Domov   >  Kino
publikované: 29.04.2024 - 09:19  //  aktualizácia: 29.04.2024 - 09:43  //  zobrazené: 512

Program kina (2.5.-5.5.2024)

Program kina

 

Štvrtok 20:00 DJANGO

Žáner: Dokument

Petr Janda, frontman skupiny Olympic, spevák, skladateľ a gitarista, jedna z najväčších legiend v histórii českej populárnej hudby, oslávil v máji 2022 svoje 80. narodeniny a koncom toho istého roka 60. výročie vzniku skupiny Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikol celovečerný dokumentárny film o tomto výnimočnom hudobníkovi a otcovi štyroch dcér. Režisérka Olga Malířová Špátová vytvorila strhujúci príbeh o láske k hudbe, o posadnutosti a vášni, o komponovaní a hraní. O krásach a strastiach tvorby a o živote hudobníka. O bolesti zo straty milovaných a blízkych priateľov. O chybách a slabostiach normalizačnej éry, ktorá bigbítovej hudbe a kultúre hádzala polená pod nohy. Film o láske a priateľstve. O otcovstve, ktoré je preňho dnes hlavným zmyslom života. A prečo práve Django? To je prezývka, ktorú dostal Petr Janda, keď v roku 1968 absolvoval turné po Francúzsku. Francúzi používali jeho meno a volali ho Žambon, čo je šunka, Žanda alebo Žamon. Až bubeník Jan Antonín Pacák mu začal hovoriť Django, podľa slávneho francúzskeho džezového gitaristu Jeana "Django" Reinhardta, ktorý je Petrovým veľkým vzorom. (Magicbox)

 

Piatok 18:00, sobota, nedeľa 17:30 Garfield vo filme

Žáner: Animovaný

Obľúbený oranžový kocúr Garfield sa vracia v novej animovanej komédii! Keď sa na scéne objaví jeho stratený otec Vic, Garfield sa rozhodne vydať sa s ním na dobrodružstvo. Čoskoro však zistí, že jeho otec má tajomstvo, ktoré prinesie lavínu vtipných situácii. (ITA film)

 

Piatok 20:00 Kolaps

Žáner: Thriller, Akcia, Dráma

Adrenalínová jazda rozbitou Amerikou blízkej budúcnosti, ktorá balansuje na hrane noža. (Forum film)

 

Sobota 20:00 Kaskadér

Žáner: Romantický, Akcia, Dráma

Je zvyknutý na pády z výšky, havárie, požiare a riadne bitky. Sú však situácie, ktoré nezvládne ani skúsený kaskadér. David Leitch, bývalý kaskadér a súčasný režisér hitu Bullet Train, natočil akčnú komédiu s Ryanom Goslingom a Emily Blunt v hlavných úlohách. (Cinemart)

 

Nedeľa 20:00 Macko Puf: Krv a med II. (18+)

Žáner: Horor

Macko Puf a Prasiatko sú späť, a tentoraz sa k ich pomste pridá aj Tiger a Sova! Uplynulo päť mesiacov od masakru v Stoakrovom lese. Christopher Robin chodí k psychológovi a snaží sa vyrovnať s hrôzostrašnými udalosťami. Pátrací tím medzitým márne pátra v lese po údajných príšerách, nič nenájdu, preto Christopherovi Robinovi v skutočnosti už nikto neverí. Psychológ sa snaží vyvolať spomienky na detstvo počas terapeutických sedení, keď si Christopher Robin spomenie na svoje piate narodeniny, ktoré sú východiskovým bodom pomsty zvierat.  (Vertigo distribution)

 

Sledujte: 

FB: Kino Šaľa

Instagram: kino.sala

Vstupenky si môžete zakúpiť na stránke kina: http://www.kino.sala.sk/