publikované: 20.10.2022 - 21:33  //  aktualizácia: 20.10.2022 - 21:40  //  zobrazené: 886

Prekvapujúca prehra futbalistov.

Prekvapujúca prehra chemikov.

Slovan Duslo Šaľa – FK Podkonice 0:2  (0:0)

R: Krčová  – 114 divákov;  ŽK: J. Krištof, Rojka – Patrnčiak.
GÓLY: 51. min. Mózer, 76. min. Patrnčiak.

DUSLO: Milošovič – Kotlár,   Krivošík (81. min. Orság), Oravec, Rojka -  Rogério (46. min. Valentín),  Borovský (81. min. Chvíla),  J. Krištof, M. Kochan - Th. Hučko, Hudák. Tréner Miloš Foltán.

FK: P. Gábriš – Očenáš, Horváth (67. min. Kvietok), Mihálik, Koreň (80. min. Rusko)  – Melich,  Tanhauser (46. min. Mózer), Turňa, T. Gábriš – Kostúr (84. min. Baliak),  Patrnčiak  Tréner Michal Barla .

Zdá sa, že zástupcovia stredného Slovenska, ktorí štartujú v tretej lige po reorganizácii sú zlou morou futbalistov Dusla, nakoľko po Bánovej (predmestie Žiliny) si odviezli od Váhu tri body aj futbalisti Podkoníc, ktorí si vybojovali účasť v tretej lige až po dodatočnej baráži.  Zástupca Horehronia z obce, ktorá nemá podľa posledného sčítania obyvateľstva ani tisícku nadviazal dobrou hrou a postavením v tabuľke  na úspešné účinkovanie ďalšieho „trpazlíka“  futbalistov Častkoviec (1.700 obyvateľov) v konkurencii medzi zástupcami okresných (Galanta, Šaľa, Nové Zámky, Martin, Nové Mesto n/V, Galanta),  krajských  miest (Banská Bystrica, Žilina) a dokonca aj hlavného mesta Bratislavy (Inter Bratislava, Vrakuňa).

Od úvodných minút sa hral svižný futbal a hostia okolo skúsených ex ligistov z Banskej Bystrici a Podbrezovej (Turňa, Gábriš, Očenáš,  Mózer,...) už v 3. minúte pohrozili rýchlym Melichom, ktorý  preveril kvality Milošoviča. Domáci kontrovali Th. Hučkom, ale jeho tvrdú strelu z vnútra šestnástky vyrazil Gábriš. Hostia hrali pozorne v obrane, z ktorej vyrážali do rýchlych a nebezpečných brejkov, z ktorých najmä prienik Kostúra v 41. minúte  mal gólové parametre. Tri minúty predtým však strela Rogéria tesne minula ľavú žrď.

V úvode  II. polčasu dostali chemici súpera pod tlak, keď strelu Oravca zneškodnil a v 49. minúte odpustila zástupkyňa nežného pohlavia aj s asistentom hosťom pokutový kop, keď center J. Krištofa zrazil jeden z obrancov hostí evidentne rukou v malom vápne. Nedáš,  dostaneš sa potvrdilo o dve minúty neskôr, keď na dlhý odkop medzi dvoch obrancov Dusla nabehol čerstvý Mózer (striedal v 46. minúte) a prudkou strelou vsietil vedúci gól hostí. Domáci mali potom dostatok dobrých streleckých príležitostí na zmenu skóre. V 53. minúte zlikvidoval brankár P. Gábriš sólový prienik Hudáka a o päť minút neskôr zneškodnil aj nájazd kapitána T. Kochana.  Keď nedokázal skórovať vo výbornej príležitosti v 69. minúte najlepší domáci strelec Hudák vkradla sa na domáce kopačky nervozita.  &odkliať ju mohol ešte v 73. minúte Th. Hučko, ale jeho trestný kop vytesnil z ľavej šibenice gólman hostí.  Hosťom vyšla o tri minúty neskôr ďalšia kontra, keď prvú strelu Kostúra z hranice pokutového kopu ešte Milošovič vyrazil, ale nekrytý Patrnčiak sa z dorážky už nemýlil – 0:1. Snaha domácich o strelenie kontaktného gólu stroskotávala na spoľahlivej  defenzíve hostí, ktorá nečakane v Šali neinkasovala   a tak sa body prekvapujúco sťahovali do okresu Banská Bystrica.
+ + +

Ďalšie výsledky 11. kola III. futbalovej ligy:  Bánová – Částkovce 2:2; Beluša – Nové Mesto n/V 1:0; Inter Bratislava – Vrakuňa Bratislava 3:1; Veľké Ludince – Academy Banská Bystrica 1:0; Malženice – Kalná n/H 3:1; Martin – Galanta 2:4; Nové Zámky – Sereď 0:2.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej ligy po 11. kole:

1.   Malženice 25:7 – 31 bodov; 2. Beluša 24:14 – 20 bodov; 3. Sereď 17:7 – 20 bodov; 4. Galanta 22:13 – 19  bodov; 5. Častkovce  16:13 – 18 bodov; 6. ŠAĽA 13:17 – 16 bodov; 7. Nové Mesto n/V 16:14 – 15 bodov;  8. Veľké Ludince 14:13 – 15 bodov; 9. Podkonice 10:25 – 14 bodov;  10. Martin 20:16 – 13 bodov;  11. Inter Bratislava 13:19 – 12 bodov;  12. Kalná n/H 13:21 – 12 bodov;  13. Bánová 21:18 – 11 bodov; 14. Academy Banská Bystrica 11:11 – 11 bodov; 15. Nové Zámky 10:20 – 9 bodov; 16. Vrakuňa Bratislava  6:36 – 2 body.                                                                                  + + +

Najbližší program: sobota 22. 10.2022 o 14.30 hod. Duslo Šaľa – MŠK Martin.