publikované: 08.03.2021 - 00:16  //  aktualizácia: 08.03.2021 - 00:28  //  zobrazené: 1654

Šaliansky petang úspešne bilancoval - II. časť

V prvej časti bilancovania aktivít úspešného  šalianskeho Klubu priateľov petangu Svätopluk sme sa zamerali na populárny už 9. ročník Šalianskej petangovej ligy Bilica (ďalej iba ŠPLB), v ďalšej časti Vás oboznámime s účinkovaním viacerých licenčných hráčov šalianskeho klubu v Slovenskej petangovej lige, ale najmä ich výsledky a umiestnenie v rebríčku Slovenskej federácie petangu (SFP).

Úspechy aj na medzinárodnej scéne

Pandémia koronavirusu COVID – 19 zasiahla aj toto športové odvetvie a tak milovníci nenáročnej hry s oceľovými guľami absolvovali podstatne menej domácich a zahraničných podujatí. Napriek tomu sa v prvom polroku (február – júl)  šalianskym licenčným hráčom v konkurencii slovenských kolegov, ale aj v medzinárodnej konkurencii hráčov z Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska, ktorí štartovali na niekoľkých podujatiach podľa schváleného Kalendára SFP darilo. Výborné výsledky a umiestnenia na medzinárodnom turnaji v  Kočovciach, okres Nové Mesto n/V skončila šalianska dvojica Róbert Tóth – Juraj Bilík tretia a získala do bodovaného rebríčka SFP po 368 bodov. Druhé miesto vybojovala šalianska trojica Miroslav Černák, Daniela Vargová a Róbert Tóth na medzinárodnom turnaji v Rusovciach (poznámka: získali do rebríčka po 180 bodov).  Talentovaná šalianska juniorka Margaréta Melušová zasa príjemne prekvapila na júlovom podujatí Jewwel Cup, kde spolu v tom čase s najlepším hráčom rebríčka Michalom Volárikom (CAP Bratislava) skončili medzi 35 dvojicami taktiež na druhom mieste. Nielen tieto, ale aj ďalšie kvalitné výkony prispeli k tomu, že rebríček najlepších hráčov síce viedol Michal Volárik so 4.363 bodmi, pred Patrikom Šebeňom – 4.005 bodov (obaja CAP Bratislava), ale štvrté miesto patrilo prekvapujúco Miroslavovi Černákovi (KPPS Šaľa – 3.332 bodov), na 14. mieste  bol so ziskom 2.315,5 bodov Milan Szabó a dvadsiatku najlepších slovenských hráčov petangu uzatváral so ziskom 1.993 bodov Róbert Tóth. Do najlepšej päťdesiatky prenikli ďalší traja členovia KPPS Šaľa: Mária Tóthová (32.miesto – 1.313 bodov),o šesť miest za ňou bola ďalšia zástupkyňa nežného pohlavia Daniela Vargová – 1.165,5 bodu a na 46. mieste skončil Tomáš Bleho – 1.036 bodov. Ďalšia pätica šalianskych hráčov: Matej Meluš, Juraj Bilik, Daniel Meluš, Dávid Sýkora a Margaréta Melušová  „zakotvila“ v prvej stovke rebríčka.

Dvanásť hráčov KPPS v stovke

Obmedzený počet turnajov nielen na domácich, ale aj zahraničných hracích plochách, na viac aj problémy s možným štartom na týchto podujatiach  poriadne „prevetrali“ poradie na vedúcich pozíciách archív KPPS Svätopluk Šaľa rebríčka najlepších hráčov SFK za rok 2020, kde sa na vedúce pozície dokázali presadiť zástupcovia  bratislavských klubov: CAP, Hohenlohe a Slopak.    Najlepším v rebríčku SFP za rok 2020 bol  Lukáš Tomka (CAP Bratislava – 5.157  bodov), druhý  skončil Michal Stano (Hohenlohe – 4.203 bodov) a bronz získal Matej Krajčovič (CAP Bratislava – 3.989 bodov). Napriek tomu, že aj v druhej časti „rozbitého“ ročníka (poznámka: obmedzenia, skrátené a zrušené turnaje) bolo aktivít menej, nakoniec sa šaliansky petang mohol tešiť z tucta svojich zástupcov v najlepšej stovke licenčných hráčov.  Najviac sa darilo Miroslavovi Černákovi, ktorý skončil na 17. mieste – 1.840 bodov o 9  miest  za svojim kolegom sa umiestnil  Milan Szabó (1.441  bodov) a v prvej päťdesiatke ešte zo šalianskych hráčov skončili: 33. miesto Róbert Tóth – 1.261 bodov,  37. miesto Daniela Vargová – 1.194 bodov, víťaz 9. ročníka ŠPLB Tomáš Bleho (43. miesto – 1.033 bodov) a Juraj Bilik (46. miesto – 930 bodov).  Oproti prvému polroku si polepšil „šéf“ ŠPLB Daniel Meluš (71. – 468 bodov), ktorý o tri miesta predstihol bývalého juniorského reprezentanta a syna Mateja Meluša – 452 bodov  a do prvej stovky sa prebojoval na 79. miesto so ziskom 427 bodov  aj Tomáš Sýkora, ktorý .obsadil 79. miesto. Novou tvárou medzi „stovkármi“  je aj Nevenka Horváthová (85. miesto – 348 bodov) a v lepšej spoločnosti sa udržala  tiež Margaréta Melušová (89. miesto – 311 bodov).

Úspešné výsledky šalianskych hráčov petangu v turnajových zápoleniach, na republikových podujatiach, ale aj aktivity pri organizovaní podujatí (predstavíme v III. časti) potvrdzujú kvality popredného petangového klubu KPPS Svätopluk v  rámci Slovenska.