publikované: 20.10.2022 - 21:16  //  aktualizácia: 22.10.2022 - 12:15  //  zobrazené: 850

Hádzanárky vyhrali aj v Plzni, muži skončili v Pohári.

Zatiaľ, čo medzinárodná hádzanárska MOL liga pokračovala 6. kolom, v ktorom bolo niekoľko šlágrových súbojov (poznámka: v jednom z nich uspeli aj hráčky Dusla), muži mali v NIKÉ Handball Extralige asociačné voľno, nakoľko Slovensko hralo dva kvalifikačné zápasy v kvalifikácii o postup na ME 2024. Po prehre v Nórsku (26:38), prehrali aj v Prešove so Srbskom 21:27, bohužiaľ do nominačky španielského trénera T. Geronu  sa nevošiel žiadny súčasný hráč HKM Šaľa,  aj keď je Tomáš Bogár v súčasnosti najlepším strelcom domácej Extraligy (poznámka: nebol tam však ani jeden z hráčov 17. násobného majstra Tatrana Prešov !) .

+ + +

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – 6. kolo:

DHC Plzeň - Slovan Duslo Šaľa  33:36  (13:18).

R:  Prochádzka – Kremláček (obaja Česko) - 116 divákov; vylúčené: 3:5; pokutové hody: 5/3  - 4/3.

Priebeh zápasu: 2:0; 5:1; 6:6; 9:13; 11:16;... – 14:18; 19:22; 22:28; 26:30; 29:33;...

DHC: Veronika Galušková 10/3; Franczová 6, Panošková 5, Linda Galušková 4, Kepková, Dominika Galušková, Lásková a Schreibmeierová po 2. Tréner: Jana Bureš - Galušková.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 2; D. M. Vargová 5,  Pócsíková 6,  B. Königová 6,  Ščípová 5/3, Tulipánová 3, Pastoreková, Ušiaková 1, Trepáčová, Matušincová 2, Somogyi 1, Pálová 1, Varjássiová 3, Ratvajská 3.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Duel začali lepšie domáci keď viedli  2:0, Varjássiovou znížila, ale už v 6. minúte viedla Plzeň 5:1. zverenkyne trénera Petra Pčolu najmä vďaka presným zásahom Königovej a Pócsíkovej znížili v 10. minúte už 5:4. V domácom kolektíve sa už tradične strelecky darilo druhej najlepšej strelkyni tohto ročníka V. Galuškovej a v 13. minúte ešte po jej góle viedla Plzeň 7:6, ale to bolo všetko z ich strany v tomto dôležitom zápase. O minútu neskôr sa trafila do čierneho (7:7)  po prvý krát najlepšia strelkyňa Dusla Olívia Ščípová a po následnom góle Pócsíkovej už chemičky diktovali tempo. Po tom, čo sa strelecky pripojili 2 x Tulipánová s Vargovou (19. min. 9:13) bolo zrejmé, že spokojnejšia pôjde na prestávku Šaľa, ktorá aj  I. polčas vyhrala  o 5 gólov.

V druhom dejstve chcela Plzeň ešte „urobiť ešte niečo“ s výsledkom, a vďaka tomu, že sme zahodili niekoľko dobrých streleckých príležitostí sa po góle Dominiky Galuškovej a Franczovej dotiahla až na rozdiel dvoch gólov (19:21, 20:22 a v 42. minúte 22:24). Šalianky však išli plnou parou sa ziskom ďalších dôležitých bodov  a v 49. minúte už viedlo Duslo 22:28 (poznámky: strelecky sa pridali aj ďalšie hráčky: Ratvajská, Takáčová, Matušincová) a strieborná Plzeň už v záverečnej desať minútovke nemala sily na zdramatizovanie záveru. Šalianky dosiahli cenné víťazstvo, ktoré je tou najlepšou pozvánkou pre šalianskych priaznivcov pred víkendovým šlágrom siedmeho kola s 13 násobným majstrom  Iuventou Michalovce.

+ + +
Ďalšie výsledky 6. kola MOL ligy: Písek - Dunajská Streda 13:12 (nedohrali, rozhodcovia ukončili zápas  v 22.10 minúte pre nespôsobilú hraciu plochu – mokrá palubovka);  Zlín – Olomouc 31:28;  Slávia Praha – Kynžvart 25:20; Most – Stupava 33:17;  Michalovce – Poruba 37:24.

+ + +
Tabuľka MOL ligy po 6. kole: 1. Most 179:132 – 12 bodov; 2. ŠAĽA 178:154 – 12 bodov; 3. Slávia Praha 187:153: – 10 bodov; 4  Michalovce 171:157 – 6 bodov;  5. Dunajská Streda 138:114 – 6 bodov; 6. Kynžvart 167:160 – 5 bodov; 7. Písek 143:139 – 5 bodov; 8. Olomouc 159:168 – 4 body; 9. Plzeň 161:186 – 4 body; 10. Zlín 159:207  – 3 body; 11. Poruba  148:178 – 2 body; 12. Stupava 145:187 – 1 bod.

+ + +
Najbližší program:  sobota  22.10. 2022 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce.

+ + + + +

Slovenský pohár v hádzanej mužov:

HKM Šaľa - ŠKP Bratislava 15:35 (5:21)                                                                                                                                                       R: B. Sivák + R. Sivák – 100 divákov; pokutové hody: 2/2 – 2/1;  vylúčení: 3:5.

Priebeh zápasu: 0:5, 1:5, 3:6, 3:13, 4:18,... – 7:23, 10:27, 11:31, 15:34, ....

HKM: Sopka, Šottník,  Švéda, Cozens, Mikovič 2, Bleho 1; Moravec 2, Bogár 9/2; Lénart 1; J. Gera. Tréner Štefan Kelemen.
                                                                                                          ŠKP: Varga 9,  Halla 5, Mikéci 4, Ivány 3, Kysel 3, Karel, Demko, Beltrami, Féder, Orosz (všetci po 2), Slovák 1. Tréner  Martin Spuchlák.

Do pohárového duelu nastúpili zverenci trénera Kelemena v dosť oslabenej zostave, keď v preriedenom hráčskom kádri chýbali najmä brankár Cerovský, Sedláček, Percze, Košík,... a v boji o postup do osemfinále Slovenského pohára boli pre súpera iba dobrým,  tréningovým sparingpartnerom. Bratislavskí policajti už od úvodných minút ovládli palubovku a v 6. minúte už aj viedli 0:5. Prvý šalianský gól zaznamenal srbská posila Mikovič a po dvoch góloch Bogára, ktorý bol s hráčom ŠKP Vargom najlepším strelcom zápasu HKM  znížilo vedenie favorita na rozdiel troch gólov (3:6). To však bolo zo strany nášho oslabeného a mladého kolektívu všetko. ŠKP totiž odskočilo po štvrť hodine po góle Hallu na rozdiel 10. gólov - 4:14, náskok hostí bol rozhodujúci a do konca polčasu ešte narástol.                                                                                                           Po obrátke sa hralo v tréningovom tempe, možnosť zahrať dostali všetci hráči súpera. Zverenci trénera Kelemena v druhom polčase bojovali o čo najlepší výsledok, čo sa im aj čiastočne darilo, keď ho prehrali 10:14, čo je však slabou útechoch pred víkendovým majstrovským duelom, keď Śaľania cestujú do Bratislavy a stretnú sa o pár dní s policajtmi znova.

+ + +

Ďalšie zápasy Slovenského pohára: Dunajská Streda -  Prešov 27:61; Záhoráci – Modra 37:38; Malacky – HK Košice 19:38; Martin – Hlohovec 26:31; Topoľčany – Bojnice 32:28; Cífer – Nové Zámky 0:10 kont..