publikované: 30.09.2020 - 08:51  //  aktualizácia: 30.09.2020 - 10:14  //  zobrazené: 1969

Nezmenený futbalový scenár - prehra

3. futbalová liga - 8. kolo:

Nové Mesto n/V – Duslo Šaľa 4:2 (0:0)

R: Švolík  – 200 divákov, ŽK: Múdry, Marček, Živčic – Remeň, M. Kochan..

Góly: Rapavý 2 (53. a 70. min.), Živčic (49. min.), Múdry (56.) – Porubský (82. min. z 11 m), Remeň (90. min.).

DUSLO:  Krištof –  Hanzel, Hlavna, Remeň, Morvay  – Oravec (61. min.  Tomovič), Hudák (58. min. Kotlár), M.. Kochan (77. min. Hraňo), Th. Hučko (61. min. Prágai), -  Vantruba,  Borovský. Tréner Andrej Štellár.

Ďalšie výsledky 3. ligy:  L. Rovne – Marcelová 1:2; ViOn „B“ - Nové Zámky 2:0; Nitra jun. – Malženice  3:3; Beluša - Častkovce 1:0;  Myjava – Kalná n/H 1:0; Veľké Ludince - Galanta 2:0; Imeľ - Považská Bystrica 0:0.

Tabuľka 3. ligy: 1. ViOn „B“ 14:3 – 20 bodov; 2. Beluša 17:5 – 19 bodov; 3. Myjava 14:6 – 19 bodov; 4. Malženice 22:10 – 18 bodov;.... 7. Nitra jun. 18:19 – 9 bodov;.... 13. ŠAĽA 14:13 – 6 bodov; 14. Kalná n/H   8:12 – 6 bodov; 15. N.  Zámky 6:21 – 6 bodov; 16. Imeľ 4:11 – 4 body.

Pohľad na priebežnú tabuľku tretej futbalovej ligy neveští nič dobrého nakoľko naši futbalisti sa pomaly, ale isto zosúvajú v tabuľke nadol, čo má na svedomí po viac ako prvej štvrtine majstrovskej súťaže najmä bezzubé účinkovanie futbalistov Dusla na ihriskách našich súperov. S takouto bilanciou sa veru nemôže pochváliť veľa konkurentov, nakoľko z piatich majstrovských duelov nezískala Šaľa ani bod (Marcelová 1:0, Částkovce 2:0, Považská Bystrica 2:0, Malženice 3:1, Nové Mesto n/V 4:2), na viac „nazbierala“ aj vysoko pasívne skóre 12:3!  Zaráža najmä rovnomerný prírastok gólov, ktorý má neustále stúpajúcu tendenciu.  Hovorí o tom aj dvanáste miesto v počte inkasovaných gólov (poznámka: viac gólov obdržali iba: Nové Zámky – 21, Nitra „B“ – 19, Nové Mesto n/V a Lednické Rovne po 14 gólov). V minulom nedokončenom ročníku tretej ligy sa súperi tešili  z gólov v šalianskej sieti v 21 prípadoch, pričom ani jeden zápas neprehrali chemici  viac ako o gól, čo len potvrdzuje oveľa lepšiu defenzívnu činnosť (poznámka: umiestnenie v hornej polovičke tabuľky) v tomto období.

V zápase 8. kola v Novom Meste n/V začali zverenci trénera A. Štellára ofenzívne a už v 2. minúte mal na kopačkách gól mladý Hučko, ale zoči voči brankárovi Igazovi trafil iba jeho nohy. Snaha domácich o strelenie gólu stroskotávala na pozornej šalianskej defenzíve a čo prešlo, najmä centrované lopty z krídiel zneškodnil brankár Krištof. Na druhej strane sa strelami z poza pokutového územia prezentovali  Borovský a Vantruba, ale skúsený brankár AFC 34. ročný Igaz, ktorý chytal aj v Borčiciach a Dubnici bol na mieste.

Po obrátke však videli diváci dokonalý obrat. Domáci hráči, ktorí v doterajšom priebehu súťaže zaznamenali v 7 dueloch (630 minút) iba štyri góly nastúpili ako vymenení, keď v rozpätí siedmich minút  (medzi 49. – 56. minútou) strelili tri góly (viď štatistika), a keď pridal Daniel Rapavý v 70. minúte štvrtý a svoj druhý gól v zápase (poznámka: v minulosti hral aj v FC Neded) vyzeralo to so Šaľou zle – nedobre. Ešte,  že v závere góly Borovského z pokutového kopu a stredného obrancu Remeňa v závere stretnutia trochu „zjemnili“ nečakane vysokú prehru. Ak by sa v takomto trende na ihriskách súpera malo pokračovať  potom  Pohľad na zostávajúce zápasy v jesennej časti na pôde súperov: 10. kolo v Zlatých Moravciach s vedúcou rezervou, v 12. kole v Myjave s ďalším ašpirantom na prvenstvo a v 14. kole v krajskom derby vo Veľkých Ludinciach neveštia nič dobré.

Šancu aspoň na čiastočný reparát budú mať šalianski futbalisti v týchto dňoch, nakoľko na nich čaká dvoj zápas na domácej pôde. Najskôr už v PIATOK 2. októbra 2020 o 15.00 hodine privítajú v Šali v rámci 9. kola rezervu FC Nitra. Budúci týždeň v STREDU 7. 10.2020 o 15.00 hod. by sa mala uskutočniť v Šali dohrávka 4. kola v krajskom derby s Kalnou n/H (poznámka: uskutočnia sa iba v tom prípade ak to povolí vláda a komisia zodpovedná za opatrenia v boji proti pandémii koronavírusu). Vedenie FK Duslo Vás srdečne pozýva na tieto zápasy a verí, že šalianski chlapci nadviažu na predošlé dve víťazné domáce stretnutia s Galantou (3:0) a Novými Zámkami (8:1) a vďaka plnému bodovému zisku sa posunú v treťo ligovej tabuľke vyššie.