Domov   >  Kultúra
publikované: 23.06.2023 - 13:22  //  aktualizácia: 23.06.2023 - 13:32  //  zobrazené: 733

Naše dominanty: Odhaľujeme príbehy cez objektív

Partnerstvo medzi Šaľou a Maďarským mestom Oroszlány je aj na úrovni umeleckej obce. Maďarskí fotografi zavítali do Šale a odfotili dominanty mesta. Ich diela vystavujeme v mestskej minigalérii, príďte si ich pozrieť.

 

 

Klub fotografov Terra Wag pri MsKS Večierka Šaľa Vám predstavuje jedinečnú kolekciu fotografií hosťujúcich fotografov z maďarského mesta Oroszlány, ktorí prostredníctvom svojho umenia odkrývajú fascinujúce príbehy za našimi dominantami.

Vystavené fotografie sprevádzajú naším mestom a naším dedičstvom. Zachytávajú naše dominanty s dômyselným výberom kompozície, hrou svetla a tieňov a vracajú jedinečnú atmosféru týchto miest. Každá fotografia je rozprávaním samotným, ktoré vám umožní prežiť tajomstvo a emocionálnu silu našich dominánt, pri ktorých prechádzame každodenne.

Táto výstava ponúka viac ako len vizuálny zážitok. Okrem znázornenia dominánt pridáva do každej snímky príbeh. Miesta zachytené na snímkach majú svoj vlastný historický kontext, ktorý prostredníctvom týchto príbehov umožní hlbšie preniknúť do významu týchto miest a ukáže naše mesto z úplne novej perspektívy.

Výstava a fotografie vznikli za podpory mesta Šaľa, MsKS Šaľa a Ponitrianskeho múzea v Nitre, ktorého zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj.

Medzi snímkami môžete vidieť aj Dom ľudového bývania a architektúry v Šali, expozitúra Ponitrianskeho múzea v Nitre. Zbierkové predmety sú vlastníctvom Vlastivedného múzea v Galante.

S úctou

                                                                                          Attila Mészáros

                                                                                     predseda fotoklubu