publikované: 15.11.2017 - 07:27  //  aktualizácia: 15.11.2017 - 14:49  //  zobrazené: 1130

Futbalisti vonku opäť vyhrali

Vonku sa Duslu darí

Spartak Trnava „B“ – Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1)

GÓLY: 23. Vantruba – 12. a 47. Herceg; R: Španka – 105 divákov; ŽK: Jašúrek, Kollár, Juhás – Kudry, Oláh, Surányi, Braun. Červená karta: 20. Mihálik (Trnava „B“) .

DUSLO:  Porubský – Kudry,  Szalay (73. Oláh), Braun,  Jurík  -  Savič (22. Surányi, 81. R. Prúčny), Milič, F. Prúčny,  Stankovič (90. + Hraňo) -  Herceg (89. Trivan),  M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

V západoslovenskom derby bola favoritom domáca rezerva (poznámka: pred dvomi týždňami doma porazila tretie Lednické Rovne, v minulom kole vyhrala dokonca v Topoľčanoch 1:7 !), ale zverenci trénera Milana Mrlláka potvrdili v malom Ríme, že sa im  na ihriskách súperov mimoriadne darí (poznámka: Šaľa už vyhrala pred týmto duelom na pôde súpera štyri majstrovské stretnutia). Chemici išli do vedenia už v 12. minúte, keď rýchly Herceg využil nedorozumenie v domácej obrane a zblízka skóroval. O pár minút neskôr pri jednom zo zákrokov zasiahol  domáci Mihálik neúmyselne legionára Saviča, ktorý aj odstúpil, domáci hráč však videl červenú kartu. Domáci však aj v oslabení dokázali vyrovnať v 23. minúte po rohovom kope Vantrubom na 1:1.

V druhom polčase však defenzíva Trnavy  nevenovala dostatočnú pozornosť najlepšiemu strelcovi chemikov Hercegovi, ktorý dostal v 47. minúte hosťujúci kolektív opäť do vedenia - 1:2. Domáci napriek snahe o vyrovnanie sa už gólu nedočkali, nakoľko trestný kop Krmeta po hodine hry vyrazil mladý gólman Porubský a hlavička Oravca v 75. min. po štandartnej situácii skončila vedľa.  Duslo si vedenie v dôležitom dueli a v početnej prevahe „postrážilo“ a vybojovalo na ihriskách súpera už piaty plný bodový zásah. Aj keď možno dvaja – traja hráči Dusla pre zranenie a karty  budú v ďalšom dueli na domácej pôde  (poznámka: pozor ! až v nedeľu 19. 11. 2017 o 13.00 hodine) s rezervou ViOn – u pravdepodobne chýbať, chceli by sa sa naši futbalisti rozlúčiť s prvom polovičkou majstrovskej treťo ligovej sezóny dôstojne.

Z výsledkov III. ligy: Beluša – Borčice 1:4; Púchov - Nitra jun. 1:1; Nové Zámky – Galanta 2:1; ViOn „B“ - Topoľčany 6:0; Gabčíkovo - Ledn. Rovne 1:2; Bánovce n/B – Nemšová  0:2; Dubnica - Prievidza 5:0;  Dohrávané zápasy: ViOn „B“ – Gabčíkovo 1:1; Dubnica – DAC „B“ 0:1;  Veľké Ludince – Galanta 1:2..

Tabuľka III. ligy po 16. kole: 1. Borčice 42:16 – 38 bodov; 2 Dubnica 30:6 – 37 bodov; 3. Nové Zámky 28:15 – 35 bodov;.... 7. ViOn „B“  35:31 – 26 bodov; 10. ŠAĽA 23:29 – 22 bodov;... 16. Bánovce n/B 12:31 – 12 bodov; 17.  Prievidza 14:39 – 11 bodov; 18. Topoľčany 10:51 – 6 bodov.

PROGRAM: nedeľa 19.11.2017 o 13.00 hodine FK Slovan Duslo Šaľa – FC ViOn / Vráble „B“.