publikované: 28.10.2022 - 07:53  //  aktualizácia: 28.10.2022 - 08:33  //  zobrazené: 1069

Hádzanárky  s cenným triumfom, muži bez bodového zisku

Hádzanárky  s cenným triumfom, muži bez bodového zisku.

Šalianske hádzanárky pokračujú na víťaznej vlne, keď v siedmom kole porazili na domácej palubovke suveréna slovenskej ženskej hádzanej Iuventu Michalovce;  šalianski hádzanári prehrali v krajskom derby na domácej palubovke so Štartom Nové Zámky.

+ + +

Cenný skalp pred rekordnou návštevou.

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 7. kolo:

Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce  30:29  (17:10).                R:  Haščík;  Sivák  - 1200 divákov; vylúčené: 4:6; pokutové hody: 9/5  - 4/4;

Priebeh zápasu: 5:0; 10:3; 12:6; 17:10; – 18:13;  19:18; 23:20; 27:27; 30:28;...

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 2; D. M. Vargová 3/2,  Pócsíková 3,  B. Königová,  Ščípová 4/1, Tulipánová 3, Pastoreková, Ušiaková 1, Trepáčová 3/2; Matušincová 1, Somogyi 8, Pálová, Varjássiová 1, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

IUVENTA: Kompaniets 10/4, Dvorščáková 7, Wöllingerová 4, Klučková 3, Dmytrenková 2, Kolovská 2, Štefániková 1. Tréner: Petr Kostka.

Šaľa mala raketový nástup, keď už po 5. minútach bol stav 5:0, keď sa strelecky presadili  skúsené opory Pócsiková s Matušincovou, čerstvá reprezentantka Vargová, ale najmä legionárka Somogyi. Iuventa, ktorá už roky nepamätá taký neúspešný štart znížila  ex šaliankou Klučkovou a najmä legionárkou Kompaniets (poznámka: s 10 gólmi bola najlepšou strelkyňou derby) na 5:2, ale reprezentačná brankárka Furgaláková, ktorá bola pre zástupcu Vihorlatu najmä v I. polčase veľkou prekážkou im veľa nedovolila.  Šalianky boli rozbehnuté, postupne ich náskok narastal a po gólových zásahoch Ščípovej (poznámka: siedma najlepšia strelkyňa MOL ligy), Tulipánovej  a Takáčovej  vyhrávala Šaľa v 20. minúte 13:7 a na  prestávku sme odchádzali dokonca so 7 gólovým náskokom.

Iuventa však nezložila zbrane a hneď po obrátke znížila na 17:12 (poznámka: využili presilovku) a v 38. minúte dokonca na rozdiel gólu (18:17) po góloch reprezentantky Dvorščákovej a Kompaniets. Šaliansky kolektív však potvrdil aj v dueli so suverénom slovenskej hádzanej, že dozrel aj psychicky a napriek tomu, že Iuventa dva krát dokázala aj vyrovnať (27:27, 28:28) doviedli aj siedmy duel do víťazného konca, z čoho sa tešila (poznámka: aj z posunu na vedúcu pozíciu v tabuľke) spolu s vedením HK a dievčatami aj fantastická divácka kulisa (rekordná návšteva 1.200 divákov) pred asociačnou prestávkou: prípravné duely s Čiernou Horou a kvalifikácia na MS  s Lotyšskom).  DIEVČATÁ GRATULÁCIA !

+ + +
Ďalšie výsledky 7. kola MOL ligy: Olomouc - Písek 30:31; Dunajská Streda – Most 30:21; Poruba -   Zlín  18:19; Stupava - Slávia Praha 17:32; Kynžvart – Plzeň 35:25.

+ + +
Tabuľka po 7. kole medzinárodnej MOL ligy:

1. ŠAĽA 208:173 – 14 bodov;  2. Most 203:163 – 12 bodov;  3. Slávia Praha 219:170 – 12 bodov; 4  Dunajská Streda 169:138 – 8 bodov; 5. Kynžvart  202:185 – 7 bodov; 6. Písek  174:169 – 7 bodov; 7. Michalovce 200:187 – 6 bodov;  8. Zlín 178:225 – 5 bodov; 9. Olomouc 189:199 – 4 body;  10.  Plzeň 186:221 – 4 body; 11. Poruba  166:197 – 2 body; 12. Stupava 162:219 – 1 bod.

+ + +
Najbližší program MOL ligy:

nedeľa   20.11. 2022 o 18.00 hod. HSG Zlín - Slovan Duslo Šaľa.

+ + + + +

NIKÉ Handball Extraliga mužov: 8. kolo

+ + +

HKM Šaľa – Štart Nové Zámky 25:36 (13:17).

Rozhodovali: B. Sivák + R. Sivák – 150 divákov; pokutové hody: 3/3 – 4/3;  vylúčení: 4:4; červená karta v 52. minúte Mikovič (po 3 vylúčeniach).

Priebeh zápasu: 1:5, 6:7, 9:9, 13:17,..– 14:20, 17:21, 17:25, 19:30, ....

HKM: Cerovský, Sopka, Šottník -  Švéda 1, Cozens, Mikovič 1, Bleho 1; Moravec 2, Bogár 12/3; Lénart 5; Košík, J. Gera 3. Tréner Štefan Kelemen.
                                                                                                                                                                                                                          ŠTART: Dévai 8/1; Tilandy 6/1; Magdolen a Demčák po 3; Vadkerti, Lukačin a Salgó po 2,  Lužica,....  Tréner: Ján Kolesár.

V predohrávanom krajskom televíznom derby sa v drese Nových Zámkov predstavila štvorica hráčov: Magdolen, Demčák, Lukačin, Lužica, (poznámka: v nedávnej minulosti tiež Vadkarti, Dévai, či brankár Bako, ako aj tréner Ján Kolesár), ktorí úspešne pôsobili v šalianskom kolektíve a prišli v roli favorita.

Už od úvodných minút išli nekompromisne za ziskom dvoch bodov a po víťazstve si upevnili 3. miesto v tabuľke pred ďalšími dohrávkami 8. kola.  V oboch kolektívoch sa darilo najlepším strelcom, keď šaliansky Tomáš Bogár dosiahol tucet gólových zásahov (poznámka: pred zápasom bol na 4. mieste streleckej tabuľky), jeho náprotivok Tomáš Dévai bol na ôsmom mieste a pridal na svoje konto ďalších  8 gólov.

Hostia si napriek výbornému výkonu šalianskeho brankára Cerovského (poznámka: pridal sa aj jeho kolega Šottník) v priebehu dvoch tretín zápasu udržiavali náskok 4 – 7 gólov (1:5, 10:14, 13:20, 17:24), ktorý však v závere proti oslabenej Šali (stále chýbajú Percze so Sedláčkom) ešte navýšili až na rozdiel 11 gólov.

+ + +

Priebežná tabuľka NIKÉ Handball Extraligy: 1. Považská Bystrica 278:186 – 16 bodov; 2. Prešov 253:168 – 12 bodov;  3. Nové Zámky 237:210  - 11 bodov;  4. Bojnice 199:176 – 11 bodov; 5. Košice 239:214 – 8 bodov; 6. Hlohovec 216:216 – 8 bodov;  7. ŠKP Bratislava 178:154 – 5 bodov; 8. Topoľčany 210:218 – 5 bodov; 9. Záhoráci 232:260 – 5 bodov; 10. Modra  199:247  – 4 body; 11. Martin 168:237 – 2 body; 12. ŠAĽA 172:302  – 1 bod.