publikované: 29.09.2021 - 23:07  //  aktualizácia: 30.09.2021 - 23:05  //  zobrazené: 1142

Futbalisti ako aprílové počasie.

Po dvoch „domrvených“ domácich dueloch, keď šalianski futbalisti najskôr doma s Imeľom1:1 a o tri dni dokonca prehrai 1:2 s Kalnou n/Hronom sa Duslo dostalo hlbšie do dolnej polovičky tabuľky a tak museli v krajskom derby v rámci už 8. kola bodovať, čo sa mu nakoniec aj po dobrom kolektívnom výkone a čiastočne odčinili nečakané domáce straty bodov. .

+ + +

Rezervu sme obrali o tri body

III. futbalová liga – 8. kolo:

ViOn / Vráble „B“ – Slovan Duslo Šaľa 0:5 (0:2)

R:  Trnka – 100 divákov; ŽK: Hamar; ČK: 67. Dzúrik – 88. Milošovič.

GÓLY:  10. M. Kochan; 45. a 58. Th. Hučko;  77. a  80. Prágai.

DUSLO: Milošovič – Borovský Hlavatovič, Michalík,  Morvay - Hlavna, Th. Hučko (70. J. Krištof), Krivošík (84. Takács), Oravec (65. Kotlár)  - Moses (67. Pavlovčík), Kochan (62. Prágai). Tréner Andrej Štellár.
                                                                                                            V  krajskom derby nastúpili chemici s viacerým „úpravami“ v zostave. Vďaka aktivitám novej posily šalianskeho kolektívu, ktorou je iba 19. ročný David Cobnan Moses (materský klub Obazz FC – Nigéria) išla už v 10. minúte do vedenia, keď po kombinačnej akcii pätičkou uvoľnil Lochana, ktorý prudkou strelou po zemi získal vedenie – 0:1. Domáci sa síce snažili o vyrovnanie, ale sľubné ôtočné akcie (Janček so Zrubcom) nevyužili a schuťou hrajúci Moses v závere polčasu vysunul v pokutovom území Th. Hučka, ktorý pridal krížnou strelou pred prestávkou druhý gól Dusla.

Šaľa vďaka dobrej defenzíve, za ktorou stál pozorný brankár Milošovič domácim veľa ani po obrátke nedovolila, zverenci trénera Štellára hrali v pohode a v 58. minúte po prieniku Mosesa a jeho nezištnej prihrávke do odkrytej časti bránky pridal Th. Hučko ďalší gól  - 0:3. Domáci si v zápase dosť „všímali“ Mosesa a v 67. minúte prišlo k nešetrnému zákroku odzadu na šalianskeho hráča, domáci Dzúrik videl červenú a išiel pod sprchy, ale „dohral“ aj náš hráč, ktorý išiel dolu pre zranenie. Troj gólový náskok a „presilovka“ priniesli viacero striedaní a skúsený Prágai štvrť hodinu po príchode pridal technickou strelou do šibenice štvrtý gól a o tri minúty neskôr delovkou z 25 metrov aj piaty gól šalianskeho kolektívu.  V závere zápasu však naša defenzíva urobila chybu, ktorú sa snažil napraviť brankár Milošovič, ale jeho zásah rukou mimo pokutového územia posúdili arbitri ako úmysel,  uvidel červenú kartu znamenajúcu stop v ďalšom majstrovskom stretnutí.

Ďalšie stretnutia 8. kola: Levice – Častkovce 1:1; Lednické Rovne – Beluša 0:1; Malženice – Považská Bystrica 0:1; Imeľ – Nové Mesto n/V 1:0; Veľké Ludince – Partizánske 1:1; Nové Zámky – Marcelová 1:0; Galanta – Nitra 2:0; Kalná n/H – Myjava 2:1.

Tabuľka III. ligy: 1. Považská Bystrica 22:4 – 26 bodov; 2. Beluša 20:9 – 23 bodov; 3. Myjava 16:8 – 18 bodov; 4. Malženice 16:9 – 17 bodov;  5. Veľké Ludince 19:13 – 16 bodov;...8. Galanta 16:16 – 14 bodov;... 11. ŠAĽA 20:13 – 12 bodov; 12. Nitra 11:17 – 12 bodov;... 15. Lednické Rovne 6:12 – 10 bodov; 16. Partizánske 12:22 – 9 bodov; 17. Levice 7:29 – 6 bodov; 18. ViOn „B“  9:29 – 5 bodov.

Najbližší program: sobota 2.10.2021  o 14.30 hodine Slovan Duslo Šaľa  - FK Malženice.                                                                                                                                            JOZEF SKLENÁR

+ + +

OSLAVY FUTBALU  - 100 rokov futbalu v Šali

Vedenie FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA oznamuje svojim priaznivcom, že v sobotu 2. 10. 2021 sa uskutoční pred majstrovským duelom 9. kola III. futbalovej ligy Šaľa – Malženice (od 13.30 hod.), ako aj cez pol časovú prestávku slávnostné OCENENIE:  hráčov, trénerov a funkcionárov, ktorí v priebehu tohto obdobia písali históriu futbalu a futbalového klubu v Šali.  Pri tejto príležitosti budú mať priaznivci možnosť nielen pozdraviť ocenených, ale tiež zakúpiť si Pamätnú knihu vydanú pri tejto príležitosti.

+ + + + +

Krajské derby pre Kalnú n/H

III. futbalová liga – 7. kolo: ŠAĽA – Kalná n/H  1:2 (0:1)

GÓLY:  87. Hlavatovič (11 m)  –  44.  Radovanovič, 73. Kingsley (11 m);  R:  P. Krivošík – 118 divákov; ŽK: Milošovič, Moses, Hlavatovič - Čákovský, Mpofu, Timoranský.

DUSLO: Milošovič – Borovský (79. Pavlovčík), Hlavatovič, Michalík, Morvay - Hlavna, Th. Hučko,  Kotlár (70. J. Krištof), Oravec - Moses, Kochan. Tréner Andrej Štellár.
KFC: Guťan – Flídr, Szép, Timoranský, Kovchar – Mpofu, Spód (60. Budinský), Čákovský (87. Szokol), Pecho – Kingsley (75. Bohuš), Radovanovič (77. Pagačovič). Tréner Miroslav Graguška.

V druhom domácom dueli v priebehu týždňa chceli chemici konečne naplno bodovať a od úvodných minút dostali súpera pod tlak. Hostí však v priebehu prvej polhodiny viac krát podržal skúsený brankár Guťan, ktorý zneškodnil nebezpečné strely Borovského a Mosesa a poradil si aj z pohotovou hlavičkou Hlavatoviča.  Hostia so štyrmi legionármi v zápase, na viac aj s trojicou hráčov: Mpofu, Pecho, Kingsley, ktorí obliekli v minulosti aj šaliansky dres sa postupne dostali zo zovretia (Duslo zahrávalo v prvom polčase 9 rohových kopov) a v 44. minúte išlo do vedenia po presnej hlavičke Radovanoviča k žrdi -  0:1. Divákov cez prestávku roztlieskali šalianske futbalové nádeje U 9 (tréner Pavol Šuták), ktoré si prevzali z rúk vedenia FK Duslo medaily za druhé miesto v ročníku 2020/2021 druhej ligy (poznámka: v tomto ročníku sú na čele súťaže).

Po obrátke mali opäť viac z hry domáci, keď Kotlárovú a Mosesovú strely zlikvidoval výborný Guťan, ktorý bol prekonaný po hodine hry, ale delovka Hlavatoviča o milimetre minula pravú žrď.  Hostia sa snažili o rýchle kontry a po jednej z nich defenzíva domácich faulovala v pokutovom území a Kingsley sa z 11 metrov nemýlil a zvýšil vedenie hostí – 0:2. Snaha domácich o zmenu priniesla 87. minúta, keď Hlavatovič premenil pokutový kop, nariadený  za faul na prenikajúceho Mosesa 1:2. Záver bol dramatický, keď v nadstavenom čase zahrávali domáci štandartnú situáciu, v pokutovom území bolo 20 hráčov vrátane brankára Milošoviča a kapitán Hlavatovič v skrumáži prudko pod brvno vsietil vyrovnávajúci gól - 2:2. Radosť domácich z vyrovnania však následne prekazil asistent arbitra,  ktorý signalizoval údajné postavenie mimo hry. O tomto momente a verdikte sa debatovalo dosť dlho po zápase ....