Domov   >  Kino
publikované: 28.02.2023 - 11:22  //  aktualizácia: 28.02.2023 - 13:58  //  zobrazené: 971

Medveď na kokse, Kuciak: Vražda novinára, Ant-Man and Wasp: Quantumania, Magic Mike: Posledný tanec, Múmie, Slúžka, Invalid, Kocúr v čižmách: Posledné želanie

Program kina (1.3. - 5.3.2023)

Streda 20:00 Medveď na kokse

Žáner: Thriller, Komédia

Divoká čierna komédia, inšpirovaná skutočným príbehom z roku 1985 o havárii lietadla drogového pašeráka, stratenom kokaíne a čiernom medveďovi, ktorý ho zjedol. (zdroj: Cinemart)

 

Štvrtok 20:00 Kuciak: Vražda novinára

Žáner: Dokument

Film o udalosti, ktorá navždy zmenila Slovensko. (zdroj: Bontonfilm)

 

Piatok 17:30 Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Žáner: Sci-fi, Akčný

Vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania, ktorý oficiálne odštartuje piatu fázu filmového vesmíru Marvel, čaká titulnú dvojicu superhrdinov nové dobrodružstvo. (zdroj: Continetal film)

 

Piatok 20:00 Magic Mike: Posledný tanec

Žáner: Komédia, Tanečný film

„Magický“ Mike Lane (Channing Tatum) sa po dlhšej prestávke opäť dostáva na scénu po tom, čo mu nevyšiel obchod a bral malé kšefty, ako barman. Mike teraz mieri do Londýna spolu s prominentnou spoločníčkou (Salma Hayek Pinault), ktorá ho zlákala ponukou, aká sa neodmieta. (zdroj: Continental film)

 

Sobota 15:00 Múmie

Žáner: Animák

Film sleduje zábavné dobrodružstvá troch egyptských múmií, ktoré žijú v podzemnom tajnom meste ukrytom v starovekom Egypte. Toto trio zahŕňa princeznú, bývalého kočiša a jeho mladšieho brata spolu s jeho domácim miláčikom krokodílom. Sériou nešťastných udalostí sa múmie dostanú do dnešného Londýna a vydajú sa na bláznivú a veselú cestu pri hľadaní starého prsteňa kráľovskej rodiny, ktorý ukradol ambiciózny archeológ Lord Carnaby. (zdroj: Continental film)

 

Sobota 17:00, Nedeľa 20:00 Slúžka

Žáner: Historický, Dráma

Hlavnou hrdinkou je pätnásťročná Anka, ktorá prichádza pracovať ako slúžka do pražskej vily vysokopostavenej rakúsko-uhorskej rodiny. Anka s pomocou zvyšného služobníctva spoznáva pravidlá nového sveta, triedne rozdiely aj komplikované povahy svojich zamestnávateľov. Jej úhlavnou nepriateľkou sa stáva rovnako stará dcéra panskej rodiny, Resi, no nevraživosť medzi mladými ženami sa postupne premení na sympatie. Silné puto pomôže obom hrdinkám prežiť príkoria, ktoré ich v období života počas prvej svetovej vojny čakajú. (zdroj: Continental film)

 

Sobota 20:00, Nedeľa 17:00 Invalid

Žáner: Čierna komédia

Divoké 90. roky. Šuštiakové súpravy, pestrofarebné saká, veľké magnetofóny, videoprehrávače, gýčová dancefloor hudba, videopožičovne na každom kroku, nové spoločenské pomery, záplava rôznych podvodníčkov, začínajúci organizovaný zločin a s ním spojené násilie a korupcia. V tomto čase a prostredí anonymného slovenského malomesta sa odohráva príbeh Laca Hundera – údržbára v múzeu, ktorý je hrdý na svoju prácu, ale kvôli svojej cholerickej povahe sa ocitne v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Réžie filmu INVALID sa zhostil Jonáš Karásek, režisér s mimoriadnym zmyslom pre humor a citom pre silnú vizuálnu stránku, ktorý dokáže suverénne kombinovať humor s akciou, a to všetko navyše zabalené v atraktívnom vizuálnom obale. Pre Jonáša to bude už jeho tretí film po komerčne úspešných filmoch Kandidát a Amnestie. Scenár k filmu napísal Tomáš Ďušička a je zaplnený originálnymi postavami, jedinečným príbehom a hlavne vtipnými autentickými dialógmi a replikami, ktoré majú potenciál stať sa kultovými. Producentmi filmu sú Maroš Hečko a Peter Veverka. V snímke sa okrem spomenutého Zděnka Godlu a Gregora Hološku, predstavia Daniel Fischer, Ivo Gogál, Oľga Belešová, Sväťo Malachovský, Sáva Popovič, Sandra Lasoková, ale aj hviezdy hudobného show-biznisu Rytmus v úlohe rómskeho úžerníka, Majk Spirit v úlohe policajta a trio hip-hop hviezd doplní aj raper VEC. (zdroj: Cinemart)

 

Nedeľa 15:00 Kocúr v čižmách: Posledné želanie

Žáner: Animák

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel bájne Posledné želanie. (zdroj: Cinemart)

 

Sledujte: 

Instagram: kino.sala

FB: Kino Šaľa

Vstupenky si môžete zakúpiť online na web stránke kina: http://www.kino.sala.sk/