publikované: 14.04.2021 - 07:47  //  aktualizácia: 14.04.2021 - 10:09  //  zobrazené: 1278

Hádzanárky opäť víťazne, mužom sa nedarilo

V oboch najvyšších hádzanárskych súťažiach cez víkend pokračovali súťažné zápolenia. Lepšie si viedli šalianske hádzanárky v MOL lige, ktoré si poradili výhrou o 10 gólov s ďalším zástupcom Česka kolektívom HK Hodonín, pokračovali v úspešnom ťažení a posunuli sa aj v tabuľke. Nedarilo sa však šalianskym mužom v NIKÉ Handball Extralige, keď prehrali v 1. kole Ligového pohára v ktajskom derby v Nových Zámkoch o štyri góly.

+ + +

MOL LIGA – medzinárodná hádzanárska súťaž žien

Pokračuje úspešné ťaženie chemičiek
Vzhľadom k tomu, že naše dievčatá odohrajú  stretnutie 26. kola v Prešove až 1. mája 2021, cez víkend absolvovali dohrávku 11. kola. Ich súperom boli hádzanárky Hodonína a už  aj vzhľadom k postaveniu oboch družstiev v tabuľke, ale aj pri pohľade na výsledok zo zápasu v Hodoníne (poznámka: Šaľa vyhrala o 11 gólov - 25:36) boli naše dievčatá favoritom, čo aj v priebehu zápasu potvrdili. Hostky stačili držať krok s našimi hráčkami iba do 11. minúty, keď bol vyrovnaný stav - 5:5.  Strelecky sa však darilo krídlam Pócsikovej a najmä Obstovej (poznámka: do obrátky strelila všetkých päť gólov) a tak sme išli pred odchodom na polčasu do 4 – gólového vedenia.  V II. polčase sa strelecky začali presadzovať aj ďalšie hráčky (najmä z pivota)  Königová s Tulipánovou a skóre v prospech nášho kolektívu narastalo. Zápas, v ktorom si zahrali všetky hráčky vrátane mladej brankárky Kusyovej nakoniec skončilo skoro s rovnakým gólovým rozdielom  ako na Morave a tak zverenkyne trénera  Pčolu nielenže nadviazali na úspešnú víťaznú  sériu, ale úspešne ukončili tiež domáce účinkovanie v tomto ročníku MOL ligy.  Po asociačnej prestávke (poznámka: reprezentácia Slovenska odohrá kvalifikačné zápasy so Srbskom v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021:  sobota 17.4. 2021 v Šali, odveta  v Belehrade streda 21.4.2021 o 18.00 hod.) budú hrať hádzanárky Slovan Duslo Šaľa predposledný duel základnej časti MOL ligy v Moste - nedeľa 25. 4. 2021  o 18. 00 hod..

dohrávka 11. kola:

Slovan Duslo Šaľa – HK  Hodonín 33:23 (15:11) R: Bočáková – Jánošíková; bez divákov; vylúčené 2:2; pokutové hody: 3/2– 4/3.
DUSLO: Furgaláková, Kusyová  -  Rácková 2, Takáčová 2, A. Obstová 5, Špendlová,  B. Königová 5, Ušiaková 2, Pócsiková 4, Ščípová 2, Tulipánová 3,  Némethová 3/1, Varjássiová 1, Matušincová, Trepáčová 2, Tisajová 2. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.
HK góly: Cygan 6/3; Višňovská 5; Vavroušková  a Drexlerová po 4, Fleková 2, Pospíšilová a Franzová Nováková po 1 góle. Tréner René Gärtner.

Tréner Peter Pčola: „Očakával som takýto priebeh zápasu.  Napriek tomu, že pre hostky to bol posledný duel základnej časti súťaže a my sa už chystáme  pomaly na play – off  a lopta v príprave dosť oddychuje, vydržali s nami hrať vyrovnanejšiu partiu iba v úvode prvej štvrtiny. V ďalšom priebehu zápasu sa už prejavili naše herné aktivity, čo sa odzrkadlilo najmä po prestávke. Teší ma síce ďalšia „tridsiatka“ v sieti súpera, ale dosť sme aj inkasovali, čo by sa nemalo stávať, ale zahrali si všetky dievčatá v rámci našej prípravy čo je dôležité.“
Najbližší program: nedeľa 25. apríla 2021o 18.00 hod. Baník Most (1. miesto) – Slovan Duslo Šaľa (6. miesto).

+ + +
Ďalšie výsledky dohrávok a 26. kola MOL ligy:

dohrávka 11. kola: Michalovce – Slávia Praha  34:24 (19:11)  Holejová 8, Trúnková, Bajčiová, Rebičová po 5,.... - Vostárková a Míšová po 5, V. Galušková 4,...;dohrávka 5. kola: Most – Prešov 37:19 (18:6)  Smítková 6. Cholevova a Stříšková po 5,... – Vargová 8, Dvorščáková 5/1.  Ščerbáková 4/1,....
+ + +
Výsledky 26. kola medzinárodnej MOL ligy:

Zlín – Poruba 32:23 (14:13)  Kříčková a Herbočková po 6. Daňková 5/1,... – Desortová 5. Farářová 5/5, Polášková 4,...;

Dunajská Streda – Olomouc 31:25 (17:9)  Ellöová 10/2; R. Bízik 9, Straková 3,... – Kubáčková 5, Kašpárková a Gajdošíková 3,....;

Michalovce – Plzeň 36:22 (15:12)   Trúnková 8, Holejová 8/2, Rebič 4,... – Franczová a Lásková po 4, L. Galušková 3,...; ;

Slávia Praha – Písek 28:25 (11:13)  V. Fryčáková 6, Míšová 5, Svobodová 4;... -  Kubišová 7, Boórová 6/1, Pokorná 6/1,...
+ + +

Najlepšie strelkyne MOL ligy:
1. Veronika  Galušková – 22 zápasov/141 gólov (Slávia Praha); 2. Beatrix Ellöová – 22/129 gólov (DAC);  3. Natália NÉMETHOVÁ -  20/122 gólov (ŠAĽA);  4. Réka Bíziková - 22/122 gólov (DAC);  5. Tereza Pokorná – 21/119 gólov (Písek); 6. Katarína Juhosová 22/119 gólov (DAC);  7. Adriána Míšová - 22/111 gólov (Slávia Praha);  8. Dominika Zachová – 19/107 gólov  (Most); 9. Tatiana Šutranová - 20/97 gólov (Prešov); 10. Eliška Desortová – 22/96 gólov; 11. Silvia Polášková - 22/94 gólov; 12. Petra Tichá – 22/93 gólov (všetky Poruba);... 18. Katarína Pócsiková – 20/84 gólov;... 32. Barbora Königová – 18/60 gólov;....37. Alžbeta Obstová – 20/57 gólov (všetky hráčky Dusla Šaľa),

poznámka (hráčky: Veronika Galušková - 141 gólov (Slávia Praha);  Beatrix Ellöová – 129 gólov; Réka Bíziková - 122 gólov;  Katarína Juhosová 119 gólov (všetky DAC Dunajská Streda);  Adriána Míšová - 111 gólov (Slávia Praha);. Eliška Desortová – 96 gólov; 11. Silvia Polášková - 94 gólov; 12. Petra Tichá – 93 gólov (všetky Poruba);... už majú odohrané všetkých 22 duelov v základnej časti súťaže  a ich gólové konto už nenarastie.

+ + +
Priebežná  tabuľka medzinárodnej MOL ligy: 1.   Most 658:426 – 19 zápasov/36 bodov;  2. Dunajská Streda 655:509 – 22/35 bodov;  3. Michalovce 590:409 - 19/34 bodov;  4. Slávia Praha 629:609 – 22/28 bodov;  5. Olomouc 544:509 - 20/26 bodov; 6. ŠAĽA 567:520 – 20/23 bodov;  7. Poruba  571:599 – 22/21 bodov;  8. Zlín  537:588 – 21/15  bodov;  9. Písek  501:597 – 21/13 bodov;  10. Plzeň 488:634 – 22/8 bodov;  11.  Prešov 466:585 – 20/7 bodov; 12. Hodonín  470:691 –  22 zápasov/4 body.
+ + + + +

NIKÉ Handball Extraliga mužov -  1. kolo Ligového pohára:

Mužom sa v závere derby nedarilo

Naši hádzanári vstupovali do úvodného kola Ligového pohára  s jedno bodovým bónusom, ale bez druhého najlepšieho strelca Meľnyka.  Ktorý ak by bol nastúpil tak by bol atakoval 100 gólovú hranicu.  Mali síce lepší vstup do zápasu viedli 0:2, ale domáci, ktorých zachytil záver základnej časti súťaže v dobrej forme a postupne aj vďaka dvojici strelcov: Tilandy s mladým Kucserom (poznámka: pred rokom hrával aj v Šali) otočili stav (4:3 a využívajúc chyby v našej defenzíve išli do viac gólového vedenia (8:5, 11:8). Zverenci trénera Lukačina aj zásluhou najlepšieho strelca zápasui a reprezentanta Bogára nielenže vyrovnali ešte do polčasu stav (11:11), ale išli dokonca aj do vedenia (11:12 a 12:14).  Škoda, že sa strelecky nepridal skúsený Michniewicz, nakoľko jeho góly chýbali (poznámka: tri góly strelila ah nová šalianska posila Prévaj zo Stupavy). Ešte do 45. minúty sa Šaľa držala, keď bolo vyrovnané 20:20, ale v záverečných 10 minútach strhol Štart víťazstvo na svoju stranu (poznámka: bol to stý víťazný zápas trénera Spurného na lavičke Novozámčanov) a upevnil si vedúce postavenie v tabuľke Ligového pohára.

Nové Zámky – HKM Šaľa  28:24 (11:11) R: Gábriš – Veselka;  bez divákov; vylúčení: 3 – 5; pokutové hody: 3/1 – 6/5.

ŠTART góly: Tilandy 8; Kucsera 6(1; Dévai 5; Krajčík 4; Salgó 3; Juhás a M. Kocák po 1. Tréner Peter Spurni.

HKM:  Mi. Kosák, Bako, Sopka – Lužica 3,  Polák 3, Michniewicz, Moravec, Bogár 9/5, Ollári, Magnolen 3, Kováč, Petro 2, Percze, A. Lukačín 1, Prévaj 3. Tréner Michal Lukačin.
+ + +

Ďalší zápas 1. kola  Ligového pohára:

ŠKP Bratislava – SPORTA Hlohovec 33:24 (18:9) vylúčení: 6 – 5; pokutové hody: 3:2 – 5:4.                                                            Mikéci 7/1, Ratkovský 5, Mikuš a Birdahič po 4,... -  J. Bratka 8/4, T. Mažár 4.  Rakús 3,...

+ + +

Tabuľka Ligového pohára: 1. ŠKP Bratislava 32:24 - 5 bodov (bonifikácia + 3 body); 2.  Nové Zámky 28:24 – 4 body (bonifikácia + 2); 3. ŠAĽA 24:28 – 1 bod (bonifikácia + 1 bod);  4. Hlohovec 24:33 – 0 bodov.

Najbližší program: sobota 17. apríla 2021 o 18.00 hod. SPORTA Hlohovec – HKM Šaľa.

+ + +

semifinále NIKÉ Handball Extraliga mužov:

Prešov – HK Košice 32:18 (14:8) stav série 1:0                            Linhares 7, Pacheco 5, Carapkin 4..-  Hriňák 4, Baláž a Šiška po 3.

+ + +

Pov. Bystrica – CROWS Košice 28:27 (14:13) stav série 1:0.      Vallo 7, Jurák 6, M. Briatka 5/3,... -  Pecha 10/2, Hruščák a R, Antl st. po 4 góly,.....