publikované: 06.10.2020 - 09:39  //  aktualizácia: 06.10.2020 - 12:02  //  zobrazené: 1413

Hádzanári s dôležitými bodmi, ženy medzištátne

HÁDZANÁ muži

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov – 5 kolo:

Dôležité víťazstvo v súboji susedov

HKM Šaľa – Slovan Modra 33:30 (17:11)

R: Mandák  – Rudinský, bez divákov; pokutové hody: 2/2 – 7/7; vylúčení: 5:6.

HKM: Mi. Kosák, Bako,  Sopka – Meľnyk 6, Lužica 2, Michniewicz 6/2, Moravec, Magdolen 6, Bogár 6, Lukačin ml., Polák 6, Petro 3. Tréner: Michal Lukačin st.

SLOVAN: Tschur 11/7,Mišových a Jurikovič po 4, Lackovič a Karel po 2, Hirtl, Eštok, Šimáček, Kotásek, Bermer, Púpava a Ma. Kosák po 1. Tréner: Miroslav Ochaba.

V dôležitom súboji o extraligové body mala Šaľa raketový nástup a keď zaznamenal najskúsenejší hráč na palubovke ex reprezentant Petro v 9. minúte gól (poznámka: to už viedla Šaľa 5:0 aj vďaka výbornému Michalovi Kosákovi v bránke) zdalo sa, že súboj 3. – ho v tabuľke so 4. – tým mužstvom v tabuľke je rozhodnutý. Nasvedčoval tomu aj priebeh I. polčasu, keď domáci hráči „ubránili“ najlepšieho strelca súťaže legionára Tschura, ktorý sa presadil iba zo značky sedem metrového hody (štyri góly).  Na druhej strane sa v drese HKM presadzovali okrem najlepšieho strelca Melnyka aj ďalší spoluhráči (poznámka: Polák strelil v prvom dejstve 5 gólov), čo bolo pre tento duel rozhodujúce.

V II. polčase sa rozchytal v drese hostí brat nášho brankára Martin, začalo sa viac strelecky dariť aj Tshurovi (poznámka: po zmene strán strelil 7 gólov) a hostia postupne skresávali šaliansky náskok. Dokázali sa priblížiť až na rozdiel dvoch gólov (21:19, 30:28), ale domáci kolektív (poznámka: do poľa bolo iba 9 hráčov), ktorý mal v svojom strede päť hráčov, ktorý zaznamenali po 6 gólov a v priebehu celého duelu vyhrával dotiahol súboj do víťazného konca, aj keď v závere dohrával bez zraneného Magdolena.

Ďalšie výsledky 5. kola:  Hlohovec – Nové Zámky 28:39; CROWS Košice - Považská Bystrica  odložili;  ŠKP Bratislava – HK Košice  27:24;  Topoľčany - Prešov 14:42.

Tabuľka po 5. kole: 1. Prešov 174:95 – 10 bodov;  2. Považská Bystrica 108:83 – 6 bodov; 3. ŠAĽA 142:141 – 6 bodov;   4. ŠKP Bratislava 119:128 – 6 bodov;....  8. HK Košice 125:139 – 4 body; 9. Hlohovec  129:146 – 2 body;  10. Topoľčany 105:148 - 2 body.

Najbližší program:

sobota 10.10.2020 o 18.00 hod. ŠTART N. Zámky - HKM Šaľa.

+ + + + +

HÁDZANÁ ženy

V medzinárodnej hádzanárskej MOL lige súťaži bolo voľno, kvôli asociačnej prestávke, nakoľko reprezentácie Slovenska odohrala dva priateľské medzištátne duely s Rakúskom (poznámka: pôvodne sa ,malo hrať v Púchove, ale nakoniec prišlo k zmene a oba zápasy sa odohrali vo Viedni, ale bez divákov.

+ + +

V nominácii trénera slovenskej reprezentácie Pavla Streichera prichádzalo až do posledných chvíľ k viacerým zmenám, keď z pôvodnej nominácie vypadli: Bajčiová a Trúnková (Iuventa Michalovce) pre zdravotné problémy, Barbora Königová (pracovné záležitosti),... ale napriek tomu boli zo šalianskeho Slovan Duslo Šaľa vo Viedni Katarína Pócsiková a Natália Némethová (poznámka: náhradníčkou bola brankárka Soňa Furgaláková). Okrem nich obliekli reprezentačný dres Slovenska aj: Réka Bíziková, Szarková, Boglárka Bíziková, Lanczová, Škoricová a Bujnochová, ktoré v minulých rokoch obliekali aj dres šalianskeho Dusla.

+ + +

Výsledky medzištátnych hádzanárskych stretnutí

1.  zápas: Rakúsko – Slovensko 31:28 (18:14)

pokutové hody: 2/2 – 2/2; vylúčené: 3:2.

priebeh: 1:0, 8:6, 13:9, 18:14,  21:15, 26:20, 28:23, 31:28.

najviac gólov: Szarková 7, R. Bíziková 5/2, B. Bíziková 4, Lanczová a E. Rajnohová po 3,...

2. zápas: Rakúsko – Slovensko 30:30 (17:14)

pokutové  hody: 5/3 – 1:1; vylúčené: 3:2.

priebeh: 0:4, 2:7, 7:8, 10:9, 17:14, 19:15, 28:25, 28:30, 30:30.

najviac gólov: Szarková 7, R. Bíziková 6/1, Lanczová 5, B. Bíziková a Bujnochová po 2,....

+ + +

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien

Neúplná tabuľka MOL ligy po 5. kole: 1. Most 158:88 – 8 bodov (4 zápasy); 2. Slávia Praha 128:114 – 6 bodov (4 zápasy; 3. Michalovce 74:65 – 6 bodov (3. zápasy); 4. Písek 93:68 – 4 body (3 zápasy);... 6. ŠAĽA 99:104 – 3 body (4 zápasy);..... 10. Dunajská Streda 50:53 – 1 bod (2 zápasy);  11. Plzeň 65:91 – 0 bodov (3 zápasy); 12. Hodonín 81:130 – 0 bodov (4 zápasy).

6. kolo: sa možno bude hrať (pandémia) 10. a 11. októbra 2020 a Šaľa má v ňom voľno.

7. kolo: 17.10.2020 o 18.00  Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek.