publikované: 08.10.2022 - 00:28  //  aktualizácia: 08.10.2022 - 00:37  //  zobrazené: 701

Tešia body, súper v závere hrozil,...

Tešia body, súper v závere hrozil,....
                                                                                                              Slovan Duslo Šaľa – AFC Nové Mesto n/V  3:2 (3:1).

R: Rus – 105 divákov;  ŽK: Oravec  – Šimorka
GÓLY: 2. a  7. min. Hudák, 14. min. Borovský – 32. a 62. min. Copko.

DUSLO:: Milošovič – Rojka, Krivošík, Oravec, Rogério – Borovský,  Kotlár (66. min. Michalík),  J. Krištof (66. min. Valentín), M. Kochan - Th. Hučko (78. min. Orság),  - Hudák (85. min. Morvay). Tréner Miloš Foltán.

AFC: Druxa – Jambor, Šimorka (80. min. Kravárik), Múdry, Štefanka – Prelec  (46. min. Šupka), M. Šebek,  Živčic, Floriš – Belko (78. min. Tuka), Copko. Tréner Miroslav Karhan.

Je dobrým znamením, keď v novo vzniknutej tretej lige bol na čele tabuľky po polovičke jesennej časti poltucet mužstiev zo Západoslovenskej oblasti, ktoré v ročníku 2021/2022 štartovali v 3. lige západ. Až za nimi sú v tabuľke nové mužstvá zo Stredoslovenskej a Bratislavskej tretej ligy, ktoré v súčasnosti štartujú v 3. lige západ.
Práve  tento víkend sa na šalianskom štadióne stretli v majstrovskom derby súboji kolektívy Šali (5. miesto) a Nového Mesta n/V (3. miesto).  Podľa prognóz aj stávkových kancelárií sa čakal vyrovnaný súboj, dokonca s miernym favorizovaním hosťujúceho celku. Prognózy o vyrovnanom priebehu sa naplnil do poslednej bodky,  aj keď úvod bol pre zverencov trénera Miroslava Karhana (107 násobný slovenský reprezentant, ktorý v minulosti viedol aj  ligovú Trnavu, či 2. ligové Komárno) viac ako  šokujúci.

Z prvého vážnejšieho útoku  sa dostala Šaľa do vedenia už v 2. minúte, keď Hudák prenikol do „driemajúcej“  obrany Považanov a preloboval bezbranného brankára Druxu. S chuťou hrajúci hrotový útočník chemikov bol pri streleckej chuti a o päť minút neskôr  zúžitkoval ideálnu prihrávku kapitána M. Kochana v druhý gól – 2:0 (poznámka: dva góly strelil aj minulý víkend  vo víťaznom súboji v Seredi) a to nebolo všetko. Dovtedy druhá najlepšia obrana v súťaži (poznámka: menej 6 gólov inkasovali iba vedúce Malženice) v 14. minúte kapitulovala opäť. Dobrú kombinačnú akciu  Dusla zakončil v tomto ročníku netradičný strelec a ďalší mladík v drese domácich Borovský, ktorý z ôsmych metrov „prepálil“ rukavice Druxu a Duslo viedlo po štvrť hodine rozdielom triedy a mohlo aj viac, nakoľko Th. Hučko opečiatkoval ešte pravú žrď. Futbal sa však hrá 90 minút. Hosťujúci kolektív, ktorý je príjemným prekvapením tohto ročníka sa “ otriasol “ a po polhodine hry znížil najlepším strelcom Copkom (poznámka: má na svojom konte už päť gólov) na 3:1. Vedenie Dusla však mohol navýšiť v 37. minúte kapitán  M. Kochan, ale jeho strelu zastavilo brvno.

Hostia do druhého polčasu pre striedali a vďaka dobre hrajúcej stredovej formácii začali preberať iniciatívu.  Pribrzdiť ich mohli arbitri v závere hodiny, keď nechali bez povšimnutia evidentnú ruku jedného z obrancov AFC  na malom vápne. Nedáš dostaneš sa potvrdilo v 62. minúte, keď po rýchlej kontre strelil po zemi nebezpečný Copko druhý a kontaktný gól hostí.   Domácim sa príliš nevydarilo dvojité striedanie v 66. minúte a hostia zvýšili obrátky. Výsledkom bolo viacero rohových kopov a územná prevaha. Keď gólom neskončila ani delovka Živcica, ktorú zastavilo brvno. Domáca defenzíva s brankárom Milošovičom v závere odolala a po zisku troch dôležitých bodov vo veľmi dobrom dueli preskočila v tabuľke Šaľa svojho súpera. Pre kolektív Nového Mesta n/V, ktorý bol pred  zápasom spolu s Malženicami jedinými mužstvami, ktoré ešte neprehrali o túto štatistiku pri Váhu prišiel.
                                                                                                              + + +
Ďalšie výsledky 9. kola: Veľké Ludince – Kalná n/H 1:2;  Malženice – Inter Bratislava 4:0; Martin – Sereď 1:2; Bánová – Vrakuňa 6:0; Beluša – Academy Banská Bystrica 2:2; Galanta – Podkonice 4:0; Nové Zámky – Častkovce (odložili na 26. 10. 2022).

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. Malženice 21:6 – 25 bodov; 2. Beluša 23:14 – 16 bodov; 3. ŠAĽA 12:13 – 16 bodov; 4. Nové Mesto n/V 16:10 – 15 bodov; 5. Častkovce   13:11 – 14 bodov; 6. Galanta 16:9 – 13 bodov; 7. Sereď 14:7 – 13 bodov; 8. Veľké Ludince 13:12 – 12 bodov; 9. Bánová 17:13 – 10 bodov; 10. Martin 15:12 – 10 bodov; 11. Podkonice 8:12 – 10 bodov; 12. Nové Zámky 10:13 – 9 bodov; 13. Kalná n/H 9:16 – 9 bodov;  14. Academy Banská Bystrica 15. Inter Bratislava 10:18 – 8 bodo bodov; 6:10 – 8 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava 5:32 – 2 body.

+ + +

Najbližší program - 10. kolo:                                                              Nedeľa  9. 10. 2022 o 15.00 hod. Slovan Galanta – Slovan Duslo Šaľa.