publikované: 31.10.2017 - 20:06  //  aktualizácia: 04.11.2017 - 08:33  //  zobrazené: 1150

Futbalisti doma naplno, vonku "nakúpili".

Futbalisti Dusla doma potešili

Slovan Duslo Šaľa – Družstevník Veľké Ludince 3 : 1 (1:0)

Zverenci trénera Mrlláka chceli potvrdiť zisk dôležitých bodov z Beluši a od úvodu začali z ostra. Už v 3. minúte  zneškodnil brankár Benkó na šmykľavom teréne hlavičku Hercega, ale o tri minúty už diváci na šalianskom štadióne jasali. Po rohovom kope si najvyššie vyskočil dobre hrajúci legionár Milič a presnou hlavičkou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Domáci  boli pri chuti a v 9. minúte strelu kapitána Kochana z hranice pokutového územia zastavila ľavá žrď. Hostia pohrozili v 19. minúte delovkou Kosáka tesne vedľa, na druhej strane Benkó potvrdil oprávnenosť funkcie kapitána pri príležitosti Hercega. Hostia sa snažili o vyrovnanie a v 25. minúte zastavila tvrdú strelu Hamdaouia pravá žrď Masárovej bránky.  Do prestávky ešte vzrušila  strela striedajúceho Saviča tesne vedľa a odvážny zákrok Benkóa pred osamoteným Kochanom.

Domácich trochu zaskočilo odstúpenie strelca gólu Miliča cez prestávku (zdravotné problémy), ale po hodine hry pridali druhý gól. Po vtipnej kombinácii a presnom centri Stankoviča pridal v 62. minúte opäť hlavou druhý gól nekrytý Herceg – 2:0.  Domácich, ktorí mali v tomto regionálnom derby navrch poisťovací gól ukľudnil a bolo otázkou času, kedy pridajú ďalší. Proti však bol brankár Benkó, ktorý zneškodnil v 68. minúte „tutovku“ Hercega a poradil si aj so strelou Stankoviča. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ale Masár bol pri strele Soboňu v strehu. V 80. minúte však už viedlo Duslo rozdielom triedy, keď po prieniku Surányiho  agilný Filip  Prúčny pridal technickou strelou do ľavého rohu tretí gól.  Sympatická snaha hostí o skorigovanie výsledku bola korunovaná dve minúty pred koncom, keď po dlhom pase Cingel technickou strelou znížil vedenie Dusla na  rozdiel dvoch gólov 3:1, ale to už nič nezmenilo na zaslúženom druhom domácom víťazstve chemikov v jesennej časti súťaže..

Góly: 6. Milič, 62. Herceg, 80. F. Prúčny – 88. Cingel. R: Fehér - 136 divákov.  ŽK: F. Prúčny – J. Víglaš, Hamdaoui;

DUSLO:  Masár – Kudry (72. Surányi),  Ďatko, Jurík, Szalay – Milič (46. Stankovič),  M. Braun (32. Savič), F. Prúčny  (82. Trivan) – D. Galbavý (86. Stankovič), Herceg,  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

+ + +

V Púchove nám ruže nerozkvitli

MFK Púchov – Slovan Duslo Šaľa  5 : 1 (4:1)

Púchov ako víťaz Slovenského pohára stihol počas prvoligového pôsobenia odohrať aj pohár UEFA, kde v ročníku 2003/2004  vypadol v I. kole so slávnou  FC Barcelonou po výsledkoch 1:1 (hralo sa v Trnave),  v odvete prehral Púchov 0:8, ale v súčasnosti už hráva so Šaľou tretiu ligu. Duel susedov v tabuľke (poznámka: pred vzájomným súbojom mal Púchov o dva body menej) začali lepšie domáci, ktorý už v 1. minúte otvorili Pilátom skóre. V 22. minúte už viedli domáci 2:0, keď po Gajdošíkovej strele do žrde, „upratal“ loptu do siete Hrnko. Prebrali sa aj chemici (poznámka: v doterajšom priebehu súťaže dokázala Šaľa vyhrať: v Topoľčanoch 0:2, v Beluši 0:2, v Borčiciach 2:3 a Nemšovej 1:2), ale dobré príležitosti Saviča, Hercega a Galbavého nenašli cieľ. Ako sa strieľajú góly predviedol po hodine hry opäť Pilát, ktorého prízemná strela skončila v dolnom rohu brankára Masára – 3:0. O pár minút neskôr nastrelil Herceg žrď, Kochanovi chytil tutovku brankár Pilný a prekonal ho až v 37. minúte Galbavý strelou od žrde (3:1). Škoda, že sme tesne pred odchodom do kabíny (43. minúta) inkasovali štvrtý gól, ktorý zlomil definitívne náš odpor.

Po obrátke už hral súper pod dojmom veľkého náskoku v pohode, mal ďalšie príležitosti, na druhej strane kontroval iba Herceg  čo bolo malo. Štvrť hodinu pred koncom dosiahli domáci po tečovanej strele Hrnku piaty gól. Škoda, že v závere prišli naši futbalisti o Galbavého, ktorý najskôr v 85. minúte dostal spolu s Gáboríkom, ktorý ho zasiahol pri nožničkách kopačkou žltú kartu, ktorú neskôr na pokyn asistenta   pre kvalifikoval na červenú, čo znamená pre nášho hráča v dôležitom domácom dueli s Novými Zámkami STOP - ku.

Góly: 1. a 32.  Pilát; 22.  a  75. Hrnko;  43. Kopiš – 37. Galbavý;  R: Patrovič - 150 divákov. ŽK: Brezničan, Gáborík; ČK: 75. Galbavý.

DUSLO:  Masár – Kudry,  Ďatko, Jurík (70. Oláh)  -  Szalay  (55. Trivan), Savič, F. Prúčny  (79. R. Prúčny),  D. Galbavý, Stankovič (63. Surányi) -  Herceg,  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

Z výsledkov tretej ligy: Beluša – Nitra jun. 1:1; Nové Zámky – Topoľčany 4:0; Trnava jun. - Ledn. Rovne 2:1; Bánovce n/B – Prievidza 0:1; Nemšová – Borčice 0:3;  Zápasy: ViOn „B“ – Gabčíkovo; Dubnica – DAC „B“  a Veľké Ludince – Galanta odložili z dôvodov nevyhovujúceho terénu (náhradné termíny).

Tabuľka po 14. neúplnom kole: 1. Borčice 37:14 – 34 bodov; 2 Dubnica 24:4 – 33 bodov; 3. Nové Zámky 24:14 – 29 bodov;.... 9. Púchov 25:19 – 20 bodov; 10. ŠAĽA 21:26 – 19 bodov;... 16. Prievidza 14:33 – 11 bodov; 17. Bánovce n/B 9:30 – 8 bodov; 18. Topoľčany 9:38 – 6 bodov.

PROGRAM: sobota 4. 11. 2017 o 13.30 hod. Slovan Duslo ŠAĽA – MFK Nové Zámky.