Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 20.10.2023 - 13:34  //  aktualizácia: 20.10.2023 - 13:51  //  zobrazené: 720

Šaľa získala prvenstvo v súťaži Félix Business Award

Projekty, ktoré majú prínos v oblasti životného prostredia a sú pritom inovatívne, moderné – takéto projekty brali do úvahy vyhlasovatelia súťaže, Slovenská sporiteľňa a Sme – Index. Porota rozhodla, že Šaľa je v tomto smere, v kategórii samospráv, najlepšia.

O prvenstvo súťažili firmy v piatich kategóriách, v kategórii samospráv bola Šaľa v užšom výbere spolu s krajským mestom Trenčín a Veľkým Krtíšom. Napokon porota rozhodla, že tou naj samosprávou v tomto smere je práve naše mesto. „Ďakujem všetkým, ktorí si všimli, že sa snažíme a vyhodnotili naše projekty ako hodné ocenenia. Pýšim sa tým, že mám skvelý tím, lebo toto môže byť len tímová práca. Ďakujem celému tímu, nie len zo samosprávy, ale aj našim dodávateľom, projektantom, realizátorom a tiež sa chcem poďakovať najmä Šaľanom, ktorým toto ocenenie patrí – je Vaše, pretože nás podporujete a máte pre nás pochopenie,“ reagoval primátor bezprostredne po vyhlásení výsledku v bratislavskej Starej tržnici vo štvrtok večer. Výsledky známe neboli, súťažiaci sa ich dozvedali priamo na slávnostnom vyhlásení výsledkov. Slzám radosti sa neubránila ani prednostka Jana Nitrayová, projektová manažérka Eliška Vargová a hovorkyňa mesta Erika Kollerová, ktoré boli priamo na vyhlasovaní. „Malé mesto konkurovať krajskému mestu – toto nás držalo v napätí, či budeme úspešní. Osobne sa priznám, že pri Veľkom Krtíši sme si verili, ale Trenčín bol pre nás výzvou. Keď sme vyhrali, mali sme neskutočnú radosť,“ hovorí prednostka Jana Nitrayová.

Komisia zhodnocovala projekty za posledných 5 rokov a tiež tie, ktoré sú rozbehnuté - od geotermu, cez našu snahu k elektromobilite, vrátane rozvoja nabíjacích staníc, získania financií na vnútromestskú cyklotrasu, zelené strechy na mestskom úrade alebo na objektoch v lesoparku či na stanici, nové poňatia zatepľovania budov a podobne. Takmer na všetky projekty sa darí mestu získavať mimorozpočtové zdroje, dotácie a eurofondy. Šaľa patrí medzi najúspešnejšie samosprávy v získavaní takýchto financií, čo však nie je jednoduchý proces. „Často je to veľmi časovo náročné pripraviť projekt a uchádzať sa o financie. Musí sa zapojiť množstvo zamestnancov, aby sme pripravili podklady k žiadosti kvalitne a načas. Konkurencia je vždy veľká, naposledy bolo vyše 640 žiadostí a úspešných bolo 40 a my sme boli medzi nimi,“ vysvetľuje Eliška Vargová, projektová manažérka mesta. Príchod do práce bol po štvrtkovom úspechu iný. „Všetci zamestnanci boli ráno rozžiarení úsmevom a tešili sa z tohto víťazstva, je to jeden z tých veľmi pekných dní v práci,“ dodáva so slzami v očiach Eliška.

Jedinečnú atmosféru dotváralo vystúpenie Katky Knechtovej a Mariána Čekovského. Prežite s nami túto slávnostnú a inšpiratívnu chvíľu, záznam z večera bude vysielať Dvojka v sobotu večer o 20.40 hod.

 

Pridajte sa k nám aj na sociálnych sieťach, kde nájdete ďalšie fotografie, videá aj zo slávnostného vyhlásenia výsledkov: 

Facebook: https://www.facebook.com/groups/mestosala

https://www.instagram.com/mesto.sala/ 

 

(ek)