publikované: 07.03.2024 - 08:07  //  aktualizácia: 07.03.2024 - 09:32  //  zobrazené: 303

Futbalisti Dusla s víťazným štartom.

Po tri a pol mesačnej zimnej prestávke odštartovala cez víkend odvetná časť 3. futbalovej ligy, v ktorom hostili šalianski futbalisti kolektív OK Častkovce, s ktorým v jesennej časti remizovali na pôde súpera 1:1, ale pri Váhu chceli naplno bodovať.  Pred úvodným výkopom a cez polčas sa predstavila  bubenícka skupina Mari Bondo z Bratislavy, k vylepšeniu prišlo aj v hudobnej produkcii a úvodný zápas navštívili aj  hostia:  Tomáš Medveď (člen VV SFZ Bratislava), zástupca mesta vice primátorka Danica Lehocká, herec Peter Batyányi (alias Banán, či teta Margita),... ale aj početnejšia návšteva s fan klubom,...

16. kolo: Slovan Duslo Šaľa – OK Častkovce 2:1 (0:1). GÓLY: 60. min. Th. Hučko; 77. min. Rogério – 19. min. Martišiak.

Rozhodoval:  Blaha – 275 divákov; Žlté karty: G. Tóth; Sedláček,  Borovský, Hudák, Krivošík – Majkút, Martišiak, Novotný.

DUSLO: G. Tóth  – Kotlár, Alias, To. Hučko, Sedláček,  Th. Hučko (78. min. M. Kochan), Krivošík, Rogério, Čiernik (46. min. Briceňo), Borovský, Hudák ((90. min. Matušica). Tréner Marián Šarmír.

V domácom kolektíve sa hneď od začiatku predstavilo obecenstvu päť nových hráčov (poznámka: Briceňo  sa dostal do hry v druhom dejstve, ale pre karty oddychovala opora defenzívy Delov) a hneď v úvode sa mohol zapísať do streleckej listiny Hudák, ale ku gólu mu chýbalo málo.  Od začiatku sa hral otvorený futbal  hostia, ktorí prehustili stred poľa a chceli bodovať pohrozili v 12. minúte nebezpečnou strelou Vavruša, ale Tóth bol v strehu. Strely domácich hráčov Čiernika a Sedláčka zo stredných vzdialeností tesne minuli cieľ, ale v 19. minúte „uderili“ hostia. Na trestný kop Šebeka najvyššie vyskočil Martišiak a hlavou prudko vsietil  vedúci gól - 0:1. Cez prehustenú obranu hostí sa chemici iba  ťažko kombinačne presadzovali a tak boli nútení skúšať šťastie z poza šestnástky, ale legionár Nicolas Kišac v bránke hostí  si poradil so  streleckými pokusmi Borovského a Hučkovcov.  V závere polčasu domáca defenzíva po rýchlej kontre hostí „chybovala“, brankár Tóth pri zákroku fauloval prenikajúceho útočníka hostí a zahrával sa pokutový kop. V tomto okamihu (41. minúta) sa vyznamenal náš brankár Tóth, ktorý jedenástku  exekútorovi Martišiakovi bravúrne vyrazil a „podržal“ favorita nad vodou.                                                                                                                                        Po obrátke domáci kolektív povzbudený aj týmto úspešným zákrokom začal hrať svoju hru, ktorú praktizoval aj v záverečných zápasoch prípravy, zlepšil kombinácie, vypracoval si aj príležitosti (Krivošík s Borovským) a po hodine hry už bolo na štadióne „za Váhom“  veselšie. Po kombinačnej akcii a finálnej prihrávke Tomáša Hučka, sa najlepší strelec tretej ligy Thomas Hučko  z ôsmych metrov strelou po zemi nemýlil a vyrovnal na veľkú radosť priaznivcov Dusla. 1:1. Šaľa ovládla hru, dirigovala tempo a vytvárala si aj ďalšie šance. V 72. minúte už mohla vyhrávať po trestnom kope Th. Hučka, ktorý zneškodnil akrobatickým zákrokom Kišac a dorážku Sedláčka zastavilo brvno. O päť minút neskôr sa však opäť menilo skóre 2:1, keď sa v pokutovom území hostí najlepšie zorientoval brazílsky futbalista a miláčik domácich priaznivcov Rogério Batista, ktorý aj v jesennej časti zachránil zaslúžené víťazstvo z kraja jarnej odvety. Hostia napriek svojmu postaveniu v tabuľke nesklamali a prispeli k dobrej úrovni západoslovenského derby (poznámka: škoda, že najslabším článkom derby boli arbitri, ktorí udelili v slušne hranom dueli až 8 žltých kariet - 5:3, čo bol v tomto kole podobne ako v zápase Zvolen – Sereď 4:4 rekord kola), čo ocenila aj divácka verejnosť (poznámka: druhá najvyššia návšteva v Šali, viac bolo  iba na susedskom derby s Galantou).

+ + +

Ďalšie výsledky 16. kola: Zvolen – Sereď 1:0; Galanta – Lehota p/Vt 1:0; Bánová – V. Ludince 2:0; Hamšík Academy Banská Bystrica – Podkonice 3:2; Malacky – Dubnica 3:2; Martin – Nové Mesto n/V 1:0, Rača – Beluša 2:3.

Tabuľka po 16. kole tretej futbalovej ligy:

1. Zvolen 24:17 – 31 bodov;  2. Sereď 28:12 – 30 bodov;  3. DUSLO ŠAĽA  31:23 – 29 bodov; 4. Martin 31:25  -  28 bodov; 5. Galanta 21:16 – 28 bodov; 6.  Academy Banská Bystrica 24:16 – 26 bodov; 7.  Lehota p/Vt. 25:19 – 25 bodov;  8. Beluša 23:19 – 25 bodov;  9. Podkonice 28:31 – 23 bodov;  10. Malacky 25:20 -  21 bodov;  11. Rača 24:19 – 18 bodov;  12. Bánová 20:22 – 18 bodov;  13. Častkovce 17:25 – 17 bodov;  14. Veľké Ludince 20:27 – 14 bodov; 15. Nové Mesto  n/V  13:36 – 7  bodov; 16.  Dubnica n/V 15:42 – 3 body.
                                                                         V druhú marcovú nedeľu cestujú naši futbalisti v rámci 17. kola krajského derby do Veľkých Ludiniec (začiatok o 14.30 hodine), ktoré v prvej časti majstrovského ročníka 2023/2024 3. ligy  porazili v Šali najtesnejším pomerom 3:2  (góly: Th. Hučko, Hudák, M. Kochan – Baranovič a Rák)