publikované: 30.09.2022 - 00:11  //  aktualizácia: 30.09.2022 - 00:18  //  zobrazené: 761

Futbalisti zaskočili v derby Sereď

Futbalisti prekvapili v derby

ŠKF Sereď – Slovan Duslo Šaľa 2:3 (1:1).
R: Chromý – 411 divákov;  ČK:  66. min. Vida (Sereď).
GÓLY: 16. min. Remeň; 51. min. Janso – 44. min. Hudák; 66. min. Th. Hučko; 70. min. Hudák.

ŠKF: Šípka – Kovčar (75. Púchlo), Ďurina, Remeň, Vida – Mpofu (90. min. Sklenár), Pavlovčík  (46. Spod), Janso, Vida -  T. Vantruba, Michalička (64. Michálek). Tréner: F. Pagáč.

DUSLO:: Milošovič – Rojka, Michalík,  Krivošík, Valentín (55. min. Borovský) – Kotlár, Oravec  J. Krištof (55. min. Rogerio), Th. Hučko -  Hudák (86. Orság),  M. Kochan (89. min. Morvay). Tréner Miloš Foltán.
Susedské derby malo zvláštny náboj nielen preto, že ešte pred rokom bola Sereď účastníkom najvyššej futbalovej súťaže, ale aj z toho dôvodu, že v základnej sereďskej zostave  nastúpila štvorica hráčov: Remeň, T. Vantruba, Palovčík (všetci obliekali v ročníku 2021/2022 dres šalianskeho Dusla), ale aj výborný strednopoliar Njabulo Mpofu, ktorý odišiel pred rokom cez Kalnú n/H do neďalekej Seredi a všetci potvrdzujú  svojim výkonom, že sú kvalitní futbalisti.

Lepší štart do zápasu mala Sereď, ktorá bola aj favoritom, ale prienik Vantrubu skončil strelou do žrde,  na druhej strane Th. Hučko opečiatkoval zo štandartky brvno. Do vedenia išli domáci, keď po rohovom kope (16. min.) bývalý šaliansky kapitán Remeň využil „hrúbku“ našej obrany a dostal Sereď do vedenia. Ešte do prestávky (44. min.)  však Šaľa vyrovnala, keď Oravec vysunul Hudáka a ten ľavačkou tvrdou strelou vsietil – 1:1.

Domácich gól nezaskočil, nakoľko v 51. minúte ex dubničan Janso z trestného kopu z hranice šestnástky „prestrelil“ múr – 2:1 a o pár minút neskôr Mpofu trafil žrď. Chválou je, že mladíci v šalianskom drese nezložili zbrane a po hodine hry vyrovnali. Obrane domácich nestačila  po hodine hry na prienik kapitána M. Kochana,  faulovala a nielenže prišla o vylúčeného Vidu, ale z trestného kopu Th. Hučko z uhla zaskočil nielen brankára Šípku, ale aj domácich priaznivcov.. Duslo sa však neuspokojilo s remízovým stavom a dostalo sa v 70. minúte do vedenia. Strelecky sa opäť presadil v skrumáži mladý Hudák a zblíza vsietil vedúci a zároveň aj víťazný tretí gól.  Troj bodový nečakaný zisk (poznámka: čiastočne nahradil zbytočné domáce bodové straty s Bánovou a Interom Bratislava) pomohol k posunu do horných poschodí tabuľky.

+ + +

Ďalšie výsledky 3. futbalovej ligy: Častkovce – Beluša 2:4; Podkonice – Malženice 1:2; Academy Banská Bystrica – Martin 3:1; Inter Blava – Bánová 3:1; Kalná n/H – Nové Zámky 1:1; Vrakuňa – Veľké Ludince 0:0; Nové Mesto n/V – Galanta 1:1.

+ + +

Tabuľka III. ligy po 8. kole: 1. Malženice 17:6 – 22 bodov; 2. Beluša 21:12 – 15 bodov; 3. Nové Mesto n/V – 15 bodov; 4. Častkovce 13:11 – 14 bodov; 5. ŠAĽA 9:11 – 13 bodov; 6. V. Ludince 11:7 – 12 bodov; 7.Sereď 12:6 – 10 bodov; 8. Martin 14:10 – 10 bodov; 9. Galanta 12:9 – 10 bodov; 10. Nové Zámky 10:13 – 9 bodov; 11. Inter Bratislava 10:14 – 8 bodov; 12. Bánová 11:13 – 7 bodov; 13. Podkonice 5:5 – 7 bodov; 14. Academy Banská Bystrica 4:8 – 7 bodov;  bodov; 15. Kalná n/H 7:15 – 6 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava 5:26 – 2 body.

Najbližší program: sobota 1. 10. 2022 o 15.00 hod. Duslo Šaľa – Nové Mesto n/V.