publikované: 09.09.2022 - 09:05  //  aktualizácia: 10.09.2022 - 11:11  //  zobrazené: 910

Hádzanárky s cenným víťazstvom, muži zabodovali.

Cez víkend odštartovali majstrovské boje v najvyšších hádzanárskych súťažiach  žien.(medzinárodná hádzanárska MOL liga) a NIKÉ Handball Extraliga  mužov..

+ + +

Medzinárodná MOL liga – ženy

Házená Kynžvart – Slovan Duslo Šaľa 24:26 (8:17).

R: Pražák, Šulc – 215 divákov; vylúčené 1:3; pok. hody: 3:3 – 7/4.

Priebeh: 0:3, 1:6, 6:10, 7:13 -  11:18, 17:22, 20:23, 23:25,...

Házená góly: K. Königová 5, Bezruková 4, Božovič 4/3, Tesařová 3, Patrnčiaková 3, Dresslerová 3, Dvořáková 2. Tréner Peter Sabadka. DUSLO: Furgaláková,  Vorzáčková – Takáčová; Trepáčová 2/1, Pastoreková,  D. M. Vargová 3/2,  B. Königová  7, Pócsíková 2, Ščípová 4, Ušiaková,  Tulipánová 1, Matušincová 2, Somogyi 1, Pálová, Varjássiová 2, Ratvajská 2.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Zverenkyniam trénera Pčolu vyšiel úvod  0:3 (Matušincová,  B. Königová, Ratvajská), Drexlerová síce znížila na 1:3, ale gól Varjássiovej v 6. minúte znamenal už vedenie 1:6.. Šalianky vďaka kvalitnej defenzíve s výbornými brankárkami si neustále udržiavali 4 – 5 gólový náskok (6:10, 7:12). K trháku prišlo od 21. minúty, keď  hosťujúca defenzíva spustila rolety, neinkasovala už gól a do II. polčasu vstupovala s 9 gólovým  náskokom .

Druhý polčas mal však iný obraz. Trojica domácich kanonierok z minulého ročníka:   Annamária Patrnčiaková 117 gólov, Veronika Dvořáková 116 gólov a Kristýna Königová 96 gólov spolu - 329 gólov zvýšila obrátky, na viac brankárka ex šalianka Sabrina Novotná sa rozchytala a prvý gól po obrátke strelila Ratvajská až v 37. minúte. Favorizovaný Kynžvart  pomaly ukrajoval z nášho náskoku.  V 41. minúte po góle Vargovej sme síce viedli o 7 gólov nevyhli sme sa však „hluchej pasáži“, keď sme nepremenili dobré strelecké príležitosti a dve sedmičky a v  51. minúte bol už stav iba 20:23. Hráčky Dusla (Varjássiová, Ščípova a najmä strelecky disponovaná pivotka Barbora Königová, ktorá bola najlepšou strelkyňou zápasu)  však v závere už nepripustili drámu a Duslo po zásluhe vybojovalo cenné body.

Tréner Peter Pčola: „ Mali sme výborný vstup do zápasu, darilo sa defenzíve, dávali sme góly z protiútokov – fantastický prvý polčas. Súpera sme postavili na nohy zhoršenou defenzívou (neubránenie pivota) a zahadzovaním vyložených šancí. Aj keď sa súper dostal na dostrel už nemal síl na obrat. Víťazstvo je cenné a je dielom celého kolektívu !“

+ + +

Ďalšie výsledky 1. kola: Stupava – Poruba 25:26 (14:23); Dunajská Streda - Olomouc 28:26 (13:11); Most – Zlín 36:28 (21:10); Slávia Praha – Michalovce 32:27 (14:15);  Písek – Plzeň 32:22.

+ + +

Najbližší program:

sobota 10. 9. 2022 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Tatran Stupava.

JOZEF  SKLENÁR

+ + + + +

NIKÉ Handball Extraliga – muži

HKM ŠAĽA – AGRO Topoľčany 31:31 (16:14)

Haščík a B. Sivák – 100 divákov; vylúčení: 5:5;  pok. hody 3/3 – 4/3.

HKM: Cerovský, Sopka, Šottník  – Švéda 3, Cozens, Bleho 2, Moravec 4, Bogár 14/3, Košík, Lénart, Percze 6, J. Gera, Sedláček 2. Tréner Štefan Kelemen.

AGRO góly: Panovski 10/1, Jovanovski 8/2, Vanek 5, Pavlovič 3, Gregorík 3, Čalovič 2. Tréner Dragoslav Punošovac.

Priebeh: 0:1, 2:5, 10:10, 13:12 – 17:14, 21:23, 26:15 30:28,....

Krajské derby susedov v tabuľke (poznámka: ročník 2021/2022 Extraligy základná časť: 9. Šaľa 528:592 – 12 bodov; 10. Topoľčany 470:555 – 8 bodov), v ktorom sa predstavilo v oboch kolektívoch viac ako tucet nových tvárí (poznámka: Agro  päticou hráčov zo Srbska + tréner Dragoslav Ponošovac)bolo bopjovné a vyrovnané. HKM so 6 nováčikmi prehrával 0:1, ale nová posila Švéda (MHK Piešťany) okamžite zrovnal skóre.  V prvom polčase Agro vďaka streleckej potencii dvojice Panovski – Jovanovski (strelili 18 gólov) neustále viedlo o 1 – 2 góly.  Vďaka brankárovi Cerovskému a najmä strelecky disponovanému Bugárovi (strelil v I. polčase 10 gólov) išla Šaľa po prvý raz do vedenia 13:12 v 26. minúte

Favorizované AGRO však v 36. minúte opäť otočilo skóre (18:19), keď sa  presadil Vanek. Zverenci trénera Kelemena však bojovali, v bránke  sa prekonával Cerovský a po strele Bleha v 47. minúte opäť viedlo  HKM 26:25. Súper však 3 gólmi za sebou opäť viedol (26:28). Za tohto stavu v 55. minúte však zneškodnil Cerovský sedmičku legionárovi Panovskemu. Najlepší strelec kola Tomáš Bogár (zaznamenal 14 gólov !) spolu so Švédom, Perczem a Moravcom pridali gólové zápisy a HKM išiel do dvoj gólového vedenia 30:28. . V záverečných minútach sa „zviditelnili“  aj arbitri, keď hostia hrali dva razy presilovku o dvoch hráčov a ešte  sekundu pred koncom viedla Šaľa 31:30.  Nariadený pokutový hod a presná strela ďalšieho legionára Jovanovského znamenala deľbu bodov – 31:31. .

+ + +

Ďalšie výsledky 1. kola Extraligy: Hlohovec – Bojnice 25:24; ŠKP Bratislava – Nové Zámky 21:21; Považská Bystrica – Modra 27:16; Prešov – HK Košice 38:28+ Martin – Stupava 37:34.