publikované: 08.09.2023 - 09:32  //  aktualizácia: 08.09.2023 - 09:44  //  zobrazené: 486

Futbalisti Dusla na dobrej vlne...

Hamšík Academy Banská Bystrica - Slovan Duslo Šaľa  2:2 (1:1).

GÓLY: 31. a 62. min. Abrahám – 6. min. Hudák; 70. min. Th. Hučko..

R: Vrábeľ – 150 divákov; ŽK: Nketan - P. Krivošík, Delov a tréner Marián Šarmír.

DUSLO: G. Tóth – Kotlár, Delov, Orság, T. Tóth - P. Krivošík,  J. Krištof,  (77. min. Asukwo Effiong) Rogério,  M. Kochan, -  Th. Hučko,   Hudák (90. min. Turňa). Tréner

S Hamšíkovou Academy sa nám v minulom ročníku darilo, keď sme  v dvoch vzájomných dueloch získali štyri body. V dueli 5. kola tretej ligy skupina západ aj vzhľadom k dobrému štartu v novom ročníku necestovali hráči Dusla do centra SNP bez nádejí na úspech, čo sa aj v zaujímavom súboji nakoniec potvrdilo.

Domáci kolektív, v ktorom nie je v hráčskom kádri núdza o zahraničných futbalistov (poznámka: v dueli s Duslom Šaľa bola pripravená k súboju až pätica legionárov: Somov, Faleye, Nowak, Jenat a Nketan, ktorý videl aj žltú kartu) bol pred vzájomným zápasom so 7 bodmi a skóre 7:5 v hornej polovičke tabuľky. Lepšie začali naši futbalisti, ktorí hrali otvorenú partiu a už v 6. minúte viedli 0:1, keď sa im oplatilo napádanie domácej obrany a po vtipnej prihrávke Th. Hučka sa osvedčený strelec Dusla Hudák z malého štvorca nemýlil.  Domáci hnaný  trojicou bývalých ex ligistov (Abrahám, Jackuliak, Rosemberger) mali v ďalšom priebehu viac z hry a po polhodine vyrovnali. Dokázali využiť jednu z chýb v našej defenzíve a kapitán Abrahám po dlhom rozohraní autového vhadzovania hlavou v 31. minúte vyrovnal skóre zápasu.

V druhom polčase sa snažili oba kolektívy strhnúť víťazstvo na svoju stranu a šťastnejší boli domáci. V 62. minúte podnikli po pravej strane rýchlu kontru a najstarší hráč v domácom kolektíve Abrahám (r. 1993) strelil zo šiestich metrov vedúci gól Academy. Bol to dosť paradox,  nakoľko chemici boli v druhom dejstve lepším mužstvom. Zverenci trénera Mariána Šarmíra však nezložili zbrane a v 70. minúte bolo opäť vyrovnané (2:2).  Defenzíva domácich faulovala Hudáka vo vzdialenosti cca 30 metrov od bránky a osvedčený exekútor trestných kopov Thomas Hučko delovkou k ľavej žrdi nedal domácemu brankárovi šancu.

„V druhom polčase sme hrali lepšie, remíza z ihriska súpera je dobrá, teší a je spravodlivá.“ povedal pre média tréner M. Šarmír.

+ + +

Ďalšie výsledky 5. kola: Beluša - Galanta 0:1; V. Ludince - Lehota p/Vt. 1:2;  Častkovce – Dubnica 4:2;  Sereď – Malacky  0:1; Martin - Bánová  1:1;  Podkonice - Rača 0:0; Nové Mesto n/V -  Zvolen 0:3.

Tabuľka po 5. kole:  1. Zvolen 10:4 – 13 bodov; 2. Lehota p/Vt. 9:3 – 13 bodov; 3. ŠAĽA 12:6 – 11 bodov; 4. Galanta 6:2 – 10 bodov; 5. Malacky 10:5 -  9 bodov; 6. Rača 7:4  – 8 bodov;  7. Hamšík Academy Banská Bystrica 8:6 – 8 bodov; 8. Martin 9:10  - 7 bodov;  9. Beluša 6:5 – 6 bodov; 10. Sereď 4:3 – 6 bodov;  11. Častkovce 7:9 – 5 bodov; 12. Bánová 4:8 – 5 bodov; 13. Veľké Ludince 9:9 – 3 body; 14. Nové Mesto  n/V 3:11 – 3 body; 15. Podkonice 7:15 – 3 body; 16. Dubnica 4:15 ( - 3 body).

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).

Najbližší program FK Duslo – 6. kolo:

nedeľa 10. 9. 2023 o 16.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – FK Fomat Martin..

+ + +

KUK do futbalového archívu III.  ligy – ročník 2022/ 2023:

7. kolo:  Slovan Duslo Šaľa  - Hamšík Academy Banská Bystrica 1:0 (1:0). Gól: 37. minúta M. Kochan.

22. kolo:  Hamšík Academy Banská Bystrica - Slovan Duslo Šaľa  1:1 (1:1). Góly: 12. minúta Vondryska – 3. minúta Th. Hučko.