publikované: 02.04.2017 - 23:56  //  aktualizácia: 03.04.2017 - 09:32  //  zobrazené: 2120

Futbalisti naplno bodovali

Víťazstvo sa  rodilo až po obrátke

Slovan Duslo Šaľa – FKS Nemšová 2 : 0 (0:0)

Zverenci trénera Lancza, chceli potvrdiť zisk cenného bodu z Dubnici, čo sa im aj podarilo vďaka hernému obratu v druhom polčase. Hosťujúci kolektív, ktorý je farmou prvoligového  Trenčína prišiel do šalianskeho regiónu s ďalšími novými legionármi (poznámka: pred dvomi týždňami hrali v Nedede), z ktorých najmä stredný obranca Maduka výkonom nad spoluhráčmi vysoko vyčnieval.  Domáci nastúpili k domácemu duelu s viacerými zmenami, keď sa v bránke po zranení Rusznáka zjavil Masár (prišiel z Galanty) a od úvodných minút po zranenení nastúpili aj Kružlík s kapitánom M. Kochanom.  Úvodnú príležitosť mali hostia, ale hlavička ďalšieho legionára Miltona minul horné brvno. V 9. minúte sa predral po krídle M. Kochan, po jeho centri najlepší strelec Dusla v jarnej časti F. Prúčny polo volejom minul cieľ. O desať minút bol v akcii opäť Kochan, ale jeho strelu v poslednej chvíli vytesnil na roh opora hostí Maduka. Po polhodine hry opäť po rohovom kope Miltonovu hlavičku bravúrne vyrazil brankár Masár a pred dobiehajúcim Beňom obetavo zachránil Kružlík. Duslo kontrovalo v 33. minúte, ale delovku Račkoviča zastavilo brvno Švajkovej svätyne.  Ten sa vyznamenal aj v 38. minúte po krížnej strele Kochana, keď mu nabíjal dobre hrajúci Lalák. Svižný polčas, napriek silnému vetru zakončil v 41. minúte strelou do pravej žrde hosťujúci Beňo.

Hosťujúci Švajka bol na mieste aj v úvode druhého polčasu keď zneškodnil strely Nuredinyho a Kochana, na druhej strane si vyslúžil potlesk Masár, keď po štandartke vyrazil gólovú hlavičku kapitána Kresánka. Po hodine hry išli konečne do vedenia chemici. Obrana hostí zbytočne a netakticky faulovala v pokutovom území Kochana a Filip Prúčny sa zo značky pokutového kopu nemýlil - 1:0.  Po góle museli vsadiť  hostia na ofenzívu, robili však dosť chýb v rozohrávke, čo domáca defenzíva na čele s dobre hrajúcim stredným obracom Ďatkom likvidovala. Hostia hrali v záverečnej štvrť hodine nervóznea v 83. minúte sa mohlo červenať, keď Maduka pokazil dojem zo svojho vynikajúceho výkonu faulom bez lopty na Račkoviča, ale videl z rúk arbitra iba žltú kartu.  Postihnutý domáci hráč sa revanšoval športovo, keď si v 88. minúte nabehol na kolmicu Laláka a zoči voči vybiehajúceho brankára Švajku prestrelil a pridal druhý gól.  Poistil tak zaslúžené víťazstvo Dusla.

GÓLY: 66. min. F. Prúčny  (11 m), 88. min. Račkovič. R. Papuča. ŽK: F. Prúčny, R. Prúčny – Kvasnička, Holíček, Maduka – 176 divákov.

DUSLO: Masár – Kružlík,   Ďatko, D. Szalay (75. Domasta), Jurík – Nurediny, R. Prúčny (73. D. Tóth), Lalák, F. Prúčny (85. Kudry) -  Račkovič,  M. Kochan. Tréner Oskár Lancz.