publikované: 08.03.2020 - 18:36  //  aktualizácia: 08.03.2020 - 18:48  //  zobrazené: 2421

FC Kráľová nad Váhom – FK Veča 1:2

Prvé jarné kolo VII. okresnej ligy šaliansko – galantského okresu začali hráči FK Veča na trávniku v Kráľovej nad Váhom. Ich ambície boli trojbodové, no začiatok stretnutia lepšie zachytili domáci hráči. Navyše, v 11. minúte skóroval Kráľovan Szabolcs Bergendi. Miestami sterilné pasáže prvého polčasu striedali šance na oboch stranách. Hernú prevahu si ale s pribúdajúcim časom získali viac hostia. V úvode 23. minúty sa im podarilo vyrovnať zásluhou Ladislava Vencela. Obrat bol dokonaný až v druhom polčase, keď v 57. minúte „zavesil“ Peter Benko na 1:2. V záverečnej časti hry Kráľovania občas „hrýzli“, no vyrovnávajúci gól sa im už nepodarilo vsietiť. Skóre neprepisovali ani Večania, ktorí mali síce niekoľko tutoviek, ale všetky zahodili do koša. Napriek tomu domov odchádzali s tromi bodmi. Ďalšie môžu získať už budúci víkend na trávniku v Seliciach.

Góly: Bergendi (Kráľová n/Váhom), Vencel (Veča), Benko (Veča)

ŽK: Tomáš Pál, Marek Kolenčík (obaja Veča), Viliam Kovács, Tibor Csimma (obaja Kráľová n/Váhom)

Zostava FK Veča: Hátas, Vyskoč, Legner, Melicher (80.min Kertész), Homola, Kolenčík ( 83.min Takács), Jurík, Hanko, Pál, Vencel (C), Benko. Tréner: Ervín Horáček, vedúci mužstva Ladislav Takáč.

Rozhodoval Vladimír Novák, na čiarach mu asistovali Ľubomír Bogár a Tomáš Veládi.