publikované: 02.06.2021 - 23:37  //  aktualizácia: 03.06.2021 - 16:46  //  zobrazené: 1424

Hádzanárky bohatšie o bronz, siedme miesto mužov

Hádzanárky bohatšie o bronz, siedme miesto mužov

Záver mája priniesol definitívne rozuzlenie v majstrovských hádzanárskych súťažiach žien a mužov v ročníku  2020/2021. Zatiaľ čo v medzinárodnej hádzanárskej MOL lide žien  si v slovenskej časti play – off vybojovali hádzanárky Slovan Duslo Šaľa tretie miesto, muži šalianskeho HKM  po tom, čo sa neprebojovali v NIKÉ Handball hádzanárskej Extralige do semifinále štartovali v Ligovom pohári, kde v konkurencii 4 družstiev obsadili tretie miesto a v Extralige skončili na konečnom siedmom mieste.

+ + +

HÁDZANÁ ženy

V prvom súboji s Prešovom v Šali sa zverenkyniam trénera Petra Pčola nedarilo v I. polčase, keď po čiastočnom podcenení súpera a slabšiemu výkonu najmä v ofenzívnej činnosti a streleckej efektivite prvý polčas prehrali 7:11.  Po obrátke však už stovka priaznivcov, ktorá sa dostala do Mestskej športovej haly videla zo strany domáceho kolektívu zodpovedný prístup a zlepšeným výkonom vo všetkých činnostiach aj zaslúžené víťazstvo.

Štatistika prvého zápasu play – off o 3. miesto:
Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov 26:18 (7:11) Stav série: 1:0.
R: Pápaj - Nagy; 110 divákov; vylúčené 5:4; pok. hody: 4/3 - 3/2.
DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková -  Rácková 2, Takáčová 2,  A. Obstová 1, Špendlová,  B. Königová 1, Ščípová 1, Pócsiková 4, Tulipánová 3,  Némethová 2, Ušiaková, Varjássiová 3, Matušincová 4/1, Trepáčová 3/2, Zlatinská. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.
Góly ŠŠK: Ščerbáková 5, Timková 4, Šutranová 3/1,  M. Vargová a Lupkovičová po 2, Holubová a Vraňúchová po 1.  Tréner Maroš Vikartovský.

+ + +

Tak ako povedal tréner Pčola na tlačovke po šalianskom zápase naše dievčatá išli do metropoli Šariša, tretieho najväčšieho slovenského mesta Prešova zvíťaziť a ukončiť sériu  súbojov o 3. miesto, čo potvrdzovali aj útočným a herným prejavom od úvodných minút duelu, keď boli neustále vo vedení (1:4, 8:14, 11:18), vďaka streleckej potencii viacerých hráčok v I. polčase (Obstová, Pócsiková, ale aj mladá Ščípová), skóre utešene narastalo a do kabín odchádzala Šaľa so sedem gólovým náskokom.

+ + +

Po obrátke šalianske hráčky nielenže neubrali plyn, naopak spresnili nielen kombinácie, ale aj streľbu, čo sa odzrkadlilo aj na navyšujúcom sa skóre.  Do streleckého peletónu sa pridali aj ďalšie šalianske hráčky (Varjássiová, naša najlepšia strelkyňa Némethová, ale aj Martina Tulipánová) a tak po dvoch tretinách duelu zvýšilo Duslo vedenie na rozdiel desiatich gólov (12:22) a v 50. minúte viedli chemičky dokonca už 15:30.  Šalianky mali strelecký apetít až do záverečných minút zápasu a  dosiahli nakoniec aj rekordné víťazstvo v tomto ročníku na palubovke súpera.

Štatistika druhého zápasu play – off o 3. miesto:

ŠŠK Prešov  - Slovan Duslo Šaľa 22:37 (11:18)

Stav série: 2:0, Šaľa ukončila sériu a obsadila tretie miesto na Slovensku. Blahoželáme !!!  R: Cipov  - Klus; bez divákov; vylúčené 5:4; pokutové hody: 1/0 - 2/2.

Góly ŠŠK: Šutranová 7, Timková 6, Ščerbáková 2, Lupkovičová  2, Vraňúchová 2m M. Vargová,  Holubová a Haňová po 1. Tréner Maroš Vikartovský.
DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková -  Rácková 3, Takáčová,  A. Obstová 7, Špendlová,  B. Königová , Ščípová 6/1, Pócsiková 5, Tulipánová 4,  Pálová, Némethová 4, Ušiaková, Varjássiová 4, Matušincová 1, Trepáčová 3/1, Zlatinská. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.

+ + + + +

HÁDZANÁ muži

V poslednom 6. kole Ligového pohára živili ešte zverenci trénera Michala Lukačina šancu zabojovať o 2. mieto v LP a zároveň šieste miesto v Extralige, ale súperi boli proti. Napriek tomu. že Šaľa bola jediným klubom v Pohári, ktorá dokázala získať skalp policajtov, v Bratislave sa im to nepodarilo. O všetkom sa rozhodlo už v prvej časti, keď ŠKP išlo od 15. minúty do trháku (1:2, 8:7) získal až 5 gólový náskok, ktorý síce viac krát Šaľa stiahla na rozdiel troch gólov (15:12, 21:18), ale čo i len na bodový zisk to bolo málo.

ŠKP Bratislava - HKM Šaľa 27:23 (15:10) R: Budzák  –  Švec; bez divákov;  vylúčení: 2 – 2; pok. hody: 3/2 – 1/1.

ŠKP góly: Kišš 5, Rutkovský 4,  Birdahič 3, Budinský 3, Modrovský 2,  Rešovský 3/1, Mikéci 2/1, Mikuš 2, Ivány, Brlai a Jánoška po 1. Tréner Dušan Baďura.

HKM:  Mi. Kosák, Bako, Sopka – Meľnyk 4, Lužica 3,  Polák 1, Michniewicz 5/1, Moravec, Polák 3, A. Lukačin, Bogár 4, Ollári 1,  Kováč, Petro 1, Percze, Prévaj 2. Tréner Michal Lukačin.
+ + +
druhý zápas Ligového pohára:  Hlohovec – Nové Zámky  29:32 (19:16)
góly:  J. Briatka 14/5, Baran 5, Jankovič 4,... .- . Kucsera 11/4, A. Veréb 5, Vadkerti 4,......
+ + +
Tabuľka Ligového pohára: 1. ŠKP Bratislava 170:144 - 13 bodov (bonifikácia + 3 body); 2.  Nové Zámky 163:157 – 10 bodov (bonifikácia + 2); 3. ŠAĽA 177:170 – 7 bodov (bonifikácia + 1 bod);  4. Hlohovec 165:204 – 0 bodov (bonifikácia + 0). Poznámka: V zátvorke sú bonifikačné body za umiestnenie v základnej časti NIKÉ Handball Extraligy.