Domov   >  Kino
publikované: 25.04.2018 - 14:52  //  aktualizácia: 25.04.2018 - 15:08  //  zobrazené: 1771

Avengeri prichádzajú do kín už tento týždeň!!!

Tento týždeň nám prináša ďalšiu MARVELovku!

STREDA (25.4.2018):

18:00 česká komédia Pepík

Pepa (Michal Suchánek) je asi padesátiletý úředník žijící se svou rodinou v obyčejném okresním městě. Pepa je tak trochu podpantoflák, respektu se mu nedostává ani od jeho ženy (Petra Špalková), natož od dcery (Natálie Grossová). Pepa ví, že se musí něco změnit, a dokonce velmi dobře ví, co to „něco“ je. Jenže! Cesta k cíli bývá někdy hodně trnitá, a tak sledujeme sled více či méně marných a tragikomických pokusů Pepy, hrdiny outsidera, o to začít svůj život konečně žít. Podaří se mu najít odpovědi na otázky „Proč vlastně na světě je? Kdy začíná ten opravdový život? Po narození, po maturitě, prvním sexu, svatbě nebo dětech? Anebo až po smrti?“

Trailer k filmu:

20:00 Filmový klub: The Florida Project

Neďaleko Disneylandu na Floride stojí rad kedysi populárnych pestrofarebných motelov. Očarujúca šesťročná Mooney (Brooklynn Prince) a jej kamaráti, ktorí si naplno užívajú leto, býva v jednom z nich. Radosť zo slobody, potulovania a neodolateľných kopčekov zmrzliny nemá nudný a zložitý svet dospelých šancu ohroziť. Čo na tom, že jej 22-ročná mama (Bria Vinaite) každý týždeň divoko zháňa peniaze na nájomné a neskorými platbami dráždi starostlivého správcu Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase zoznámiť sa s novou susedkou a naplánovať pár ďalších nezbedností! Režisér Sean Baker prichádza s neobyčajne silnou snímkou, ktorá sa stala miláčikom kritikov aj divákov ihneď od svojho uvedenia na festivale v Cannes.

Trailer k filmu:

PIATOK (27.5.2018):

17:30 rozprávka Sherlock Gnomes

Kto by chcel preboha kradnúť trpaslíkov? Je to naozaj uletená otázka, pokiaľ však tiež nie ste sadrová ozdoba nejakej záhradky a nejde vám tým pádom o krk. Našťastie sa po okolí potuluje istý detektív Sherlock, ktorý sa do riešenia tejto záhady pustí s nasadením sebe vlastným. Škoda len, že je tiež zo sádry. Animovaná komédia Sherlock Gnomes voľne nadväzuje na úspešnú trpasličiu shakespearovskú adaptáciu Gnomeo a Júlia, len žáner romantickej drámy nahrádza detektívkou. Gnomeo a Júlia majú po medových týždňoch a ich vzťah prirodzene trochu ochladol. Okrem toho sa s hromadou ďalších trpaslíkov presťahovali do záhradky v centre Londýna a sú z toho všetkého trochu vystresovaní. Miera napätia prekročí únosnú hranicu vo chvíli, keď Gnomeo začne robiť neplechu, aby Júlii zaimponoval. Tá sa s ním strašne poháda a následne obaja zistia, že zatiaľ čo si vymieňali názory, ich priatelia bez stopy zmizli. V tej chvíli sa na scéne našťastie objaví Sherlock Gnomes so svojím druhom Watsonom, pretože miznutie záhradných trpaslíkov sa Londýnom šíri ako epidémia, a oni sú tými pravými, kto má tento ukrutný zločin vyriešiť. Spoločne s Gnomeom a Júliou sa vydávajú na zábavnú a strastiplnú púť, ktorá ich sadrové Ja preverí viac než dôkladne. Kým na plátne sa to bude hemžiť trpaslíkmi, na pozadí filmu stoja samí obri. Produkoval ho spevák a skladateľ Elton John, ktorý Sherlockovi Gnomesovi venoval špeciálne vydanie svojich najväčších hitov. Réžie sa ujal tvorca prvej Kung Fu Pandy John Stevenson a zaujímavé je aj herecké obsadenie, či už v origináli (Johnny Depp, James McAvoy, Emily Blunt), alebo v českom znení (David Novotný, Eliška Balzerová, Pavel Liška).

Trailer k filmu:

PIATOK – SOBOTA (27.-28.5.2018)

20:00 Avengers: Nekonečná vojna

Trailer k filmu:

Viac info o premietaniach na stránke: http://www.kino.sala.sk/