publikované: 20.05.2022 - 08:34  //  aktualizácia: 24.05.2022 - 06:37  //  zobrazené: 923

Šaiianske hádzanárky vybojovali bronz.

Šalianske hádzanárky vybojovali bronz.

Slovenská ženská hádzaná si na malú chvíľu oddýchne, nakoľko záverečné súboje  nielen v základnej časti medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy, ale aj medailové súboje v slovenskej časti play off sú už odohrané, pričom slovenskú verejnosť teší, že medzi konečnými medailistkami za ročník 2021/2022 sú aj naše, šalianske dievčatá.  BLAHOŽELÁME ! ! !

+ + +

Prvý zápas o tretie  miesto:

Duslo Šaľa – AHT Tatran Stupava 31:19 (15:6) stav 1:0.R: Haščíková, Kellner – 200 divákov; vylúčené 5:1; pokutové hody: 0/0 – 5/4.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 3, Bírová 1, Pócsiková 4,  D. M. Vargová 6, B. Königová, Ušiaková,  Matušincová 3,  Ščípová 2, Pálová, Tulipánová 4, Somogyi 3, Ratvajská 2. Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová.

AHT TATRAN góly: Bahorecová 10/1, Michalcová 3/1, Tornócziová 2, Horváthová 2/2, Jagodič 1, Griffiths 1. Tréner: Róbert Popluhár.
Priebeh: 3:0, 6:1, 8:4, 11:5, 15:6, 16:8, 19:9, 24:17, 30:17, 31:19.

+ + + + +

Druhý  zápas o tretie. miesto:

AHT Tatran Stupava -  Slovan Duslo Šaľa 19:30 (12:13) R: Bohunický, Szerencsés – 75 divákov; pokutové hody: 3/3 – 5/5, vylúčené: 6:4.

Priebeh: 0:3, 4:4, 7:9, 11:11, 12:13, 14:17, 15:23; 18:26; 19:30.

TATRAN góly: Bahorecová 7, Jagodič 5, Horváthová 3/3, Gašpareková 2, Michalcová 2, Tréner  Róbert Popluhár.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová  – Takáčová 2, Bírová, Zlatinská 2, Pócsiková 3,  D. M. Vargová 4/2, B. Königová 2, Ušiaková 1,  Matušincová 2,  Ščípová 2, Pálová 3,  Tulipánová 1, Somogyi 7/4, Ratvajská 1. Tréner: Peter Pčola, asistentka: Andrea Šalatová

+ + +

Už v prvom dueli v Šali potvrdili hádzanárky Dusla napriek tomu, že im v senifinálových a zápasoch o tretie miesto chýbali zranené opory Rácková s Varjássiovou, že pôjdu nekompromisne za obhajobou bronzu z minulého ročníka, ktorý si vybojovali po dvoch víťazstvách nad ŠŠK Prešov., suverénnym víťazstvom o 12 gólov (poznámka: už v polčase viedla Šaľa o 9 gólov).

K druhému duelu v boji o 3. miesto cestovali zverenkyne trénerskej dvojice: Peter Pčola (hlavný), Andrea Šalatová (asistent) s úmyslom  zvíťaziť, a úspešne ukončiť túto etapu ich účinkovania v tomto ročníku majstrovskej súťaže, čo sa aj vďaka pestrejšej hre a pohotovej streľbe najmä v druhom polčase aj dokázali súpera poraziť o 11 gólov, čím potvrdili rolu vysokého favorita.

Poznámka: k účinkovaniu našich dievčat v základnej časti MOL ligy a nadstavbovej play off sa vrátime v ďalších informačných blokoch.

JOZEF SKLENÁR

+ + + + +

IUVENTA obhájila opäť  titul

Cez víkend a v stredu pokračovali záverečné súboje na Slovensku aj finálovými zápasmi (Iuventa Michalovce a DAC Dunajská Streda – víťazi semifinálových súbojov),   ktoré sa skončili bez prekvapenia, aj keď sa Dunajská Streda „hotovala“ v odvete  vyhrať. Suverén súťaže kolektív Michaloviec však vyhral tento duel o 12 gólov, čo je rozdiel dvoch tried.

+ + +

Finálové štatistiky duelu Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda

prvý finálový zápas:
Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda 23:20 (10:13).  stav série 1:0.
R: Klus a Cipov – 900 divákov; pokutové hody: 9/4 – 4/2; vylúčené: 1:4.
IUVENTA: Štefániková a Trúnková po 5, Godeč 4/2, Wöllingerová 3,... –  DAC: R. Bízik 7, Sári 4, Ellö, Némethová a Hudák po 2,...
V prvom polčase mal síce navrch DAC, keď viedol až o tri góly, ale po obrátke už obhajca majstrovského titulu rozohral svoju strojovú hru a tešil sa nakoniec zo zaslúženého víťazstva.

+ + +

druhý finálový zápas:
DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce  19:31 (9:15).      S
tav série 0:2. Iuventa sa stala majstrom Slovenska v ročníku 2021/2022.

DAC: Ellö 8/5, Sári 6/1, Pénzes , Némethová, Pastorková, E. Rajnohová po 2,.. –  IUVENTA: Trúnková 6, Holejová 5, Bajčiová 4, Godeč 4/2,...

R: Mandák, Rudinský – 402 divákov; pokutové hody: 7/6 – 4/4; vylúčené: 4:5.

Iuventa bola vo vedení od úvodných minút (5. minúta - 1:4). DAC síce dokázal znížiť na 4:5, ale to bolo z ich strany v odvete všetko. Iuventa dokázala „vypojiť z hry“ obávané strelkyne domácich, sériou štyroch gólov v rade išla do „trháku“ a už polčasové vedenie o 6 gólov bolo rozhodujúce k obhajobe zlatých medailí a prvenstva v tomto ročníku v rámci Slovenska, na viac sa stala víťazom aj základnej časti MOL ligy a Slovenského pohára. Víťazstvo v tomto ročníku vynieslo Iuvente v poradí už 14 titul majstra Slovenska (poznámka: Slovan Duslo Šaľa ako druhý najúspešnejší klub v slovenskom meradle sa stal majstrom Slovenska deväť krát).