publikované: 15.09.2023 - 12:50  //  aktualizácia: 15.09.2023 - 12:55  //  zobrazené: 554

Futbalisti zbabrali hodovú šancu

Slovan Duslo Šaľa – FK Fomat Martin 2:2 (1:1).

GÓLY: 8. min. Hudák, 90. min. Rogério – 25. min. Siva, 82. Todorovič.

R: Papuča – 158 divákov; ŽK: Delov, Rogério  - Mojžiš.

DUSLO:  Bréda – Kotlár, Delov, Orság, T. Tóth - P. Krivošík,  J. Krištof,  (46. min. Asukwo Effiong) Rogério,  M. Kochan, -  Th. Hučko (46. min. Bögl), Hudák.  Tréner Marián Šarmír.

Nielen podľa doterajšieho postavenia v tabuľke, ale aj podľa úspešnej bilancie z minulého ročníka III. ligy (Šaľa – Martin 3:1; Martin – Šaľa 1:1) boli favoritom šalianski futbalisti, ale „hodový zápas“ im nevyšiel podľa očakávania.

Chemici mali raketový nástup, keď o osude zápasu mohli rozhodnúť už v prvej štvrť hodine zápasu, ale nesústredenosť, ale aj  smola v zakončení rozhodli, že sa diváci tešili iba z jedného gólového zápisu v sieti zástupcu Turca. Už v 2. minúte exportný volej Th. Hučka „prefrčal“ tesne nad brvnom hosťujúcej bránky, o tri minúty neskôr l ofenzívne hrajúci obranca T. Tóth o milimetre ľavú žrď Hažárovej bránky a tak radosť priniesla až 8. minúta, keď najlepší strelec Dusla Hudák technicky „preloboval“ brankára hostí - 1:0. V 15. minúte už mali vyhrávať o dva góly, ale ideálny center Th. Hučka prestrelil hlavou nad šibenicu mladý J. Krištof. Nevyužité šance domácich potrestali hostia v 25. minúte, keď skúsený Siva využil po rohu hrúbku domácej obrany a zblízka vyropvnal 1:1. Gól domácich zaskočil a po polhodine hry mohli opäť inkasovať, ale brankár Bréda (výpomoc z Komárna) bravúrne zneškodnil príležitosť Mojžiša. Ešte  do polčasu mali dobré strelecké príležitosti Th. Hučko, Krivošík, Delov a T. Kochan, ale skóre sa už nemenilo.

Do druhého dejstva nastúpilo Duslo s dvomi zmenami v zostave a dostalo súpera pod tlak. Veľké príležitosti mal v závere hodiny Hudák, z ktorých najmä tá druhá volala po góle, ale sľubné boli aj príležitosti a šance Rogéria a Effionga. Gól však nečakane strelili opäť hostia. Hádam po druhom „výlete“ do nášho pokutového územia reprezentant Balkánu Todorovič, ktorý tesne predtým v 81. minúte striedal z 12 metrov vymietol pravý horný roh našej bránky (1:2). Enormná snaha chemikov o zmenu skóre priniesla nakoniec ovocie, keď výborne hrajúceho Effionga faulovala pri prieniku defenzíva hostí a z nariadeného trestného kopu „zavesil" loptu  z 25 metrov do ľavej šibenice Rogério 2:2. Opäť sa potvrdilo, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Škoda, nakoľko v prípade výhry sa mohla Šaľa spolu s nováčikom Lehotou p/Vt. usadiť na špici treťo ligového peletónu, nakoľko vedúci Zvolen doma nečakane zakopol 1:2 s Podkonicami !

+ + +

Ďalšie výsledky 6. kola: Sereď - Beluša 1:1;  Galanta – Častkovce 2:1 (ČK: Dibala – Ga); Dubnica - V. Ludince 4:2;  Lehota p/Vt. - Nové Mesto n/V 5:2; Malacky – Bánová  0:1;  Zvolen - Podkonice 1:2; Rača – Academy Banská Bystrica 2:2 (ČK: Sokol – Ra).

Tabuľka po 6. kole:  1. Lehota p/Vt. 14:5 – 16 bodov;  2. Zvolen 11:6 – 13 bodov; 3. Galanta 8:3 – 12 bodov; 4. ŠAĽA 14:8 – 12 bodov; 5. Malacky 10:6 -  9 bodov; 6. Rača 9:6  – 9 bodov;  7. Hamšík Academy Banská Bystrica 11:9 – 9 bodov; 8. Martin 11:12  - 8 bodov;  9. Bánová 5:8 – 8 bodov; 10. Beluša 7:6 – 7 bodov; 11. Sereď 5:4 – 7 bodov;  12. Podkonice 9:16 – 6 bodov; 13. Častkovce 8:11 – 5 bodov; 13. Veľké Ludince 11:13 – 3 body; 14. Nové Mesto  n/V 5:16 – 3 body; 16. Dubnica 8:17 – 0 bodov.

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).

+ + +

Najbližší program FK Duslo  Šaľa – 7. kolo:

zápas: FK Bámová - Slovan Duslo Šaľa sa odohrá v náhrasdnom termíne: streda 4.l0.2023.