publikované: 15.03.2024 - 10:04  //  aktualizácia: 15.03.2024 - 10:12  //  zobrazené: 287

Futbalisti Dusla remizovali vonku.

Oproti úvodnému duelu odvetnej časti 3. futbalovej ligy, v ktorom šalianski futbalisti porazili OK Častkovce 2:1 (0:1) nastúpili zverenci trénera Mariána Šarmíra vo Veľkých Ludinciach v pozmenenej zostave, v ktorej „chýbali“ oproti tomuto:  Hudák, Rogério a Krivošík, na druhej strane nastúpil už „vykartovaný“ Metodija Delov  a v druhom . polčase aj T. Tóth (hráč KFC Komárno), ktorý nastúpil v drese Dusla vo viacerých zápasoch aj v jesennej časti súťaže .

17. kolo: Družstevník Veľké Ludince - Slovan Duslo Šaľa 0:0.

Rozhodoval:  Papuča – 205 divákov; Žlté karty: Redeky, Domasta, Šoky G. Tóth; Sedláček,  Borovský, Čiernik.

DUSLO: G. Tóth  – Kotlár, To. Hučko, Delov, Sedláček, Rengel  Th. Hučko,  M. Kochan (46. T. Tóth), Čiernik (67. Kukučka), Borovský, Briceňo (89. min. Matušica). Tréner Marián Šarmír.

Tak ako predpokladal tréner M. Šarmír pred štartom odvetnej časti 3. futbalovej ligy, že úvodné jarné kolá sa budú hrať na zlých terénoch a budú viac bojom ako futbalom sa potvrdzujú, nakoľko aj na ťažkom teréne sa viac bojovalo ako hralo a prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Domáci Družstevník v drese z viacerými hráčmi s nitrianskym rukopisom medzi, ktorými nechýbali ani bývalý ligista Orávik (naposledy ViOn), Domasta (šaliansky odchovanec), či Antl (hral aj v Nedede) sa dostávali do  príležitostí najmä po štandartkách, naši futbalisti mohli „uderiť“ tesne pred odchodom na polčasovú prestávku, ale pri príležitosti Čiernika sa vyznamenal ex nitrančan  Krátky v domácej bránke.

V druhom polčase mali miernu prevahu domáci hráči, ktorí pohrozili najmä nebezpečným Kóšom, ale pri ďalších sľubných príležitostiach im chýbala presná finálna prihrávka pred zakončením. Hosťujúca defenzíva Dusla im však toho veľa nedovolila. V našom kolektíve sa mohol do streleckej listiny zapísať najlepší treťo ligový strelec Thomas Hučko, ale pri jeho tvrdú strelu spoza pokutového územia zneškodnil opäť brankár Krátky a tak sa mužstvá podelili o body.  Po krajskom derby je jasné, že body sa z Veľkých Ludiniec len tak ľahko voziť nebudú.

+ + +

Ďalšie výsledky 17. kola 3. futbalovej ligy:: Beluša - Zvolen 0:1; Sereď – Lehota p/Vt. 1:2; Galanta – Dubnica 3:1; Hamšík Academy Banská BystricaMalacky 0:1; Častkovce – Rača 3:0; Podkonice – Martin 2:2;

Nové Mesto n/VBánová 3:2 (1:1) góly: 50. a 90. minúta Minaroviech, 3. min. Petráš. – 15. Zavadzan (11 m) a 74. min. Glivič.

+ + +

Tabuľka po 17. kole 3. futbalovej ligy:  1. Zvolen 25:17 – 34 bodov;  2. Galanta 24:17 – 31 bodov; 3. Sereď 29:14 – 30 bodov;  4. DUSLO ŠAĽA  31:23 – 30 bodov; 5. Martin 33:28  -  29 bodov; 6.  Lehota p/Vt. 27:20 – 28 bodov; 7. Academy Banská Bystrica 24:17 – 26 bodov; 8. Beluša 23:20 – 25 bodov;  9. Malacky 26:20 -  24 bodov;  10. Podkonice 30:33 – 24 bodov;  11. Častkovce 20:25 – 20 bodov; 12.  Rača 24:22 – 21 bodov;  13. Bánová 22:25 – 18 bodov;  14. Veľké Ludince 20:27 – 15 bodov; 15. Nové Mesto  n/V  16:38 – 10  bodov; 16.  Dubnica n/V 16:45 – 6 bodov.

Najbližší program FK Slovan Duslo Šaľa:

nedeľa 17.3.2024 o 14. 30 hod.  Slovan Duslo Šaľa – ACF Nové Mesto n/V.

V jesennej časti vyhrala Šaľa  v Novom Meste n/V 0:2 (0:1), keď oba góly zaznamenal Krivošík (3. a 67. minúte). Vedenie FK Slovan Duslo Šaľa spolu so šalianskymi futbalistami Vás srdečne pozývajú na tento majstrovský zápas.

nedeľa 24. 7. 2024 o 14. 30 hod.: FK Podkonice – Slovan Duslo Šaľa.                                                                                                                 JOZEF SKLENÁR