publikované: 18.04.2024 - 08:37  //  aktualizácia: 18.04.2024 - 08:42  //  zobrazené: 220

Futbalové body sa nerodili ľahko.

22. kolo tretej futbalovej ligy západ – ročník 2023/2024:

Slovan Duslo Šaľa - TJ Jednota Bánová 2:0 (0:0) góly: 78. min. Čierik; 88. min. Radványi.

Rozhodoval:  Matej – 210 divákov; Žlté karty: T. Hučko, Briceňo, Delov, Krivošík – Chupáň, Mráz, Horecký, Gluvič, Bičan, Chupáň. ČK: 59. min. Chupáň.                                                                                           DUSLO: Breda  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Sedláček – Krivošík (68. min. Radványi),  M. Kochan, T. Tóth (46. min. Briceňo), Th. Hučko (89. min. Turňa) -  Hudák (68. min. Čiernik); Borovský (46. min. Horodník). Tréner Marián Šarmír.

Postavenie v tabuľke velilo zverencom trénera naplno bodovať, ale korenie futbalu góly videli priaznivci až v závere duelu. Hostia z predmestia Žiliny, s ktorými sme v 6. kole na ich pôde remizovali 3:3 (góly Dusla: Thomas Hučko 2, Rogério) prehustili stred poľa a do vyložených šancí Šaľu nepúšťali a tak v prvom polčase volali po góle iba strelecké príležitosti Hudáka a Th. Hučka v prvej polhodine hry. Hostia pohrozili iba nebezpečným prienikom srbského legionára Gluviča, ale Breda sa nedal prekvapiť. Tesne pred odchodom do kabín mohol skórovať Kochan, ale brankár hostí Kúdelčík bravúrne vyrazil tvrdú strelu na roh. Cez prestávku sa diváci opäť „zabavili“ pri pestrej tombole, ktorú pre tento majstrovský duel pripravil jeden zo sponzorov firma Glortex (potešil najmä darčekový kôš), v minulom majstrovskom dueli zasa firma Železo obchod TÓTH a v druhom dejstve aj pekné futbalové momenty.

Hostia hrali „dosť od podlahy“ (cez prestávku odstúpili T. Tóth s Borovským), čo hlavný arbiter trestal kartami až v druhom polčase.  Hneď v úvode sa dostali do šancí Hudák s Briceňom, ale v koncovke im chýbali milimetre ku gólu. V 55. minúte odpustil nepresný arbiter hosťom pokutový kop, keď prihrávku Sedláčka zachytil rukou jeden z obrancov súpera, ale sa nepískalo sa ! Od 59. minúty hrali hostia už v oslabení, keď po druhej žltej karte videl Chupáň aj červenú a Šaľa hrala presilovku. V 72. minúte sa vyznamenal po hlavičke To. Hučka brankár hostí, ale o šesť minút neskôr už domáci diváci jasali. Po dlhom pase Delova, prenikol po krídle Kotlár a jeho presný center premenil  Čiernik volejom vo vedúci gól. V závere zápasu ešte Duslo prikrášlilo zaslúžené víťazstvo, keď Radványi z ôsmych metrov po prihrávke Čiernika nedal brankárovi hostí šancu 2:0. Aj keď sa zverenci trénera Šarmíra dosť nadreli, víťazstvo a plný bodový zisk zostali pri Váhu.

+ + +

Ďalšie výsledky 22. kola: Sereď - Častkovce 2:2; V. Ludince -  Galanta 0:0; Dubnica - Nové Mesto n/V 1:3;  Lehota p/Vt. – Podkonice 2:1;  Zvolen - Hamšík Academy B. Bystrica 0:0; Rača – Martin 1:1.

Malacky - Beluša 1:1 (1:0) góly: 34. min. Herman – 72. min. Hrenák.

Tabuľka 3. futbalovej ligy po 22. kole: 1. Zvolen 34:24 – 42 bodov; 2. Galanta 29:22 – 39 bodov; 3. ŠAĽA 38:26 – 38 bodov;  4. Sereď 40:20 – 37 bodov;  5. Academy Hamšík Banská Bystrica 33:19 – 37 bodov; 6.  Martin 39:33 – 37 bodov; 7.  Lehota p/Vt. 33:27 - 33 bodov; 8. Beluša 33:30 – 32 bodov; 9. Malacky 29:23 – 30 bodov; 10. Rača 29:26 – 28 bodov;  11. Častkovce 29:34 – 26 bodov;  12. Podkonice 35:42 – 26 bodov; 13. Veľké Ludince 27:30 – 23 bodov;  14. Bánová 27:32 – 23 bodov; 15. Nové Mesto n/V 23:49 – 16 bodov; 16. Dubnica 22:63 – 7 bodov.                                                                                           + + +