Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 22.03.2023 - 09:33  //  aktualizácia: 22.03.2023 - 19:39  //  zobrazené: 796

Hádzanárky Dusla o medailu – reprezentácia o šampionát

Hádzanárky Dusla o medailu – reprezentácia o šampionát

Napriek tomu, že tento ročník medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy žien odštartoval v úvode septembra 2022 o medailistoch v základnej časti sa bude rozhodovať až tento víkend  (25. – 26. marca 2023 – 20. kolo) a v druhej polovičke apríla, kedy by sa mali odohrať zápasy v jednom termíne  (15. 4. 2023 – 21. kolo) a (22.4. 2023 – 22. kolo). Šaliansku hádzanársku verejnosť teší, že medzi štyrmi kolektívmi: Dunajská Streda, Iuventa Michalovce, Baník Most sú aj šalianske hádzanárky (poznámka: posledný krok k tomu urobili víťazstvom v 19. kole doma so Zlínom) , ktoré si rozdelia tri medailové sady. Vzhľadom k výsledkom tejto štvorice v doterajších 19. kolách MOL ligy  a ich bodovom zisku sa už víťazom základnej časti nemôžu stať doterajšie „stálice“ Iuventa Michalovce a Baník Most (poznámka: v posledných siedmich ročníkoch si totiž prvenstvo v majstrovskej súťaži delili iba hádzanárske kolektívy Mostu a Michaloviec), ale v tomto ročníku zasadne na hádzanársky trón niekto iný, čo bude veľkým prekvapením nielen pre hádzanársku verejnosť, ale aj hádzanárskych funkcionárov a odborníkov.               + + +

19. kolo medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy:                

Slovan Duslo Šaľa -  HC Zlín 32:24 (21:12).

R: Haščíková,  Kellner – 650 divákov; pokutové hody: 1/1 – 4/3; vylúčené: 6:3.                                                                         

DUSLO: Furgaláková, Kusyová – Takáčová, N. Rácková; D. M. Vargová 5,  B. Königová 4,   Tulipánová 1, Pastoreková 3, Ščípová 6/1, Ušiaková 1,  Pócsíková 3, R. Šalatová 2, Susíková, Somogyi 2, Pálová 1, Ratvajská 4. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.
                                                                                              HC: Ševčíková 4, Daňková 4/2; Kříčková 3, Šimková 3/1, M. Sekulová 2, Kolářová 2, Herbočková 2, Mydlová, L. Sekulová, Polomíková a Štipčáková po 1. Tréner Marek Kolář.                        + + + 

Ďalšie výsledky 19. kola MOL ligy:

Michalovce – Plzeň 35:25 (17:16). vylúčené: 3:4; pokutové hody: 4/4:4/4.                                                                                  

Dvorščáková 11/4, Klučková 10, Krivokapič 4,... – V. Galušková 8, L. Galušková 5,..

Olomouc – Most 22:22 (9:10). pokutové hody: 3/3 – 3/2; vylúčené: 2:2; červená karta v 31. min. Mikulčík (Most za faul).                     

Kuxová 6, Zavíšková 4, Krajčovičová 3,... – Cholevová 8, Mikulčík a Stříšková po 3,..

Dunajská Streda – Slávia Praha 31:19 (15:10). vylúčené: 2:1; pok. hody: 2/2 – 2/1.                                                                         

R. Bízik 6, Élö 5, Desortová a Juhos po 4,... – Weissenbilderová  7, Švihnosová a Jestříbková po 3 góly,...                                         

poznámka: zranené reprezentantky: Pastoreková, R. Bízik a Rajnohová už hrali.

Stupava – Kynžvart 26:41 (12:20).  vylúčené: 3:2; pokutové hody: 3/2:6/4.                                                                              

Jagodič 6, Krajčovičová 5, Bahorecová 4,... – Kapustniaková 7, K. Königová 6, Božovič 5,...

Poruba – Písek 24:27 (10:12). vylúčené: 5:4; pokutové hody: 5/4:5/4.                                                                               

Konečná 5/1, Farářová 5/3, Hiraldo 4,... – Korešová 8/2, Chlupová 5, Svobodová 4,...

Predohrávka 20. kola: Zlín – Michalovce 23:34 (11:14), pokutové  hody: 6/4 – 4/4;  vylúčené: 3:5; čk: 31. min. Lucie Polomíková faul (r. l999).                                                                                  

Ševčíková 6, Daňková 4/2, Šimková 3,... – Dvorščáková 7/2, Wöllingerová 6, Popovcová 5,...                                                

poznámka: zranená reprezentantka Štefániková už hrala.

Dohrávka 17. kola:  Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 21:26 (15:14), vylúčené 3:5; pokutové hody: 6/5 – 0.                     

Farářová 7/4, Konečná 5/1, Karolína Rajová 3,...- Štefániková a Kompaniets po 7, Krivokapič a Popovcová po 3, ...

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 19. kole  + predohrávka a dohrávka:
 

1. Dunajská Streda 564:447 – 32 bodov; 2.  ŠAĽA 567:490 – 31 bodov; 3. Michalovce 590:491 – 28  bodov; 4. Most 556:495 – 26 bodov;  5 Slávia Praha 555:495 – 24 bodov;  6. Písek 589:552 – 23 bodov;  7. Olomouc 514:518 – 17 bodov; 8. Kynžvart  531:516 – 15 bodov;  9. Plzeň 520:570 – 14 bodov; 10. Zlín 510:626 – 13 bodov; 11. Poruba  428:512 – 6 bodov; 12. Stupava 399:611  – 1 bod.
                                                                                                  + + +

Vyžrebovanie vedúcej štvorice v posledných troch kolách:

20. kolo: Zlín – Michalovce 23:34 (predohrali); Kynžvart – Dunajská Streda; Písek – Šaľa a Most – Poruba.

21. kolo: Michalovce – Písek; Šaľa – Most a Dunajská Streda – Stupava.

22. kolo: Slávia Praha – Šaľa, Plzeň – Dunajská Streda a Most – Michalovce.

                                      JOZEF SKLENÁR

+ + +

Kvalifikácia o postup na šampionát v Šali.

Rozhodujúce súboje v II. fáze kvalifikačných bojov o postup na Majstrovstvá sveta 2023 v hádzanej vyvrcholia v prvej polovičke apríla, kedy sa reprezentácia Slovenska stretne v rozhodujúcom súboji s Chorvátskom. Prvý zápas odohrá Slovenská ženská reprezentácia na domácej pôde a uskutoční sa v piatok 7. apríla 2023 o 19.00 hodine (Veľkonočný piatok) v Mestskej športovej hale v Šali.  Už aj z toho dôvodu,  že tento súboj rozhodne o tom, kto bude z tejto dvojice štartovať v závere roka na svetovom šampionáte a dá sa očakávať, že sa v Slovenskej reprezentácii by sa malo predstaviť viacero hráčok šalianskeho Dusla veríme, že prídete povzbudiť našu reprezentáciu v náročnom súboji.   

(poznámka: k priebehu MOL ligy a ženskej reprezentácii Slovenska sa vrátime v ďalšom bloku).

 Foto. M.Pospiš                                                                                                                                                        (SKL)