publikované: 14.03.2024 - 09:49  //  aktualizácia: 14.03.2024 - 13:07  //  zobrazené: 249

Hádzanárky zabodovali v Porube.

Hádzanárky zabodovali v Porube

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien – ročník 2023/2024:

20. kolo:   Sokol Poruba - Slovan Duslo Šaľa 23:24 (11:10).
                                                                          Rozhodovali: Fialová a Sovová (obe Česko) -  75 divákov; Vylúčené: 2:5; pokutové hody: 4/2 – 0/0.

SOKOL: Karolína.  Rajová 5;  Farářová 5/1; Demlová 4; Hiraldo 3; Kristína Rajová 3; Cabadajová 2, Bestová 1. Tréner Jiří Hudeček.

DUSLO:  Furgaláková – Takáčová;  Zlatinská;  Königová 2; Tulipánová 2; Pócsíková 3;  Pastoreková 3; Susíková 1; Matušincová 2;  Bírová;  Pálová;  Holešová 5; L. Ratvajská 6. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Oproti jesennému súboju  9. kola v Šali, ktorý vyhralo Duslo 29:27 chýbali trénerovi Petrovi Pčolovi v zostave v Ostrave (poznámka: Poruba je so 68. 000  obyvateľmi jednou z najväčších mestských častí tretieho najväčšieho mesta v Česku) pre zranenie, chorobu,... nemenej než poltucet hráčok, keď okrem štyroch reprezentantiek Slovenska: Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová, Bella Oláhová a Petra Varjássiová,  nehrali ani juniorská reprezentantka Slávka Ratvajská a ani ďalšia brankárka Kristína Kusyová), čo hovorí za všetko. Pritom Poruba s dvomi čerstvými reprezentantkami Česka (Farářová s Demlovou) potrebovala bezpodmienečne bodovať.

Po zlom šalianskom začiatku viedla Poruba  už v 6. minúte 4:0, keď sa nám nedarilo ani v jednej činnosti (prvý gól strelila reprezentantka  Pócsíková až v 9. minúte, po technických chybách sme v 17. minúte prehrávali už 8:3) a jediná naša brankárka Furgaláková nevedela kam skôr skočiť.  Ešte že sa v ďalšom priebehu polčasu zlepšila strelecká efektivita nášho kolektívu (Holešová, Matušincová, Pastoreková) a v závere sme znížili náskok súpera až na rozdiel jedného gólu (v 30. minúte Königová  11:10).

Hneď po prestávke Susíková vyrovnala skóre a začalo sa  hrať  o neustále vedenie súpera o gól (12:11, 13:12, 14:13), ktoré však vďaka streleckej potencii sestier Rajových a Cabadajovej narástlo v 40. minúte až na rozdiel štyroch gólov (17:13) a situácia  nebola pre šaliansky kolektív veľmi ružová. Do ofenzívy však zavelili aj ďalšie reprezentantky Pastoreková s Lenkou Ratvajskou (v II. polčase vsietila 5 gólov), ku ktorým sa pridali aj Tulipánová s Holešovou a v 58. minúte sme vyrovnali stav stretnutia (22:22). V dramatickom závere (58.10 min.), keď rozhodkyne vylúčili konečne aj domácu hráčku (poznámka: dovtedy hrala Šaľa až 5 x oslabená a súper hádzal štyri sedem metrové hody, pričom Šaľa po prvý krát v tomto ročníku ani jeden) !!! skúsená Pócsíková dostala chemičky po prvý krát do vedenia (22:23). Zahraničná posila Sheila Hiraldo síce pol minúty pred koncom vyrovnala na 23:23, ale bola to opäť Pócsíková, ktorá sekundu pred koncom strelila víťazný gól a rozveselila nielen šaliansku výpravu, ale aj jej verných priaznivcov.

+ + +

Tréner Peter Pčola:“ V úvode sme hrali ustráchane a nesústredene, robili sme príliš veľa technických chýb a súpera sme posadili na koňa našou hrou. V závere polčasu sa zlepšila defenzíva, vyšli nám aj kontry a polčas sme prehrali iba o gól. V druhom polčase to bola hra gól na gól, trpeli sme na časté vylúčenia (poznámka: do 58. minúty bol pomer vylúčených hráčok v zápase 0:5 a naše dievčatá po prvý krát z 20 majstrovských zápasov v základnej časti MOL ligy nezahrávali ani jeden sedem metrový hod, pričom Poruba mala túto výhodu v zápase až štyri krát) !!!. Bola to hra nervov a konečne sme takýto ťažký zápas zvládli. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, musím dievčatá pochváliť, už mleli z posledného. Ten záver sme však zvládli ukážkovo.“

+ + +

Ďalšie výsledky 20. kola MOL ligy: Dunajská Streda – Hodonín 36:21 (18:9); Zlín – Most 26:35 (13:14); Plzeň – Slávia Praha 34:29 (14:17); Písek – Olomouc 29:30 (17:12); zápas Kynžvart – Michalovce odohrajú až  vo  štvrtok 28.3.2024 o 18.00 hodine.

Tabuľka MOL ligy po 20. kole: 1. Michalovce 649:473 – 37 bodov; 2. Dunajská Streda   670:530 – 33 bodov; 3. Most  650:536  – 31 bodov; 4. Kynžvart  591:498 – 27 bodov;  5. Slávia Praha 586:558 – 24 bodov; 6. Písek 599:602 – 23 bodov; 7. Olomouc 593:610 – 19 bodov;  8. ŠAĽA  552:587 – 17 bodov; 9. Plzeň 576:631 – 13 bodov; 10. Zlín 527:670 – 8 bodov; 11. Poruba 503:591 – 4 body; 12. Hodonín 495:707 – 4 body.   Poznámka: v tabuľke je zarátaná aj predohrávka 21. kola: Michalovce - Zlín  42:23.

Tabuľka najlepších strelkýň MOL ligy po 20. kole:  1. Iveta Korešová – 217 gólov (r. l989, Písek); 2. Veronika Fenclová – Galušková 156 gólov (r. l998); 3. Simona Schreibmeierová  (r. 2005, obe DHC Plzeň – 138 gólov); 4.  Eszter Ogonovszky – 117 gólov (r. 2003); 5. Adela Stříšková – 113 gólov (obe Most); 6. Sofija Bezruková – 108 gólov (Kynžvart); 7. Olívia ŠČÍPOVÁ – 102 gólov (r. 2002, ŠAĽA); 8. Katarína Juhos – 101 gólov (r. l988, Dunajská Streda); 9. Katarína PÓCSÍKOVÁ – 97 gólov (r. l994, ŠAĽA); 10. Magdaléna Svobodová – 95 gólov (Písek); 11. Anežka Farářová – 95 gólov (Písek); 12. Veronika Holečková – 94 gólov (Slávia Praha);... 25. Diana Mária VARGOVÁ – 75 gólov (r. 2003, ŠAĽA).

Najbližší program MOL ligy – 21. kolo; zápas Michalovce - Zlín  42:23 predohrali;  sobota 16. marca 2024:  Most – Písek;  Hodonín – Poruba; Olomouc – Dunajská Streda;  nedeľa 17. marca 2024: Kynžvart – Plzeň.                                                                                                                                                              sobota 16. marca 2024 o 18.00 hodine Slovan Duslo ŠAĽA – Slávia Praha. Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa, ako aj naše hádzanárky srdečne pozývajú priaznivcov šalianskej ženskej hádzanej  a tešia sa na ich  návštevu a športové povzbudzovanie na poslednom domácom zápase v tomto ročníku základnej časti MOL ligy.