kolektívy Slovenska a Česka  kvalifikačné zápasy v boji o postup na ME 2022

+  Slovensko, v drese ktorého štartovali aj Soňa Furgaláková (brankárka) a Katarína Pócsíková (krídlo)  prehralo v Španielsku 33:28 a doma (poznámka: hralo sa v Topoľčanoch)  s Maďarskom 28:30 (14:13).

Tabuľka: 1. Maďarsko 64:52 – 4 body; 2. Španielsko 56:50 – 4 body; 3. SLOVENSKO 56:63 – 0 bodov; 4. Portugalsko 46:56 – 0 bodov.

+ Česko odohralo taktiež dve kvalifikačmé stretnutia. Najskôr prehrali vo Francúzsku   vysoko 38:22, v domácom prostredí prehrali s Chorvátskom o dva góly 24:26.

Tabuľka kvalifikačnej skupiny: 1. Francúzsko 66:47 – 4 body; 2. Chorvátsko 48:47 – 4 body; 3. Ukrajina 48:51 – 0 bodov; 4. ČESKO 46:64 – 0 bodov.

+ + +

Tento víkend ešte čakajú na niektoré družsttvá zápasy 6. kola, nakoľko  už v priebehu tohto týždňa voli predohané zápasy:

Dunajská Streda – Zlín 35:18 (R. Bízik 8, Elö 6, Hudák 5,... – L. Sekulová 4, Dufková 4, Holincová 3,...);

Hodonín – Plzeň  23:33  (Víchová 9, Kalinová 6, Cyganová 3,... – V. Galušková 9/3, Vlachová 5,...

Michalovce – Slávia Praha 37:20 ( Wöllingerová 6/2, Popovcová a Štefaníková 5,...  – Holeňáková 5/2, Svobodová 4, Míšová 3,...)

Písek – Most 23:35 (Kubišová 6/2, Pokorná 5/3, Boorová 4,...  – Mikulčíková 6, Smetková 6/1, Cholevová 4,...)

Najbližší program: sobota 16.10.2021 o 18.00 hodine AHT HC Stupava – Slovan Duslo Šaľa.