publikované: 17.05.2023 - 00:52  //  aktualizácia: 17.05.2023 - 06:53  //  zobrazené: 640

Hádzanárky siahajú po bronze

Hádzanárky siahajú po bronze.

Po vynikajúcich výsledkoch v základnej časti MOL ligy, kde obsadili hádzanárky Slovan Duslo Šaľa striebro, za víťaznou Dunajskou Stredou a pred Baníkom Most mali v semifinále národnej play off „blízo“ k ďalšiemu veľkému prekvapeniu, keď mali „na lopate“ suveréna hádzanej na Slovensku Iuventu Michalovce,  keď s ním zohrali viac ako vyrovnané duely, keď prehrali na zápasy 1:2, pričom rozhodujúci zápas v skončil v Šali výhrou Iuventy o gól 18:19 (10:9), ktorý strelila Wöllingerová päť sekund pred koncom. Vzhľadom k tomu, že v druhej semifinálovej dvojici si Dunajská Streda  hladko poradila so štvrtým zástupcom Slovenska v MOL lige Stupavou na zápasy 2:0, keď v Stupave vyhral DAC 15:43 (8:23) a v Dunajskej Strede 45:23 (23:9) v boji o titul v ročníku 2022/2023 sa stretli víťazné kolektívy a v boji o bronz naše hádzanárky so Stupavou.  Po dvoch víťazstvách so Stupavpu v základnej časti medzinárodnej súťaži boli aj v Slovenskej časti play off favoritom zverenkyne trénera Petra Pčolu, ktoré si jasnou výhrou na palubovke súpera  o 18 gólov vytvorili výbornú východziu pozíciu pred druhým zápasom, ktorý odohrajú v Šali v stredu 17.5.2023 o 19.00 hodine - priaznivci šakianskej hádzanej ste vítaní !!!.

AHT HC Tatran Stupava - HK Slovan Duslo Šaľa 16:34 (7:16) - stav série 0:1.
R: Bohunický a Szerencsés - 133 divákov; pokutové hody: 4/3 - 4/1; vylúčené: 3 – 3.
STUPAVA: Štrbáňová 4/1, Bahorecová, Horváthová, Palušová a M. Holešová po 2, Kovács, Grifitsh, Tornócziová a H. Galková po 1. Tréner Peter Olšavský.

ŠAĽA: Furgaláková, Kusyová, Vorzáčková – Takáčová 2, Pócsiková 2,    D. M. Vargová 3, B. Königová 1, Ušiaková 3, Ščípová 5,  Pálová, Tulipánová 2, Pastoreková 6/1, L. Somogyi 3, R. Šalatová 1, Dulinová 2, Ratvajská 4. Tréner: Peter Pčola.

Favorizovaná Šaľa mala výborný vstup do zápasu, keď v 11. minúte viedla už 0:7, keď  najlepšia strelkyňa Dusla Ščípová po úvodnom góle strelila aj ďalšie dva, strelecky sa pridala aj Ratvajská s Pastorekovou a tak sme pri výbornej defenzíve získali dôležitý trhák.  K dobrej ofenzíve  pridala Šaľa aj kvalitnú defenzívu, ktorá ju zdobila v základnej časti majstrovskej súťaže a v 25. minúte po streleckých zásahoch ďalších hráčok (Vargová, Pócsiková, Ušiaková, Somogyi,...) viedlo Duslo už o 10 gólov (5:15) a hráčky odchádzali spokojné na prestávku.

Po jednoznačnom priebehu duelu v I. polčase dal tréner Peter Pčola v dueli možnosť zahrať si aj širokej lavičke, ktorá sa odvďačila a presadila po prestávke nielen hrou, ale aj gólovo.  Hovorí o tom aj strelecká bilancia, keď sa do streleckej listiny zapísal tucet šalianskych hádzanárok. Náskok šalianskych hádzanárok v druhom polčase neustále narastal a v 50. minúte vyhrávalo už  Duslo o 15 gólov v pomere 13:28. Jednoznačné víťazstvo šalianskych hádzanárok po záverečnom hvizde arbitrov o 18 gólov je peknou pozvánkou pre šalianskych priaznivcov na návštevu druhého duelu v boji o bronz, ktorý by mal rozhodnúť o ich úspešnom zavŕšení končiaceho sa 21. ročníka MOL ligy.

JOZEF SKLENÁR

Výsledky víkendových stretnutí účastníkov MOL ligy žien v ročníku 2022/2023 na Slovensku a v Česku: