Domov   >  CHCEM SPOZNAŤ   >  Politické strany
publikované: 14.11.2018 - 08:52  //  aktualizácia: 28.01.2020 - 19:10  //  zobrazené: 2462

SNS

25. január 2020 Programová predvolebná konferencia Slovenskej národnej strany

Prezentácie delegátov sa niesli v priateľskom duchu, no samotný prejav predsedu Andreja Danka odštartoval programovú konferenciu naplno a vyzval všetkých kandidátov a prítomných do ťažkého predvolebného boja za naše rodiny a milované Slovensko. Zástupcovia národniarov zo Šale či Močenka a Trnovca, sympatizanti nemohli chýbať, začo im veľmi pekne ďakujem za účasť.

SPOJME SA ZA BOJ O NAŠE SLOVENSKO!

Voľte č. 9 Slovenská národná strana.

Ing. Samuel Sovík, kandidát na poslanca do NR SR za SNS č.132

 

Zdroj: OO a MO SNS Šaľa


9.november 2019 Krajský snem SNS v Nitre

Na krajskom sneme v Nitre, sa zišli členovia a sympatizanti Slovenskej národnej strany. Nechýbali ani naši poslanci a ministri, ktorý vystúpili v krátkom prejave.   Hlavným zmysluplným prejavom nášho Andrea Danka, bolo povzbudiť našich členov a sympatizantov aby so svojimi rodinami, priateľmi a známi diskutovali viac a otvárali im oči, hlavne tým čo sú znechutený a v depresiách. Vzhľadom na veľký prílev informácií, ktoré nám ponúkajú média nie všetko je pravdivé. Preto treba informácie analyzovať, vyhodnocovať a spraviť si vlastný názor. V SNS nie sú slabosi, ale silný srdciari a osobnosti, ktorý milujú svoju vlasť, našu zem a svoje rodiny. Prenášajme tak emóciu z takýchto stretnutí ďalej a šírme ju, pretože médiá ju tak na ľudí nevedia preniesť ako ľudia medzi sebou.            

Ďakujeme všetkým zúčastneným za ich účasť a organizátorom snemu.  

Zdroj: OO a MO SNS Šaľa


29.august 2019 vojenská prehliadka k príležitosti 75. výročia SNP v Banskej Bystrici

Slávnostná vojenské prehliadka

V tento deň sme si pripomenuli 75 výročie SNP v ktorom bojovali v ťažkých bojoch partizáni, vojaci proti nemeckým okupantom a kolaborantom, bol to boj za oslobodenie štátu a oslobodenie demokracie. 

Na vojenskej prehliadke sa predviedla a ukázala naša profesionálna ťažká technika a profesionáli, ktorý sú odhodlaný kedykoľvek brániť a slúžiť našej vlasti.  

Chceme sa poďakovať všetkým obyvateľom Banskej Bystrice, tak isto aj iným obyvateľom iných miesť a obcí, ktorý sa zúčastnili a prišli podporiť či pozrieť na vojenskú prehliadku našich Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Naše Ďakujem patrí aj veteránom a všetkým zúčastneným členom SNS a sympatizantom.          

Sláva Vlasti!

Zdroj: OO SNS Šaľa

 

12. mája 2019 Odhalenie pamätnej busty Ľudovíta Štúra v Štúrove

Pamätná busta národného buditeľa konečne stojí na Námestí slobody pri Dunaji v Štúrove, v meste čo nesie jeho meno už 71 rokov. Hlavnou myšlienkou bolo zobraziť podobizeň Ľudovíta Štúra na dôstojnom mieste nesúc jeho meno a opätovné zjednotenie slovenského národa. Podujatie bolo sprevádzané bohatým kultúrnym programom folklórnych a speváckych skupín, vystúpili divadelníci a folkloristi z Matice slovenskej. Na podujatí sa zúčastnili členovia a sympatizanti OO SNS Šaľa a členovia Matice slovenskej.  

Najvýznamnejší predstaviteľ Slovenského národa Ľudovít Štúr bol kodifikátor slovenského spisovného jazyka, národný buditeľ, politik, filozof, historik, jazykovedec, pedagóg, spisovateľ, básnik, publicista a redaktor.

Vybrané myšlienky a citáty Ľudovíta Štúra:

"Pravý Slovan sa nepustí do ničoho bez toho, aby neprosil o pomoc Boha a každé dielo zavŕši tým, že Bohu za jeho pomoc poďakuje."
"Slovan nosí všetko v srdci a v duši a dokáže to aj vyjadriť silou prejavu."
Motto: Človek bez svedomia je koža biedna, daromná, národ bez vedomosti historickej o sebe a predkoch svojich je hromádka koží otrockých.

Zdroj: OO SNS Šaľa


4.mája 2019 sme si pripomenuli 100. výročie úmrtia gen. Milana Rastislava Štefánika

Najväčšia úcta patri jednému z našich velikánov národa, ktorý sa zaslúžil a zohral veľkú úlohu pri formovaní spoločného štátu Čechov a Slovákov. Bol významný slovenský astronóm, fotograf, vojenský letec, brigádny generál ozbrojených síl Francúzska, diplomat a politik. Vďačíme mu zaveľa, čo pre náš národ slovenský vykonal. Jeho celoživotným krédom bolo: „Veriť, Milovať, Pracovať".

 

Zdroj: OO SNS Šaľa