publikované: 16.09.2021 - 07:54  //  aktualizácia: 16.09.2021 - 18:52  //  zobrazené: 932

Hádzanárky s bodom, muži mali voľno

Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň 23:23 (10:12)

R: Kellner, Haščíková  – 300 divákov;  pokutové hody: 10/6 – 5/5; vylúčené: 3:5.

Šaľa:  Furgaláková, Kusyová  -  Takáčová, Rácková 3, Pócsiková 4,  D. Vargová 4, Tulipánová 1, Ušiaková, L. Somogyi 7/6,  Varjássiová, Königová, Ščípová 2, Matušincová 2, Zlatinská, P. Pálová, Ratvajská. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová;

Plzeň - góly: V. Galušková 8/3, L. Galušková 5/1, Šmrhová 3, Kepková a Franzováá po 2, Formanová, Bušauerová po 1, Vlachová 1/1. Tréner: Jana Galušková – Bureš.

Šaliansky kolektív podobne ako v Písku tak aj cez víkend prehrával v úvode 0:3 a to ešte neskórovala najlepšia strelkyňa minulého ročníka MOL ligy Veronika Galušková, ktorá sa vrátila zo Slávie Praha, čo pomohlo skvalitniť najmä plzeňskú ofenzívu.
Skúsená  Rácková síce následne prekonala reprezentačnú brankárku Česka Řezáčovú (poznámka: bola najväčšou oporou DHC, keď zneškodnila aj 4 sedemmetrové hody), ale Plzeň, ktorá dobre naštartovala svoj tretí rok v MOL lige pridala V. Galuškovou ďalší gól.  Hostky, ktoré mali aj výškovú a fyzickú prevahu  hrali v obrane dosť nekompromisne, čo využila posila Liza Somogyi v 11. minúte a zo sedmičky vyrovnala - 5:5. Po ďalších góloch Pócsíkovej a Matušincovej išlo Duslo po štvrťhodine hry dokonca do troj gólového vedenia 8:5. Zdalo sa, žeby  sa na šalianske hodové slávnosti mohli z plného bodového zisku  tešiť zverenkyne trénera Petra Pčolu, ale nebolo to pravdou. V kolektíve DHC sa rozstrieľali obe Galuškové a v 23. minúte už viedla Plzeň 8:9. Ani dva góly Ščípovej v závere polčasu (Somogyi nepremenila sedmičku) nepomohli otočiť skóre a tak do kabín na prestávku odchádzali s dvoj gólovým náskokom spokojnejšie hostky.

Úvod II. polčasu sa podobal prvému, keď chemičky nehrali dôrazne v defenzíve, nedarilo sa ani Furgalákovej,  v útoku naše hráčky triafali v dobrých pozíciách buď brankárku, alebo konštrukciu jej bránky a v 36 minúte už západočešky viedli o päť gólov 11:16 ! Ešteže sa strelecky začala presadzovať ďalšia posila Vargová (poznámka: čerstvá reprezentantka, ktorá absolvuje spolu s Pócsíkovou a Furgalákovou sústredenie s reprezentáciou Slovenska) s  Ráckovou a v 41. minúte vyrovnala Somogyi na 18:18, na čom mala zásluhu aj vďaka viacerým dobrým zákrokom brankárka Kusyová.   Po ďalších góloch V. Galuškovej, ktorá bola aj najlepšou strelkyňou zápasu získal však DHC opäť dvoj gólové vedenie 18:20.  Na druhej strane góly Pócsíkovej a Tulipánovej dostali v záverečnej päť minutovke Duslo dokonca do vedenia, ale Galušková bola neudržateľná. Hostky stále viedli o gól, ale Rácková po nebojácnom prieniku dokázala v závere vyrovnať, čo bolo veľmi dôležité nakoľko v ďalších dvoch kolách cestuje Duslo na palubovky súperov (Zora Olomouc a RUCH Chorzów), kde nebude vôbec jednoduché zabodovať.
+ + +

Ďalšie výsledky 2. kola: Most – Michalovce 25:27 (15:13); Kynžvart – Zlín 21:20 (9:10); Poruba – Písek 29:30; Chorzów – Olomouc 29:20 (16:12); Stupava -Slávia Praha 17:33 (9:13); Dunajská Streda – Hodonín 30:18 (17:12) .

Najbližší program: sobota 18.9.2021 o 17.30 hod. ZORA Olomouc – Slovan Duslo Šaľa.

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 2. kole: 1. Dunajská Streda 88:67 – 6 bodov (odohrala už 3 kolá); 2. Michalovce 69:40 – 4 body; 3. Písek 56:49 – 4 body; 4. Plzeň 51:41 – 3 body; ... 10. ŠAĽA 43:49 – 1 bod; 11. Olomouc 47:57 – 1 bod; 12. Chorzów 77:102 – 1 bod (odohral už 3. kolá); 13. Stupava 33:51 – 0 bodov; 14. Hodonín 33:72 – 0 bodov.

poznámka: DAC Dunajská Streda už odohral tri zápasy.

+ + +

Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Juhosová (DAC) - 20 gólov+ 2. Masalovová (Chorzów) - 18 gólov; 3. V. Galušková (Plzeň) - 16 gólov; 4. Ellöová (DAC) - 15 gólov; 6. Líza Somogyi (ŠAĽA) - 15 gólov; 7. Svobodová (Slávia Praha) - 14 gólov;  8. Dessortová (Poruba) - 13 gólov; 9. Pénzésová - 12 gólov a 10. B. Bíziková (obe DAC) - 10 gólov.

+ + +

Hádzanárska NIKE Extraliga mužov

tento víkend bolo v najvyššej hádzanárskej súťaži mužov voľno. Uskutočnila sa iba dohrávka 1. kola:

ŠKP Bratislava - Agro Topoľčany  28:20 (13:10)

R: Zubo - Nagy - 100 divákov; pokutové hody: 0 - 2/1; vylúčení: 4:2.

ŠKP: Birdahič 9 gólov; Kysel a Ratkovský po 6 gólov,...

AGRO:  Paulovici 4 góly, Montecino 3 góly,...